Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Stand-Up Polska startuje z nową trasą po całym kraju. "8 grzechów głównych" to komediowe show prezentujące nowy materiał popularnych komików. Trasa zawita do największych miast w Polsce. W Lublinie komicy wystąpią 16 marca o godz. 17 i 20 w Centrum Kongresowym UP (ul. Akademicka 15).
1280 zł zapłaciła za przejazd taksówką z Lublina do Gdyni para niewidomych, bo tuż przed Wigilią Flixbus odwołał ich kurs. Przewoźnik odmówił zwrotu pieniędzy za transport zastępczy. Po naszej interwencji składa kolejne obietnice.
Województwo lubelskie ze swoją specyfiką stosunkowo drobnych gospodarstw, rozwiniętą produkcją sadowniczą i warzywną może być liderem w tym sektorze i jednym z kluczowych w Polsce – deklaruje minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Podczas czwartkowej wizyty w Lublinie mówił m.in. o problemach rolników.
11 lutego zaczynają się dla naszych uczniów zimowe ferie. Zebraliśmy propozycje domów kultury, ośrodków sportowych, bibliotek, muzeów z całego regionu (miejscowości ułożone w porządku alfabetycznym). To wydarzenia, spotkania i zajęcia, które są ogólnie dostępne lub takie, gdzie zapisy jeszcze trwają. Sprawdź również listę ośrodków narciarskich i informacje o stokach.
Znamy już datę otwarcia toru rowerowego mającego powstać w miejscu nieczynnego stoku narciarskiego na Globusie. Wszystko powinno być gotowe na 28 kwietnia, gdy odbędzie się tutaj impreza sportowa dla biegaczy i rowerzystów. Lada dzień zaczną się zapisy zainteresowanych startem w zawodach
Filia nr 34 MBP Lublin (ul. Judyma 2a) zaprasza na wernisaż wystawy grafik Ireny Lawruszko i Renaty Gogol "Szukając Obecności", który odbędzie się 4 lutego o godz. 17.
Protest „Precz z importem owoców z Ukrainy!”, „Cudze wprowadzacie, swoje olewacie” – z takimi hasłami jadą manifestować w Warszawie rolnicy z całej Polski. Na środowe „Oblężenie Warszawy” szykuje się spora grupa z naszego regionu. – Jeszcze kilka lat temu można było się z tego utrzymać. Teraz to jest katastrofa – mówi sadowniczka z powiatu opolskiego
Urząd Miasta odmówił pozwolenia na budowę wiaty z piecami do kremacji zwierząt. Instalacja miała powstać przy peryferyjnej ul. Folwarcznej. Spopielarnię chciał tu otworzyć jeden z lubelskich lekarzy weterynarii, okoliczni mieszkańcy, także z podlubelskiego Stasina, sprzeciwiali się jego planom
Zmagania jeźdźców z Polski i Europy mogli oglądać przez cztery dni mieszkańcy Lublina i regionu. W Targach Lublin już po raz 7. odbyła się Cavaliada Lublin. Konkurs Grand Prix Lublina o nagrodę PKO Banku Polskiego wygrał Krzysztof Ludwiczak na koniu Nordwind. Był jednym z faworytów.
Na dzikie parkowanie wzdłuż ul. Gębali (koło szpitala dziecięcego) skarży się jeden z naszych Czytelników, który zarzuca Straży Miejskiej brak zainteresowania problemem.
"Człowiek ze stali", "Gladiator", "Piraci z Karaibów" to filmy, które łączy postać Hansa Zimmera, jednego z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej naszych czasów. 17 listopada o godz. 15.30 w Hali Globus w Lublinie zorganizowany zostanie widowiskowy koncert największych hitów nagrodzonego Oscarem artysty.
Z końcem stycznia upłynął termin składania ofert w konkursie na dyrektora Lubelskiego Centrum Konferencyjnego. Dokumenty złożyło pięć osób.
Muzeum Osiedli Mieszkaniowych to najmłodsza muzealna placówka w Lublinie. Wchodzi się do niej przez zakład krawiecki. Atmosfera panuje domowa. Zwiedzający może szperać, zaglądać, wsadzać głowę do szafek i nos w cudze sprawy. Ale pytają tu niespodziewanie: Ile sukienek miałaś, jak się wprowadziłaś?
Podał nieprawdziwe dane i posługiwał się fałszywym prawem jazdy. 32-latek z Lublina przyjechał samochodem pod komendę policji, bo chciał sprawdzić czy jest pijany. I był. Mężczyzna podczas badania wydmuchał blisko pół promila alkoholu.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Lublinie bawili się w sobotę na balu.
Zanosi się na dodatkowe kursy miejskich autobusów łączących Lublin ze Świdnikiem. Na wniosek mieszkańców burmistrz poprosił o wyliczenie kosztów, które musiałby pokryć, aby zapewnić lepsze połączenie z Lublinem
Jazz w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) zaprasza na koncert Anthimos Apostolis Quartet. Wydarzenie zostanie zorganizowane 21 lutego o godz. 19.
W piątek 15 lutego o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się koncert symfoniczny.
El Dorado to tytuł wyjątkowego koncertu z udziałem najlepszych muzyków z Ameryki Południowej, który odbędzie się 17 marca o godz. 18 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (ul. Akademicka 15).
Dzisiaj na swoim balu bawią się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19 w Lublinie.
Rozmowa z Pawłem Gruszką, naczelnikiem Wydziału Inspekcji w Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego w Lublinie.
W czwartek 14 lutego o godz. 19 walentynkowy koncert w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wykona Lubelska Federacja Bardów.
Zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, żywe lekcje przyrody czy też budowanie na dywanie – m.in. te atrakcje znalazły się w programie dzisiejszego Dnia Otwartych Drzwi w Szkole Podstawowej nr 34 w Lublinie.
- Dzwonią Niemcy, Anglia, Włochy. Odbieramy telefony zza Bałtyku. Mamy zapchaną skrzynkę. Wszyscy chcą naszą gwiazdę. Pierwszy raz spotykam się z takim zainteresowaniem – przyznaje Elżbieta Tarasińska, szefowa lubelskiego Animalsa. W lubelskiej placówce na adopcję czeka karłowata kocica Słoneczko. Może przebierać w ofertach.
"Relokacje" to tytuł wystawy prac malarskich Julity Malinowskiej, które będzie można podziwiać w Galerii Gardzienice (ul. Grodzka 5a) od 7 lutego. Wernisaż zaplanowano na godz. 18.