Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Felicjan Jędrzejczak, legendarny wokalista Budki Suflera. Utwór "Jolka, Jolka pamiętasz" zagrał miejski trębacz po śmierci Romualda Lipko, 7 lutego 2020 r. Przypominamy rozmowę z Felicjanem Andrzejczakiem, który dzień przed śmiercią założyciela Budki Suflera spotkał się z nim
Amatorsko zaczął śpiewać w Technikum Leśnym w Rzepinie. Głownie repertuar Czesława Niemena. W 1970 ożenił się z Jadwigą, z którą przeżył w związku małżeńskim 54 lata. W 1970 wraz z rodziną zamieszkał w Świebodzinie, gdzie poznał grupę lokalnych muzyków, m.in. Andrzeja Rutkowskiego i założył zespół C–4011. Ukończył Średnią Szkołę Muzyczną w klasie skrzypiec i Wydział Wychowania Muzycznego Studium Nauczycielskiego w Gorzowie Wielkopolskim. Pracował w szkole muzycznej i placówce wychowawczej, w domu dziecka.
W 1971 wspólnie z C–4011 zaistniał na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Talentów w Jeleniej Górze, gdzie za wykonanie piosenki „Dziwny jest ten świat” otrzymał trzecią nagrodę; w miesięczniku „Jazz” jego redaktor napisał w recenzji: „Zamykając oczy, słyszało się głos samego mistrza”. W 1977 zaśpiewał utwór „Kołysanka” na XIII Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze.
Podczas warsztatów piosenkarskich w Lublińcu poznał Waldemara Parzyńskiego, który zaproponował mu nagranie piosenki „Peron łez” (sł. Marek Dutkiewicz), z którą wystartował najpierw na Festiwalu Piosenkarzy Amatorów w Toruniu, później do opolskich „Debiutów”, a następnie w 1979 dostał się do koncertu „Premier” na XVII festiwalu w Opolu, gdzie otrzymał wyróżnienie. Po występie w Opolu nawiązał współpracę z Polskim Radiem, gdzie zarejestrował dwie piosenki – „Na progu ciszy” (muz. Wojciech Zieliński, sł. Grzegorz Walczak) i „Życie od poniedziałku” (muz. W. Zieliński, sł. Marek Dagnan). Dzięki Lechowi Terpiłowskiemu, w latach 1979–1981 współpracował z Teatrem Rampa na Targówku w Warszawie. W programie dla młodych piosenkarzy: Miejsce dla gwiazdy – którego też został laureatem – zaśpiewał: „Peron łez” i „Chcę ciebie czuć”.
Pod koniec 1982 został zaproszony do współpracy z zespołem Budka Suflera. Utwór „Jolka, Jolka pamiętasz” trafił na szczyt Listy przebojów Programu Trzeciego. Piosenka „Czas ołowiu” także stała się hitem. Do kolejnego utworu „Noc komety” z udziałem Urszuli powstał teledysk, w scenografii, z kostiumami i charakteryzacją Aleksandry Laski–Wołek, który wygrał notowanie 6. Telewizyjnej listy przebojów z marca 1983, a z czasem stał się wokalną i wizualną klasyką rocka. Felicjan Andrzejczak koncertował z Budką Suflera jako „gość specjalny”. W 1999 wspólnie z Budką Suflera i Krzysztofem Cugowskim nagrał utwór „Piąty bieg” i „Krajobraz po rewolucji” (z Urszulą), które znalazły się na płycie Antologia 74–99 (1999).
12 lutego 2020 na pogrzebie Romualda Lipki wraz z Budką Suflera wykonał „Czas ołowiu”. 20 listopada 2020 premierę miała pierwsza płyta nagrana przez Andrzejczaka z Budką Suflera pt. 10 lat samotności.