Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 lipca 2017 r.
8:21

Carnaval Sztukmistrzów. Program na niedzielę, opis wydarzeń

Niedziela to ostatnia okazja, aby zobaczyć przedstawienia Carnavalu Sztukmistrzów. Wciąż trwają warsztaty, pokazy i koncerty. Do późnych godzin nocnych można cieszyć się festiwalową atmosferą. Dzieci mogą bawić się w Klanzowym Miasteczku Zabaw Niezwykłych na Placu przed Centrum Kultury. W Tarasach Zamkowych od godziny 15:00 do 18:30 można wziąć udział w warsztatach cyrkowych, a na Błoniach pod Zamkiem spróbować swoich sił w chodzeniu po taśmie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Niedziela, 30 lipca

Urban Highline Festival

09:30 – 20 – Urban Highline, Trybunał koronny, wieża Trynitarska, Brama Krakowska, Urząd Miasta i Urząd Wojewódzki - ul. Wieniawska

 

Atrakcje

12 - 17 Miasteczko Zabaw Niezwykłych PSPiA Klanza, Park przy Centrum Kultury

21:30 - 21:30 Pokaz multimedialny / Fontanna, Plac Litewski

 

Spektakle uliczne/buskerzy

14 - 14:30 - Silk Sisters, Tarasy Zamkowe

16 - 17 - Murmuyo !FUERA!, Plac po Farze

16 - 16:45 - Sari Mäkelä „The Great Granny Show!”, Plac przed Centrum Kultury

16 - 17 - Mantega Isernhagen „Wonder drink show”, Plac za Trybunałem

16 – 17 - Pan Ząbek „Rosyjska ruletka”, Ul. Krakowskie Przedmieście – Pomnik Unii Lubelskiej

16 - 16:30 - Stefano Di Renzo „Hold on”, Wirydarz Klasztoru OO. Dominikanów

16:45 - 17:30 - Kacper Wydmański “Wydmański Show”, Plac przed Centrum Kultury

17 - 18 - Claudio Mutazzi „Street Coffee”, Ul. Krakowskie Przedmieście – Pomnik Unii Lubelskiej

17 - 18 - Cie du Trottoir BAM!, Plac Litewski

17 - 18 - Abraham Arzate „The record breaker”, Plac za Trybunałem

17 - 18 - Mattatoio Sospeso „Out!”, Plac po Farze

17:30 - 18:15 - Sari Mäkelä „The Great Granny Show!”, Plac przed Centrum Kultury

18 - 19 - Murmuyo !FUERA!, Plac po Farze

18 - 19 - Mantega Isernhagen „Wonder drink show”, Plac za Trybunałem

18 - 19 - Kacper Wydmański “Wydmański Show”, Plac Litewski

18 - 19 - Pan Ząbek „Rosyjska ruletka”, Ul. Krakowskie Przedmieście – Pomnik Unii Lubelskiej

18 - 18:30 - Stefano Di Renzo „Hold on”, Wirydarz Klasztoru OO. Dominikanów

19 - 20 - Claudio Mutazzi „Street Coffee”, Ul. Krakowskie Przedmieście – Pomnik Unii Lubelskiej

19 - 20 - Cie du Trottoir BAM!, Plac Litewski

19 - 20 - Abraham Arzate „The record breaker”, Plac za Trybunałem

19 - 19:30 - Silk Sisters, Tarasy Zamkowe

20:30 - 21 - Krystian Minda – Połykacz mieczy, Plac za Trybunałem

21 - 21:30 - Marcin Ex Styczyński – Plucie ogniem, Plac za Trybunałem

21 - 22 - El Cruce „Punto y Coma”, Wirydarz Klasztoru OO. Dominikanów

22 - 22:45 - Krystian Minda – Połykacz mieczy, Plac za Trybunałem

22:45 - 23:30 - Marcin Ex Styczyński – Plucie ogniem, Plac za Trybunałem

 

Warsztaty

15 - 18:30 - Warsztaty Cyrkowe, Tarasy Zamkowe

15 - 19 - Otwarte warsztaty slackline, Błonia pod Zamkiem

 

Spektakle sceniczne

15:30 – 17 - Teatro Tatro „Circus Charms”, Namiot Biały (Błonia pod Zamkiem)

17:30 - 18:30 - Kolektyw Kejos „Pitagoras 3D”, Centrum Kultury w Lublinie

19 - 20 - Collectif de la Bascule „Rien nest moins sur”, Duży Namiot (Błonia pod Zamkiem)

 

Muzyka na ulicy

18 - 19 - Rajzefiber, Próba Cafe, Grodzka 5A

19 - 20 - Kapela Timingeriu, Plac po Farze

20 - 21 - Orchestre international du VETEX, Plac po Farze

 

Klub Festiwalowy

22:30 - 23:30 JAM muzyczny (Kapela Timingeriu + inni), Błonia pod Zamkiem

Opis niedzielnych wydarzeń:

Murmuyo – pochodzący z Chile artysta, który spektakle przedstawia na ulicach, angażując w nie przechodniów. Występy są połączeniem klownady z satyrą dotyczącą ludzkich słabości. Podczas Carnavalu Sztukmistrzów Murmuyo zaprezentuje „¡FUERA!”, spektakl, w którym artysta spróbuje, przy pomocy przechodniów, zbudować swój nowy dom na ulicy. Murmuyo wystąpi na placu po Farze o godzinie 16.00 i 18.00.

