Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 stycznia 2012 r.
12:25
Edytuj ten wpis

Konkurs rowerowy: Rowerem przez rezerwaty przyrody

0 0 A A
Widok na Męćmierz z Albrechtówki (Kinga Kuzioła)
Widok na Męćmierz z Albrechtówki (Kinga Kuzioła)

Trasa prowadzi przez jedne z najpiękniejszych zakątków powiatu puławskiego. Jej głównym celem są rezerwaty przyrody. Na trasie mamy możliwość zaobserwować zdumiewające bogactwo fauny i flory, jak również zobaczyć wiele obiektów starej architektury oraz urzekające widoki na dolinę Wisły.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Puławy – Piskory – Bałtów – Końskowola – Zbędowice – Bochotnica – Kazimierz Dolny – Męćmierz – Podgórz

Zobacz zdjęcia z trasy rowerowej: Rowerem przez rezerwaty przyrody

Długość szlaku: ok. 60 km
Stopień trudności: wysoki
Nawierzchnia szlaku: w większości utwardzona
Ilość wzniesień: średnia

Trasa pod względem ukształtowania terenu dzieli się na dwie części. Pierwsza przebiega w północnej części powiatu od Puław, gdzie teren jest bardziej płaski. Druga natomiast w południowej części i przebiega przez Kazimierski Park Krajobrazowy, charakteryzujący się niezliczoną ilością wąwozów.

Opis trasy:

Punktem rozpoczęcia trasy jest Łacha Wiślana w Parku Czartoryskich. Przejeżdżamy mostkiem sąsiadującym z Domkiem Chińskim, następnie skręcamy w lewo i jedziemy ścieżką prowadzącą wzdłuż łachy, w kierunku betonowej drogi.

Wjeżdżając na drogę skręcamy w prawo i udajemy się nią na ścieżkę rowerową, która wiedzie wzdłuż wału przeciwpowodziowego. Na tym odcinku po prawej stronie mijamy Rezerwat "Łęg na Kępie”.

Oznakowaną ścieżką rowerową jedziemy w kierunku północnym, tuż przed hotelem skręcamy w prawo i po przejechaniu przez drewniany mostek wjeżdżamy na ul. Rybacką. Po przejechaniu ok. 500 m skręcamy w lewo, aby następnie przekroczyć skrzyżowanie i udać się ul. 6 Sierpnia na oznakowaną ścieżkę rowerowa, wiodącą wzdłuż Wisły do mostu im. Jana Pawła II.

Za mostem na rondzie wjeżdżamy w ul. Wólka Profecka i po przejechaniu ok. 160 m skręcamy w ul. Młyńską. Przejechawszy ten odcinek skręcamy w prawo, w ul. Zarzecze, którą jedziemy ok. 600 m. Po przebyciu tego odcinka skręcamy ponownie w prawo, w ul. Majdan. Ulicą tą jedziemy prosto do rozwidlenia, na którym kierujemy się w lewo i przejeżdżamy przez mały gaik do torów kolejowych.

Dalej ruszamy w kierunku północnym ścieżką wiodącą wzdłuż torów. Przejeżdżamy przez most nad kanałami, a następnie przecinamy ulicę prowadzącą do Zakładów Azotowych. W tym miejscu trasa łączy się z Niebieskim szlakiem rowerowym. Jazdę kontynuujemy drogą gruntową, po czym polną i leśną. Następnie wkraczamy na drogę asfaltową, która prowadzi wzdłuż torów. Jadąc nią mijamy stację kolejową Gołąb. Po krótkim czasie docieramy do przejścia kolejowego na którym przejeżdżamy przez tory i poruszamy się dalej po szosie.

Jadąc tym odcinkiem w kierunku Niebrzegowa po lewej stronie mijamy kopalnie piasku. Warto zejść z roweru i przejść krótki odcinek oznakowaną zieloną ścieżką dydaktyczną, aby móc podziwiać piękny widok z wydmy na kopalnie piasku. Obszar rozpościerający się na północ to rezerwat faunistyczny Czapliniec koło Gołębia.

