Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Rozmowa z dr Krzysztofem Żukiem, prezydentem Lublina, kandydatem na kolejną kadencję.
Festiwal Braci Wieniawskich to święto muzyki klasycznej poświęcone Henrykowi i Józefowi Wieniawskim - genialnym muzykom z Lublina - przyciągający najlepszych europejskich muzyków. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 5 kwietnia – 10 maja.
Wybory na ostatniej prostej. Kandydaci do sejmiku, członkowie partii i startujący na urząd prezydenta Robert Derewenda spotkali się pod pomnikiem Lecha Kaczyńskiego i podsumowali kampanię.
Najbliższa niedziela (7 kwietnia) w Hali Lubartowskiej upłynie pod znakiem muzyki z czarnego krążka. Zapowiada się raj dla melomanów i kolekcjonerów. Na Giełdzie będą stoiska wystawców z całej Polski z winylami, płytami CD i kasetami.
Ruszyła czwarta edycja szkolnego budżetu obywatelskiego. Każdy zwycięski projekt otrzyma wsparcie w wysokości 4 tys. złotych.
Krzysztof Żuk prezydentem Lublina jest od 2010 roku. W obecnych wyborach stara się o czwartą, ostatnią już kadencję. Jak stwierdził w czwartek na schodach ratusza w trakcie podsumowania kampanii wyborczej – chce dobrze wprowadzić Lublin w kolejną dekadę XXI wieku.
Niefortunnie zakończyła się jazda 20-letniego kierowcy z Lublina. Mężczyzna chcąc być miły i podwieźć nowopoznane osoby, jazdę zakończył na latarnianym słupie. Jak się okazało powodem był alkohol.
Pod szpitalem wojskowym w Lublinie odbyła się uroczystość z okazji święta Wojskowej Służby Zdrowia. Była to okazja do podziękowania tym, którzy niosą pomoc chorym.
Wrocław ma krasnale, Kraków smoki, a Lublin koziołki. Szlak co chwilę się powiększa i do koziołkowej rodziny dochodzą kolejne figurki. Czas na Janka i Jurka, którzy upamiętniają tragiczne wydarzenia związane z miastem.
Przyjście wiosny oznacza w tym roku oddanie do użytkowania odnowionych chodników i ścieżek rowerowych w wąwozie Rury. Prace zakończą się już niedługo.
Rolnicy po raz kolejny wyrażali swoje niezadowolenie z obecnej polityki rolnej. Odwiedzili biura poselskie w Lublinie i Biłgoraju oraz manifestowali przed gospodarstwami rolników z „Oszukanej wsi” i Rolniczej Solidarności.
Do wyborów coraz bliżej. Przyspieszamy z prezentacją kolejnych kandydatów. Dziś i jutro o 13:45 dodatkowe rozmowy. Tym razem działacz Lewicy Wiktor Sawicki — kandydat do Rady Miasta Lublin.
Polska Agencja Inwestycji i Handlu uruchomiła w czwartek w Lublinie kolejne ze swoich Regionalnych Biur Handlowych. Lubelski oddział otworzyli minister rozwoju i technologii Krzysztof Hetman, prezes Zarządu PAIH Andrzej Dycha oraz prezydent Krzysztof Żuk.
Kampania wyborcza nabiera tempa. Coraz mniej czasu na to, żeby się zaprezentować przed ciszą wyborczą. Dzisiaj gościem Jakub Stefaniak niegdyś znany dziennikarz TVP a obecnie jak mówi o sobie już polityk. Przeszedł na tę stronę barykady.
Jest zielone światło na zamianę gruntów pomiędzy samorządem a Lasami Państwowymi. Do miasta ma trafić obszar dawnych stawów hodowlanych nad Klukówką. Obiecuje to Mariusz Kiczyński, od niedawna zastępca dyrektora ds. gospodarki leśnej w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.
To jedyna taka orkiestra w Polsce. W środę muzyczna formacja istniejąca od trzech lat przy okręgu lubelskim Związku Piłsudczyków RP otrzymała nowe instrumenty.
Jeśli zdobędziemy 9 mandatów, to wraz z PSL powinniśmy rządzić na Lubelszczyźnie. Jeżeli Lewica zdobędzie 2 mandaty, będziemy mieli stabilną większość – mówi w porannej rozmowie Krzysztof Grabczuk, poseł Platformy Obywatelskiej, kiedyś marszałek i wicemarszałek województwa.
„Oswoić skoliozę – konferencja nie tylko dla rodziców” ma pomóc w zrozumieniu choroby, przedstawieniu form leczenia i obalenia mitów. Będzie to również okazja do wymiany doświadczeń w gronie lekarzy, rodziców dzieci i seniorów. Zapisy potrwają do 7 kwietnia.
Spółka kolejowa we władaniu samorządu, dodatkowe połączenia, nowe tory i pociągi. To plan Bezpartyjnych Samorządowców na kolej regionalną w województwie lubelskim.
Przez długie 4 zimowe miesiące żołnierze 19 Brygady Zmechanizowanej w Lublina strzegli granicy w woj. podlaskim. Działali w ramach Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego Podlasie. Był to intensywny czas wykonywania zadań bojowych w czasie pokoju.
Są trasy, są toury, a nawet tourneé. Od niedawna jest i przytuptur. Na scenie lubelskiej Fabryki Kultury Zgrzyt zaprezentują się jutro (4 kwietnia) trzy składy, z trzech różnych światów. Post-folk? Quasi-folk? Anty-folk? W-ogóle-nie-folk? Zdecydujcie sami albo po prostu przyjdźcie na koncert i oceńcie sami.
„Albo Trzecia Droga, albo kolejna kadencja Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku” - stwierdził Krzysztof Hetman na środowej konferencji. Zdaniem działaczy PSL, politycy Prawa i Sprawiedliwości w województwie lubelskim wykorzystują władzę do zarabiania znacznych sum pieniędzy.
„Dziękuję mu za to, że po prostu był - za Jego obecność, wiedzę i mądrość”. Tak Kazimierza Szabelskiego wspomniał obecny rektor. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w środę przy ul. Lipowej.
Lubelski Lider Bezpieczeństwa Szczepański po raz kolejny sprawdził bezpieczeństwo mieszkańców lubelskiego osiedla. Jak się okazało, zaledwie 12 proc. zna swojego dzielnicowego.
– Córka mówiła, że np. podchodził gdzieś tam z tyłu, łapał za rękę. Na przesłuchaniu mówiła, że wędrował tą ręką gdzieś tutaj z ramienia po klatce piersiowej – wspomina mama uczennicy szkoły w Miłocinie. Nauczyciel już w placówce nie pracuje. Wobec niego i dyrektorki toczy się postępowanie wyjaśniające i prokuratorskie.