Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W nocy ze środy na czwartek w jednym z mieszkań na os. Nałkowskich w Lublinie doszło do ataku ostrym narzędziem. Napastnik chwycił za nóż i kilkukrotnie ugodził nim swojego kompana. Ten w ciężkim stanie został zabrany do szpitala. Podejrzany czeka na przesłuchanie.
Porady ekspertów, badania, a nawet małe laboratorium kryminalistyczne – to część programu Dni Seniora, które Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje w Lublinie. 14 października instytucja zaprasza do Ogrodu Botanicznego UMCS, a trzy dni później do swojej siedziby.
Łatwe w uprawie i hodowlane perełki. Miłośnicy roślin w ten weekend obowiązkowo muszą pojawić się w Targach Lublin.
Spektakl „Nic się nie stało” powstał z pasji i miłości do futbolu, jest hołdem złożonym najwybitniejszym postaciom polskiej piłki w doborowej obsadzie. Przedstawienie będzie można zobaczyć już 13 października (niedziela) w Centrum Kongresowym UP w Lublinie.
Pani Marianna Krasnodębska, która za ratowanie Żydów w czasie niemieckiej okupacji, wraz z członkami swojej rodziny, została odznaczona medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata kończy dzisiaj 101 lat. W dniu jej urodzin, Panią Mariannę odwiedził niecodzienny gość, wojewoda lubelski Krzysztof Komorski.
Chociaż Dzień Nauczyciela obchodzony jest 14 października, marszałek województwa lubelskiego już docenił ich codzienną pracę i wręczył nagrody 14 nauczycielom, a jednego uhonorował medalem 550-lecia województwa lubelskiego.
Wakacyjne remonty dróg, budowa nowych arterii, inwestycja w zieleń, poprawa komunikacji w mieście. Co jeszcze? Gość programu Dzień Wschodzi, wiceprezydent Lublina Tomasz Fulara odpowiada na pytania dotyczące przyszłości inwestycji w stolicy województwa lubelskiego.
Pierwszy przetarg nie przyniósł wyłonienia wykonawcy. Miasto jednak nie poddało się i ogłosiło drugi konkurs. Tym razem ofert na przebudowę skweru im. Arcybiskupa Józefa Życińskiego w Lublinie spłynęło 7, w tym kilka mieszczących się w środkach, jakie planuje wydać magistrat.
Nagroda Angelus Lubelski przyznawana jest od 2005 roku. Jej celem jest wskazywanie ludzi o anielskich osobowościach, dla których inspiracją jest ewangeliczna koncepcja człowieka i jego odniesień.
Trzy wykłady tygodniowo. Są nauki ścisłe, przyrodnicze i humanistyczne. A le w mniejszych grupach można się zająć malarstwem albo ogrodnictwem. Lubelski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował 39. rok akademicki.
W tym roku oczywiście. W najbliższą sobotę na koniec sezonu w Muzeum Wsi Lubelskiej do tańca zagrają dwie kapele.
W najbliższy piątek (11.10.) w klubie muzycznym New Vegas wystąpi lubelski kolektyw muzyczny Con-Q-Band. CON to lubelski skład, którego muzyka orbituje w okolicach indie rock i funk rock.
Wykłady, warsztaty, kryształy, numerologia i kronika Akaszy. Na 26 i 27 października zaplanowano Targi Ezoteryczne i Medycyny Naturalnej w Lublinie.
Znany jako polityk, samorządowiec i politolog, a także przewodniczący sejmiku lubelskiego, poseł na sejm siódmej, dziewiątej i dziesiątej kadencji. Od 2023 roku jest sekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jakim nastolatkiem był Jacek Czerniak? Czy tęskni za czasami, w których był nauczycielem? Czy miewa chwile zwątpienia? O czym marzy? Na te i inne pytania odpowiedział Katarzynie Nastaj w Dziennikowym Lustrze.
Nowa niecka, szatnie i mnóstwo instalacji. Po długim remoncie Pływalnia Centrum Kultury Fizycznej UMCS już jest otwarta. To jeden z najchętniej wybieranych basenów w mieście i to nie tylko przez studentów
Dwa miesiące temu Aleksandra Mirosław pobiła rekord świata i zdobyła olimpijskie złoto. Teraz własnoręcznie zaktualizowała swój mural.
Każdy powinien wiedzieć jak udzielić pierwszej pomocy i nie bać się tego robić. Ratownicy podkreślają, że nie trzeba kończyć specjalistycznych szkoleń, bo najważniejsze jest, aby po prostu zareagować. Jednak w jaki sposób zareagować skutecznie i dlaczego warto uczyć podstaw pierwszej pomocy już od najmłodszych lat? O tym, opowiedzieli ratownicy medyczni podczas Dnia Otwartego Ośrodka Szkoleniowego Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. Zapraszamy na kolejny program z cyklu „Dziennik dla Zdrowia”.
Lubelscy filharmonicy świętują już 80. sezon artystyczny. Z naszą kamerą zawitaliśmy na uroczystości inauguracji tego wyjątkowego, jubileuszowego roku dla tej instytucji.
Ogólnopolski Festiwal Piosenki Autorskiej „Bakcynalia” należy do jednych z najpopularniejszych i najstarszych festiwali piosenki studenckiej w Polsce. Program tegorocznego festiwalu obejmuje koncert konkursowy, koncerty gwiazd, Małe Bakcynalia – przegląd muzyczny dla uczniów szkół lubelskich, a także imprezy towarzyszące.
Pogotowie ratunkowe na co dzień ratuje ludzkie życie. Teraz na terenie Lublina i okolic do pacjentów ma dojeżdżać szybciej. To możliwe dzięki nowym miejscom stacjonowania i organizacji jednostki. Gościem programu Dzień Wschodzi jest Alicja Ciechan - zastępca dyrektora ds. lecznictwa w wojewódzkim pogotowiu ratunkowym w Lublinie.
To spore wyróżnienie dla Agnieszki Drozd-Bownik, do niedawna dyrektor Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, a od tygodnia odpowiadającej w lubelskim urzędzie za kulturę. Od wtorku zasiada w Radzie ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP w ramach Narodowej Rady Rozwoju.
Styks, jedna z największych firm działających na rynku pogrzebowym w Lublinie i województwie lubelskim ma nowego właściciela. To Grupa Klepsydra notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. 100% udziałów w lubelskiej spółce nabyła za 4,5 mln zł.
Michał Pałubski to komik znany z występów w Formacji Chatlet, a ostatnio stand-uper. W niedzielę (13.10.) Michał zaprezentuje premierowy program „Polaco loco” w lubelskim pubie Just Crafted.
Czy leki nootropowe są bezpieczne? Jak mądrze ich używać i gdzie jest granica? To temat przewodni zbliżającej się konferencji naukowej „Nootropic Drugs Conference”.
"Idzie nowe” – tymi słowami zasłużony zespół Closterkeller zachęca fanów – i nie tylko – do udziału w koncercie, który odbędzie się w najbliższy piątek w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt. Poza próbką nowego materiału usłyszymy najlepsze i najbardziej lubiane utwory z wcześniejszych płyt. Oprócz Closterkeller tego wieczoru zagra także Decadent Fun Club.