Claudio Mutazzi – artysta pochodzący z Włoch, który studiując i podróżując po całej Europie, nauczył się żonglerki i akrobatyki. Podczas Carnavalu Sztukmistrzów przedstawi „Street Coffee” – spektakl teatru ulicy, pełny gagów i interakcji z publicznością. Artysta wystąpi przy pomniku Unii Lubelskiej o godzinie 17.00 i 19.00.

Rajzefiber – to kameralny zespół muzyczny, grający nastrojowe piosenki pisane do własnych tekstów i wybranych utworów poetyckich. Artyści wystąpią na placu po Farze w Próba Cafe, ul. Grodzka 5a o godzinie 18.00.

Silk Sisters (Ania i Emilia Granat) – to duet szesnastoletnich akrobatek powietrznych związanych z ośrodkiem Aerial Arts w Rochester w stanie Nowy Jork. W swoich występach wykorzystują różnorodne rekwizyty, między innymi szarfy, obręcze, sześciany, hamaki. W tym roku, Silk Sisters wracają do Lublina z nowym programem, obejmującym zapierające dech w piersiach popisy na szarfach i obręczach, jak również taniec i scenki komediowe z udziałem publiczności. Spektakl odbędzie się o godzinie 14.00 i 19.00 w Tarasach Zamkowych.

El Cruce „Punto y Coma” – to spektakl, który bada związki między współczesnym cyrkiem a teatrem. Czerpiąc inspirację z ekspresjonizmu oraz teatru absurdu, zgłębia znaczenie „kultury” i „wiedzy” poprzez badanie ekspresji i poetyckości współczesnego cyrku i teatru. W ich fantastycznym świecie obiekty są żywe, ruch jest mową a słowa ulatują. Istnieją w zapomnianej przestrzeni zagubionej w czasie, w dziwnym miejscu, gdzie obrazy tańczą a kruchość drży. Spektakl odbędzie się o godzinie 21.00 na Wirydarzu Klasztoru oo. Dominikanów.

Deus Ex Machina 'Galileo' na placu Zamkowym

Carnaval Sztukmistrzów 2017 - SOBOTA

Niesamowici uczestnicy! & Claudio Mutazzi

Pozostałe informacje

Orlęta Łuków zapowiadają wiosną walkę o IV ligę

Startuje bialska okręgówka, W Łukowie czekają na IV ligę

Orlęta Łuków powinny nadawać ton wydarzeniom w rundzie rewanżowej. Równie ciekawie będzie w dole tabeli, gdzie niepewnych ligowej przyszłości jest aż pięć drużyn

Na wniosek obrońcy oskarżonego sędzia wyraził zgodę na wyłączenie jawności rozprawy

Prokurator częstował ciastkami z marihuaną – właśnie ruszył jego proces

Przed Sądem Rejonowym w Lublinie rozpoczął się proces Bartosza F. – prokuratora z Wrocławia. Grozi mu więzienie za podanie kobiecie narkotyku.

Nowy parking przy Szmaragdowej coraz bliżej. Sześciu chętnych do budowy

Nowy parking przy Szmaragdowej coraz bliżej. Sześciu chętnych do budowy

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego planuje budowę parkingu przy ulicy Szmaragdowej 16. W przetargu wpłynęło sześć ofert, a najniższa opiewa na 151 tys. zł.

Sebastian Kozdrój jest trenerem MKS Ruch Ryki

Ruch Ryki, a może ktoś inny wygra lubelską klasę okręgową?

Grono kandydatów do awansu jest bardzo szerokie, ale po zakończeniu sezonu w pełni szczęśliwy będzie tylko jeden zespół. Zimę na fotelu lidera spędził MKS Ruch Ryki. Podopieczni Sebastiana Kozdroja jesienią zgromadzili 36 pkt i mają zaledwie dwa punkty przewagi nad grupą pościgową

Atak na pracownika kantoru. Policja poszukuje sprawcy

Atak na pracownika kantoru. Policja poszukuje sprawcy

Nieznany sprawca zaatakował pracownika kantoru w galerii handlowej. Policja prosi o pomoc w jego poszukiwaniach.

Imprezy klubowe w weekend (14-15 marca)
impreza
14 marca 2025, 18:00

Imprezy klubowe w weekend (14-15 marca)

Lublin nie zwalnia tempa i nie zasypia. Czy czas dobry, czy czas zły, imprezuje przez cały czas. Nawet w post. Specjalnie dla was przygotowaliśmy krótki informator, gdzie w Lublinie odbędą się najlepsze imprezy ostatkowe.