Ruszamy dalej. Po przejechaniu ok. 2 km skręcamy ostro w prawo, w polną drogę. Poruszamy się skrajem lasu. Po krótkim odcinku docieramy do cieku wodnego Rabik, wzdłuż którego kontynuujemy jazdę. Następnie jadąc według znaków docieramy do tablic informacyjnych nad jeziorem Piskory. Jadąc groblą docieramy do platformy widokowej, na której możemy odpocząć obserwując przyrodę.

Dalej poruszamy się w kierunku wsi Bałtów. Jedziemy ponownie szczytem grobli, pozostawiając po lewej stronie jezioro. Po przejechaniu przez las jedziemy drogą polną, którą docieramy do rozwidlenia dróg we wsi Bałtów. Tutaj skręcamy w prawo w kierunku Zakładów Azotowych.

Jadąc tym odcinkiem trasy docieramy do leśniczówki. Skręcamy w prawo, w leśną ścieżkę. W tym miejscu opuszczamy niebieski szlak. Po przejechaniu krótkiego odcinka przez las skręcamy w lewo i wzdłuż Zakładów Azotowych udajemy się na al. 1000 Lecia Państwa Polskiego. Na alej skręcamy w lewo i jedziemy do skrzyżowania z al. Żyrzyńską. Przejeżdżamy przez skrzyżowanie i nie zmieniając kierunku jedziemy prosto w kierunku wsi Młynki.

Po dojechaniu do rogatek skręcamy w prawo i ul. Młyńska docieramy do ul. Żyrzyńskiej. Skręcamy ponownie w prawo. Jadąc prosto przejeżdżamy nad rzeką Kurówka, a następnie mijamy rynek i na skrzyżowaniu skręcamy w prawo, a po kilkunastu metrach w lewo. Jadąc cały czas prosto drogą asfaltową po ok. 3 km docieramy do Kościoła we wsi Skowieszyn. Tuż obok kościoła prowadzi droga polna, którą będziemy się poruszać. Wiedzie ona dość stromym i głębokim wąwozem.

Kierując się na południe docieramy do Kol. Zbędowice. Tam skręcamy w prawo i jedziemy dalej w do wsi Zbędowice. Wjeżdżając do Zbędowic warto zjechać ze szlaku i udać się na szczyt góry, z której roztacza się piękny widok. W miejscu gdzie nasza trasa łączy się z drogą biegnącą w dół wąwozem do Parchatki, należy skręcić w polną drogę, usytuowaną tuż za pierwszym gospodarstwem.

Wróciwszy na trasę jedziemy drogą asfaltową. Po ok. 600 m skręcamy w prawo na drogę z płyt betonowych, ponownie w prawo w drogę polną. Jadąc polną drogą dotrzemy do wsi Bochotnica.

Po ok. 1,5 km jazdy polną drogą docieramy do rozwidlenia. Skręcamy w prawo i kontynuujemy zjazd, który kończy się przy kamieniołomach w Bochotnicy. Dalej wąską dróżką, a następnie ulicą jedziemy do ronda. Tuż za rondem po prawej stronie znajduje się studzienka, którą mijamy jadąc brukową drogą. Za ostatnim gospodarstwem po prawej stronie prowadzi ścieżka na wzgórze do ruin zamku. Warto więc zostawić rower, aby po paru minutach wspinaczki móc przyjrzeć się z bliska ruinom oraz podziwiać widoki.

Dalej kontynuujemy jazdę polną drogą. Po 100 m skręcamy w prawo w drogę z płyt betonowych, gdzie czeka nas stromy podjazd. Jadąc cały czas w kierunku południowym trasa prowadzi następnie drogami polnymi, asfaltem do drogi z kocich łbów. Drogą z kocich łbów zjeżdżamy koło zamku na rynek w Kazimierzu Dolnym.

Kazimierz Dolny jest doskonałym miejscem na zrobienie dłuższej przerwy by odpocząć i pozwiedzać.

Wyjeżdżając z rynku na ul. Nadrzeczną skręcamy w lewo, a następnie w prawo, w ul. Plebanka. Po przejechaniu kilkuset metrów kończy się droga z kocich łbów. Wjeżdżamy w głębocznice Plebanka, po czym nie zmieniając kierunku dojeżdżamy do ul. Słonecznej. Skręcamy w prawo i szutrową drogą przez las udajemy się do Męćmierza. W miejscu gdzie kończy się droga szutrowa skręcamy w prawo, a następnie w lewo na wzgórze Albrechtówkę, z którego roztacza się piękny widok na Męćmierz i Wisłę.

