Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Przed budynkiem CSK od kilku dni stoją wozy strażackie. - Spokojnie, to tylko ćwiczenia - informuje straż pożarna.
Kaloryczniej nie będzie, bo nie powinno, ale bardziej estetycznie na pewno. Poza tym pacjenci mają możliwość korzystania z konsultacji dietetycznych, a także zapewniony nieograniczony dostęp do wody mineralnej. Zamojski Szpital Niepubliczny już realizuje pilotażowy program „Dobry posiłek w szpitalu”. Kilkanaście innych placówek również.
Ponad 160 wykroczeń ujawnili lubelscy policjanci w trakcie wzmożonych kontroli w okolicach ruchliwych przejść dla pieszych. Większość z nich popełnili właśnie piesi uczestnicy ruchu drogowego.
Sadzenie drzew, krzewów, gry i warsztaty ekologiczne. To wszystko podczas sobotniego festiwalu przyrodniczego.
W Krakowie zmarła Wanda Półtawska, urodzona w Lublinie przyjaciółka i wieloletnia współpracowniczka Jana Pawła II. 2 listopada skończyłaby 102 lata.
25 października organizowany jest w Polsce dzień kundelka. Lubelskie schronisko zaprasza wszystkich, którym los zwierząt nie jest obojętny i zachęca do wsparcia czterołapnych bezdomniaków przed zimą.
Zobaczcie najgorętsze otrzęsiny studenckie w Lublinie, które odbyły się w klubie Helium. To była niesamowita impreza, a przy tym okazja do spotkania z przyjaciółmi i kolegami z uczelni.
To była noc pełna przebojów, a Zenek Martyniuk udowodnił, że to on jest królem disco - polo. Zobaczcie zdjęcia z jego występu w klubie Rzut Beretem.
Niektórzy za kratkami odsiadują wyroki od 20 lat. I zaczynają studiować. Tak, to możliwe. W lubelskim areszcie śledczym odbyło się dziesiąte już uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego.
Studenci zgłaszają projekty dla firm. A najlepsze rozwiązania dostają nagrody pieniężne. Wszystko w ramach studenckiego festiwalu biznesu "Przedsiębiorczy Student".
Baobab zaprasza na wieczór z kulturą. Każdy twórca - amator będzie mógł pochwalić się swoim dziełem.
W wieku 90 lat, po długiej chorobie zmarł dziennikarz Radia Lublin, Stanisław Fornal.
Nagroda Giedroycia została przyznana po raz 23. W tym roku otrzymał ją Grzegorz Piątek za książkę „Gdynia obiecana. Miasto, modernizm, modernizacja 1920-1939”
– Potwierdziliśmy gotowość pełnej współpracy i tworzenia nowej większości w przyszłym parlamencie — powiedział Donald Tusk podczas wspólnego wystąpienia liderów KO, Trzeciej Drogi i Lewicy. Politycy demokratycznej opozycji apelują do prezydenta RP o szybkie decyzje.
Już w środę, przestrzeń Baobab zaprasza na warsztaty tworzenia własnej, świetlnej ozdoby. To okazja, aby podszkolić swoje umiejętności techniczne, a także stworzyć wyjątkową dekorację.
Już 26 października (czwartek) w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt odbędzie się wyjątkowy koncert. Jeden z najbardziej cenionych muzyków rockowych w Polsce – John Porter – znany m.in. z pierwszego składu grupy Maanam, Porter Bandu, płyt solowych oraz albumów nagranych z Anitą Lipnicką, tym razem zaprezentuje się w duecie z Agatą Karczewską, jedną z najciekawszych reprezentantek młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej.
Studenci UMSC zawsze pokazywali wybitnie mocny, imprezowy styl. Jak tym razem się zaprezentowali? Tego dowiecie się oglądając galerią z imprezy w klubie SERCE.
Każdy wie, że po otrzęsinach można poznać temperament bawiących się na nim studentów. Tego wieczoru była prawdziwa petarda. Niezawodni i pełni energii. Tak można zdefiniować studentów Uniwersytetu Przyrodniczego, którzy pokazali dlaczego ich imprezy są tak udane i charakterystyczne :)
Już od środy kierowcy poruszający się po Lublinie muszą liczyć się ze zmianą organizacji ruchu na ulicy Szeligowskiego.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej po raz 79. zainaugurował nowy rok akademicki. „Największa jednostka akademicka we wschodniej Polsce” kształci dzisiaj 16 tysięcy żaków z ponad 40 krajów świata. W tym roku oferta uczelni poszerzyła się o nowe kierunki.
Lublin oraz zaprzyjaźnione, niemieckie miasto Münster ogłaszają konkurs dla uczniów i studentów. Zadaniem jest wykonanie projektu na temat wspólnych, europejskich idei i wartości. Autorzy najlepszych prac w nagrodę pojadą na zagraniczną wycieczkę.
35-latka opiekowała się 2-letnim synem mając we krwi ponad 3 promile alkoholu. O dalszym losie kobiety i jej syna zadecyduje sąd.
Był Geralt z Rivii, R2-D2, elfy, gry planszowe i pokaz cosplayów. To wszystko działo się w weekend w hali Targów Lublin na Fantastycznym Festiwalu Wyobraźni StarFest.
Konkurs Local Trends promuje samorządy dbające o rozwój płatności bezgotówkowych. Lublin już drugi raz otrzymał wyróżnienie w tym konkursie.
Przez najbliższych kilka miesięcy gminą Biłgoraj będzie kierował komisarz. Dotychczasowy wójt Wiesław Rożyński został posłem i z chwilą wyboru pożegnał się ze stanowiskiem. Zastąpić będzie trzeba także kilkoro radnych różnego szczebla, którzy także pracę w samorządzie zamienią na poselskie ławy.