U sołtysa zapłacisz kartą. Gmina kupiła terminale

U sołtysa zapłacisz kartą. Gmina kupiła terminale

To ma być ułatwienie dla sołtysów i mieszkańców gminy Biała Podlaska. Samorząd chwali się, że jako pierwszy w województwie lubelskim zakupił mobilne terminale płatnicze.

Grom Różaniec jest zdecydowanym faworytem do wygrania zamojskiej klasy okręgowej w tym sezonie

Wraca zamojska klasa okręgowa nazywana przez wielu "najciekawszą ligą świata"

Koniec grania meczów bez stawki! W najbliższy weekend startuje runda wiosenna w „najciekawszej lidze świata”. Na autostradzie do awansu jest obecnie Grom Różaniec, który gonić będzie próbowała Tanew Majdan Stary. Z kolei Olimpiakos Tarnogród skupi się chyba na utrzymaniu miejsca na najniższym stopniu podium. Wiele ciekawego powinno dziać się także na dole tabeli

Nowa Biedronka w samym centrum Lublina. Pierwsi klienci czekali o świcie

Nowa Biedronka w samym centrum Lublina. Pierwsi klienci czekali o świcie

Nowy sklep sieci Biedronka już otwarty. Pierwsi klienci weszli tuż po godzinie 6. W Lublinie jest już ponad 30 sklepów tej popularnej sieci.

Pogoda na weekend. Kiedy ciepła kurtka, a kiedy spacer z promieniami słońca?
film

Pogoda na weekend. Kiedy ciepła kurtka, a kiedy spacer z promieniami słońca?

Prognoza pogody na weekend.

Lublinianka będzie chciała w sobotę przeskoczyć w tabeli Stal Kraśnik

W sobotę czwartoligowy hit wiosny na Wieniawie: Lublinianka - Stal Kraśnik

Już w pierwszej kolejce rundy wiosennej będzie można obejrzeć mecz na szczycie. Druga w tabeli Lublinianka podejmie lidera – Stal Kraśnik. Spotkanie na Wieniawie wystartuje w sobotę o godz. 13

Krew ratuje życie. Podziel się tym cennym lekarstwem

Krew ratuje życie. Podziel się tym cennym lekarstwem

Lubelskie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaprasza na akcje oddawania krwi. Pamiętajmy, że krew to lek, którego nie da się wyprodukować w laboratorium.

Veljko Nikitović (na zdjęciu z Mariuszem Pawelcem), ikona Górnika po raz pierwszy w życiu pojawi się na stadionie Górnika jako dyrektor sportowy innego klubu

Veljko Nikitović: Awans Arki i Górnika to moje marzenie

W niedzielę Górnik Łęczna zagra u siebie z Arką Gdynia, której obecnym dyrektorem sportowym jest Veljko Nikitović - postać, której w Łęcznej nikomu przedstawiać nie trzeba. Z tej okazji porozmawialiśmy z ikoną Górnika o najbliższym spotkaniu i o tym jak czuje się w Gdyni Rozmowa z Veljko Nikitoviciem, dyrektorem sportowym Arki Gdynia, byłym piłkarzem i działaczem Górnika Łęczna

Powstaje ważny odcinek S19. Będą kolejne utrudnienia dla kierowców

Powstaje ważny odcinek S19. Będą kolejne utrudnienia dla kierowców

Trwa budowa S19 w okolicach Międzyrzeca Podlaskiego. Kierowców czekają kolejne utrudnienia w ruchu.

Uroczyste podpisanie 6 umów w ramach Działania 1.1 Regionalna infrastruktura badawczo-rozwojowa programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Lublin, 5 marca 2025 r.

Fundusze Europejskie wspierają publiczną infrastrukturę B+R

Holobiont roślinny, blockchain w rolnictwie czy też odzysk energii i surowców z odpadów to przykładowe obszary badań, które będą możliwe dzięki Funduszom Europejskim. W dniu 5 marca 2025 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Piotr Breś podpisali 6 umów z organizacjami badawczymi, których realizacja wesprze infrastrukturę badawczo-rozwojową w regionie. Wartość zawartych umów o dofinasowanie przekracza 53 mln złotych, z czego blisko 36 mln zł to wsparcie UE.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Motoryzacja -> Sprzedam -> Osobowe
Toyota Avensis T25 D4D

Toyota Avensis T25 D4D

Rakowiska 21-500

15 500,00 zł

Różne -> Sprzedam

rurakom

ZAMOŚĆ

175,00 zł

Różne -> Sprzedam

kolkom

ZAMOŚĆ

185,00 zł

Motoryzacja -> Sprzedam -> Osobowe

Volvo F60 D4

Lublin

58 000,00 zł

Motoryzacja -> Sprzedam -> Osobowe

BMW 525-D Sport

Lublin

130 000,00 zł

Komunikaty