Ze wzgórza możemy zejść sprowadzając rowery, bądź wrócić do szutrowej drogi i skręcić w prawo zjeżdżając drogą z kocich łbów. Jadąc prosto za studzienką, polną drogą, po prawej stronie mijamy wiatrak. Wzdłuż ogrodzenia przez lasek prowadzi ścieżka na Skarpę Wiślaną. Zobaczyć z niej możemy Krowią Wyspę oraz zamek w Janowcu. Poruszając się prosto polną drogą po ok. 2 km docieramy na Skarpę Dobrską we wsi Podgórz, z której roztacza się panorama na Kotlinę Chodelską oraz Małopolski Przełom Wisły.

Dowiedz się więcej o rezerwatach

Rezerwat faunistyczny "Czapliniec koło Gołębia”

O powierzchni 19,04 ha, utworzony został w 1987 r. na terenie gminy Puławy. Przedmiot ochrony jest zachowanie stanowiska lęgowego czapli siwej.

Rezerwat "Jezioro Piskory”

Utworzony w 1998 r. na terenie gminy Żyrzyn. Powierzchnia 203,02 ha. Przedmiotem ochrony jest zachowanie zespołu ekosystemów wodnych, bagiennych i leśnych o dużej różnorodności biologicznej. Powstał w wyniku spiętrzenia wody na cieku Duży Pioter.

Obecnie rezerwat jest najcenniejszą ostoją ptactwa wodno-błotnego na Lubelszczyźnie. Można tu spotkać: bąka, bielika, błotniaka stawowego, błotniaka łąkowego, błotniaka stawowego oraz zbożowego, żurawia, puchacza, gęsi gęgawe, bociana białego i czarnego, myszołowa, rybitwę rzeczną popielatą, białoczelną, czarną, białowąsą oraz białoskrzydłą, perkoza zausznika. Jezioro słynie także z bogatej roślinności, tj.: bagno zwyczajne, jaskier wielki, pływacz zwyczajny, konwalia majowa, pajęcznica gałęzista, rdest ziemnowodny, rogatka sztywna.

Rezerwat "Łęg na Kępie”

Położony w dolinie Wisły, w granicach administracyjnych Puław. Powierzchnia 4,71 ha. Utworzony w 1963 r. w celu ochrony nadwiślańskiego lasu łęgowego. Występują tutaj liczne gatunki obce: topole włoska i kanadyjska, dąb błotny, sosna wejmutka.

Kamieniołom komorowy "Ścianka Pożaryńskich”

Geologiczne stanowisko dokumentacyjne, chroniące unikalny profil geologiczny. Kamieniołom zamieszkują wszystkie występujące w Polsce gatunki nietoperzy.

Rezerwat "Sucha Dolina”

Rodzaj głębokiego wąwozu okresowo odwadnianego, który cechuje się stromymi, urwistymi zboczami oraz płaskim dnem.

Rezerwat "Skarpa Wiślana”

Utworzony w 2007 r., położony w Męćmierzu. Przedmiotem ochrony jest ochrona muraw kserotermicznych oraz wzbogacenie istniejących populacji i reintrodukcja gatunków, które ostatnimi czasy wyginęły.

Rezerwat faunistyczny "Krowia Wyspa”

Znajdujący się na terenie gmin Kazimierz Dolny oraz Wilków. Utworzony został w 1991 r. na powierzchni 62,3 ha. Przedmiotem ochrony jest zachowanie stanowisk lęgowych wielu gatunków ptaków, głównie wodnych i błotnych, tj.: bataliona, rycyka, kulona, ostrygojada, brzegówki, czajki, pliszki żółtej, cyranki, cyraneczki, brodźca piskliwego i krwawodziobego, siweczki rzecznej i obrożnej, płaskonosa, czterech gatunków mew, rybitwy zwyczajnej i białoczelnej.

Rezerwat krajobrazowo-florystyczny "Skarpa Dobrska”

Utworzony został w 1991 r. na powierzchni 39,70 ha. Położony w obrębie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego w gminie Wilków między wsiami Dobre i Podgórz. Przedmiotem ochrony jest zachowanie naturalnych odsłonięć skał czwartorzędowych oraz muraw kserotermicznych muraw z rzadkimi gatunkami roślin.

Na terenie rezerwatu występuje 19 gatunków roślin chronionych m.in.: miłek wiosenny, zawilec wielkokwiatowy, orlik pospolity, wisienka karłowata, ostrożeń pannoński, kopytnik pospolity, wawrzynek wilczełyko, wężymord stepowy, ostnica włosowata, kosatka kielichowa, ożota zwyczajna, paprotka zwyczajna, bluszcz pospolity.

Na uwagę zasługuje też bogata flora porostów. Z fauny występuje tu ok. 1200 gatunków reprezentujących 48 rodzin motyli z szczególnie zagrożonym wyginięciem modraszekiem orion znajdującym się na Czerwonej liście zwierząt ginących i zagrożonych w Polsce. Rezerwat słynie z wąwozów, które są jednymi z najgłębszych tego typu form w Polsce. Ich głębokość dochodzi do 40 m.

Kazimierski Park Krajobrazowy

Utworzony w 1979 r. jako pierwszy park krajobrazowy na terenie województwa lubelskiego, jako ósmy na terenie Polski. Powierzchnia 136,7 km2. Obejmuje północno-zachodnią część Wyżyny Lubelskiej, część Doliny Środkowej Wiły oraz przyległy do niej fragment Równiny Radomskiej. Jest to obszar chroniony ze względu na wartości przyrodnicze, historyczne i kulturowe oraz walory krajobrazowe w celu zachowania i popularyzacji tych wartości w warunkach zrównoważonego rozwoju. Park charakteryzuje gęsta sieć wąwozów lessowych. W okolicach Bochotnicy zagęszczenie wąwozów jest największe w Europie i przekracza 10 km na km2.

Warto zobaczyć:

Puławy:

- Pałac Marynki, zbudowany w latach 1790-94 dla Marii Wirtemberskiej, córki Izabeli i Adama Kazimierza Czartoryskich, obecnie zajmowany przez Oddział Pszczelnictwa Instytut sadownictwa i Kwiaciarstwa
- Domek Grecki, zbudowany w latach 1778-1791, niegdyś oranżeria, obecnie biblioteka miejska
- Domek Żółty z początku XIX wieku, zwany również Aleksandryjskim, gdyż zamieszkiwał w nim car Aleksander II podczas pobytu w Puławach
- Altana Chińska z połowy XVIII wieku
- Kościół Wniebowzięcia NMP, wzniesiony w latach 1800-03 na wzór rzymskiego Panteonu, od 1919 r. pełni rolę świątyni parafialnej
- Pałac Czartoryskich wybudowany w latach 1671-76 według projektu Tylmana z Gameren, później wielokrotnie przebudowywany. Obecny klasycystyczny styl nadał mu Chrystian Piotr Aigner podczas przebudowy na przełomie XVIII i XIX wieku
- Świątynia Sybilli wzniesiona przez Christiana Piotra Aignera w latach 1798-1801 na wzór świątyni Westy w Tivoli koło Rzymu
- Groty powstałe na skutek eksploatacji kamienia wapiennego. W jednej z grot urządzono kaplicę

Końskowola :

- Kościół parafialny pw. Znalezienia Krzyża Św. i św. Andrzeja Apostoła, z ok. połowy XVI wieku
- Kościół pw. św. Anny, dawny przyszpitalny, z 1613 r.
- Klasycystyczny ratusz miejski z 1775 r.

Bochotnica:

- Młyn wodny z XIX wieku, zbudowany w 1889 r. przez Józefa Klemensowskiego
- Studnia zbudowana przez wojsko austriackie w 1914 r.
- Ruiny zamku zbudowanego prawdopodobnie przez rodzinę Firlejów w XIV wieku. Według legendy warownia miała być miejscem schronienia Esterki, żydowskiej kochanki króla Kazimierza Wielkiego

Kazimierz Dolny:

- Kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja – zbudowany w latach 1586-1589
- Kościół św. Anny z 1671 r. i szpital św. Ducha dla ubogich z manierystycznym szczytem z 1635 r.
- Kościół Zwiastowania Najświętszej Marii Panny z 1589 r. i klasztor Reformatów z lat 1638-68. Zespół otacza mur z 1 po XVIII w.
- Ruiny zamku z wieku XIV-XVI w.
- Kamienice
- Spichlerze
- Synagoga
- Jatki drewniane z pocz. XIX wieku na Małym Rynku.
- Stara Łaźnia (ob. hotel "Perła Kazimierza") z 1921 r.
- Ruiny willi Szukalskiego z 1910 r.
- Drewniane domy z XVIII i XIX w.
- Dom Kuncewiczów

Męćmierz:

- Wiatrak koźlak z 1975r.,przeniesiony z Bałtowa koło Puław. Aktualnie pełni funkcję mieszkalną.
- Wiele wiekowych chałup krytych strzechą, przeniesionych z innych miejsc.

Pozostałe informacje

ME piłkarek ręcznych: Francja rozbiła Polskę, czyli na karuzeli w Bazylei
ZDJĘCIA
galeria

ME piłkarek ręcznych: Francja rozbiła Polskę, czyli na karuzeli w Bazylei

Polki w swym pierwszym spotkaniu na EHF Euro, zgodnie z przewidywaniami, wysoko uległy Francuzkom 22:35. Porażka nie przekreśla szans Biało-Czerwonych na awans do fazy głównej w Debreczynie, ale warto przypomnieć, że zgodnie z nowym formatem mistrzostw, nasza reprezentacja musi zająć przynajmniej drugie miejsce w grupie.

Zaczęło się od wymiany ciosów, a skończyło pewną wygraną. Polski Cukier AZS UMCS lepszy od Panathinaikosu

Zaczęło się od wymiany ciosów, a skończyło pewną wygraną. Polski Cukier AZS UMCS lepszy od Panathinaikosu

Polski Cukier AZS UMCS w swoim ostatnim meczu FIBA Eurocup pokonał grecki Panathinaikos 80:62. Po pierwszej kwarcie chyba niewiele osób spodziewało się tak wysokiej wygranej.

Jeden dzień - dwie kolizje na torach. Nierozwaga 60-latki i stłuczka lokomotyw

Jeden dzień - dwie kolizje na torach. Nierozwaga 60-latki i stłuczka lokomotyw

Wczoraj w powiecie włodawskim kierująca suzuki 60-latka miała sporo szczęścia, ale mało rozwagi. Z ustaleń policji wynika, że kobieta wyjechała na tory mimo braku pierwszeństwa. W jej auto uderzył pociąg towarowy.

Pomóżmy młodym talentom z Lublina i Świdnika podbić świat. Każda złotówka się liczy!

Lubelscy tancerze z nominacją do mistrzostw świata. Nie mają pieniędzy na wyjazd do USA

Grupa utalentowanych tancerzy FLY FIVE, dzięki swojej determinacji i pasji zdobyła wyjątkową nominację - ma szansę reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Cheerleadingu w USA! Aby marzenie to mogło się spełnić, potrzebują pieniędzy. Wyjazd za ocean to koszt ok. 300 tys. zł.

Armia zagra "Armię"
koncert
30 listopada 2024, 19:00

Armia zagra "Armię"

W tym roku zespół Armia obchodzi jubileusz 40-lecia obecności na scenie. Jeden z najbardziej oryginalnych zespołów polskiego punk rocka, już w najbliższą sobotę (30 listopada) w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt zagra w całości swoją pierwszą płytę.

Bobry szykują się na zimę, opanowały rzekę. Wójt prosi o "zmniejszenie populacji"
Radzyń Podlaski

Bobry szykują się na zimę, opanowały rzekę. Wójt prosi o "zmniejszenie populacji"

Bobry upodobały sobie Białkę i miasto ma przez to problemy. Burmistrz Radzynia Podlaskiego apeluje do Wód Polskich o zmniejszenie ich populacji.

Iga Świątek zawieszona. "Ta sytuacja złamała mi serce"

Iga Świątek zawieszona. "Ta sytuacja złamała mi serce"

Najlepsza polska tenisistka, Iga Świątek, została zawieszona po tym, jak w jej organizmie wykryto śladowe ilości nielegalnej substancji. Sportsmenka nagrała filmik, w których odnosi się do tej sprawy prosząc kibiców o wsparcie w trudnej dla niej chwili. Zapewnia, że sam środek zażyła nieświadomie.

Emmanuel Lecomte podczas meczu Belgia - Łotwa doznał urazu mięśnia dwugłowego

Start Lublin bez najlepszego strzelca, transfer możliwy w każdej chwili

Dopiero do gry po kontuzji wrócił CJ Williams, a już kolejny ważny gracz w Starcie Lublin będzie musiał odpocząć od koszykówki. Podczas występu w reprezentacji Belgii urazu uda mięśnia dwugłowego doznał Emmanuel Lecomte. Rozgrywającego czeka przynajmniej kilka tygodni przerwy.

W lubelskim centrum guzy jelita wycina robot
zdrowie

W lubelskim centrum guzy jelita wycina robot

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej dla pacjentów z rakiem jelita grubego ma nowoczesne leczenie, także operacje z użyciem robota da Vinci.

Pod Koszami Dziennika Wschodniego: Trzy drużyny nadal niepokonane
ZDJĘCIA
galeria

Pod Koszami Dziennika Wschodniego: Trzy drużyny nadal niepokonane

Po szóstej kolejce rozgrywek Pod Koszami Dziennika Wschodniego nadal mamy trzy niepokonane drużyny. Na czele pozostaje Symbit, który tym razem bez problemów pokonał Adley Hydroizolacje 76:48.

Lubelska medalistka olimpijska trafiła na znaczek pocztowy
filatelistyka

Lubelska medalistka olimpijska trafiła na znaczek pocztowy

Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek pocztowy honorujący historyczny sukces Aleksandry Mirosław. Lublinianka w tym roku zdobyła złoty medal olimpijski we wspinaczce na czas. Potret medalistki ozdobi 126 tysięcy znaczków.

Nawożenie organiczne w praktyce – jakie jest znaczenie rozrzutników obornika?

Nawożenie organiczne w praktyce – jakie jest znaczenie rozrzutników obornika?

Nawożenie organiczne odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu żyzności gleby, poprawie jej struktury oraz dostarczaniu roślinom niezbędnych składników odżywczych. Współczesne rolnictwo, bazujące na zrównoważonych praktykach, wymaga jednak nie tylko stosowania naturalnych nawozów, ale także wykorzystania technologii, które maksymalizują ich efektywność.

Nowa inwestycja Stock Polska w Lublinie
Dużo zdjęć
galeria

50 milionów euro już płynie w lubelskim Stocku. Nowa instalacja otwarta

10 basenów olimpijskich pełnych czystego spirytusu, a każdy o pojemności 3,5 miliona litrów – taka jest zdolność produkcyjna nowej instalacji do produkcji czystego spirytusu w lubelskim zakładzie Stock Polska. Choć nowa aparatura działa od pewnego czasu, dzisiaj oficjalnie nożyce poszły w ruch i wstęga opadła.

Kradli samochody. Lubelscy złodzieje trafią do aresztu

Kradli samochody. Lubelscy złodzieje trafią do aresztu

Nawet 10 lat więzienia grozi trzem mężczyznom zamieszanych w kradzieże aut. Złodzieje upatrzyli sobie niemieckie i japońskie marki.

Plany inwestycyjne Bychawy i Bełżyc na przyszły rok są imponujące.

Mniejsze nie znaczy gorsze. Co planują miasta powiatu lubelskiego?

Małe miasta mają mniej pieniędzy, ale ich ambicje pozostają wysokie. Tak też jest w Bychawie i Bełżycach, gdzie nie brakuje pomysłów. Jakie inwestycje przewidują władze tych miast?

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

kształtki

ZAMOŚĆ

9,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

kolkom

ZAMOŚĆ

195,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

kolkom

ZAMOŚĆ

199,00 zł

Maszyny i narzędzia -> Sprzedam

silnik 3 fazowy

Lublin

0,00 zł

Nieruchomości -> Sprzedam -> Mieszkania

mieszkanie sprzedam

Lublin

0,00 zł

Komunikaty