IV LIGA LUBELSKA

26 maja 2024 r.
20:03

Lublinianka po wygranej z Janowianką jest już bardzo blisko utrzymania. Pozostałe wyniki Hummel IV ligi

Lublinianka pokonała w niedzielę wicelidera z Janowa Lubelskiego 2:0 i jest już bardzo blisko utrzymania. To było już dziewiąte zwycięstwo w tym roku ekipy Marcina Zająca. Lepszy pod tym względem na wiosnę jest jedynie prowadzący w tabeli Lewart Lubartów.

Trener Marcin Zając miał jednak mały ból głowy przed meczem, bo ostatnio z różnych względów z gry wypadło kilku zawodników. Już w Międzyrzecu Podlaskim Przemysław Zbiciak zerwał więzadło krzyżowe w kolanie. Za kartki pauzował Bartłomiej Poleszak, w ostatniej chwili rozchorował się Piotr Pacek, a nie mogli zagrać także: Fabian Gawroński i Jakub Zając.

W pierwszej połowie obie drużyny miały swoje szanse. Więcej goście, a zwłaszcza Jurij Perin, który kilka razy próbował zaskoczyć bramkarza Lublinianki. Do przerwy goli jednak nie było. Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze. W 53 minucie przy futbolówce utrzymał się Jarosław Milcz i w odpowiednim momencie dograł do wbiegającego z drugiej linii Patryka Knappa. Ten oddał mocny strzał, który zdołał odbić Jan Sobczuk. Przy dobitce Franciszka Neckara był już jednak bezradny.

Autor pierwszego trafienia w 80 minucie powinien mieć na koncie dublet. Przez pół boiska „jechał” sam na bramkarza, ale na koniec przegrał pojedynek z Sobczukiem. Kilkadziesiąt sekund później piłkarze z Wieniawy poprawili jednak wynik. Rezerwowy Dominik Kołacz posłał świetną centrę w szesnastkę, a tam „na raty” golkipera Janowianki pokonał Milcz. I przy okazji ustalił rezultat niedzielnych zawodów.

Chyba matematycznie jeszcze możemy spaść, ale można powiedzieć, że po tej wygranej jedną nogą zostajemy już w czwartej lidze. Bardzo się cieszymy, bo zagraliśmy dobry mecz mimo okrojonego składu. To były twarde zawody, ale dobrze się do nich przygotowaliśmy. Wiedzieliśmy, że przeciwnik lubi się ustawić w pressingu, w obronie średniej. Wbiegaliśmy często za linię obrony i tak zdobyliśmy pierwszego gola. Drugiego po stałym fragmencie i mamy cenne trzy punkty. W końcówce nerwów też nie było, nie przypominam sobie nawet po przerwie celnego strzału rywali, a to też bardzo cieszy – ocenia Marcin Zając, trener ekipy z Wieniawy.

Lublinianka Lublin – Janowianka Janów Lubelski 2:0 (1:0)

Bramki: Neckar (53), Milcz (81).

Lublinianka: Wójcicki – Misiurek, Kanarek, Duda, Giletycz (78 Kołacz), Wójtowicz, Knapp (61 J. Wadowski), Skrzypek, Skrzycki, Milcz, Neckar (86 Szymecki).

Janowianka: Sobczuk – Bodziuch, Mulawa, Sadowski, Belabrovik (88 Gonder), M. Pawełkiewicz (76 Wąsik), Mistrzyk, Birut, Książek (66 Gajór), Sprawka (61 Brytan), Perin.

Pozostałe wyniki Hummel IV ligi

Górnik II Łęczna – Lewart Lubartów 0:5 (Myśliwiecki 25, 44, 65 – z karnego, Żelisko 39, Zieliński 75) * Ogniwo Wierzbica – Huragan Międzyrzec Podlaski 0:2 (Storto 23, Filonov 74) * Kryształ Werbkowice – Granit Bychawa 1:3 (Pędlowski 13 – Woch 52, Chwedoruk 75, Sprawka 77) * Start Krasnystaw – Łada 1945 Biłgoraj 3:0 (Florek 40, Strug 45+1, Buk 53) * Stal Kraśnik – Motor II Lublin 3:1 (Majewski 13, 45+2, Guilherme 90+1 – Kasprzyk 77) * Tomasovia Tomaszów Lubelski – Gryf Gmina Zamość 3:3 (Lavrienko 22, Kurzępa 52, Słotwiński 69 – Bryk 29, Tomasiak 36, Rząd 88) * KS Cisowianka Drzewce – Opolanin Opole Lubelskie 1:0 (Ruciński) * Stal Poniatowa – Grom Kąkolewnica 1:1 (Barszcz 79 – Kanatek 39).

Studenci i więźniowie przy jednym stole. Spisali swoje historie

Emocje w autobiografii - pod takim hasłem odbyły się warsztaty, w których wzięli udział studenci pedagogiki Akademii Zamojskiej oraz osadzeni w Zakładzie Karnym w Zamościu.

Policjanci mają nowego szefa. Po latach wrócił do komendy

Inspektor Andrzej Mioduna jest nowym komendantem miejskim policji w Zamościu. Zna tę jednostkę, bo przez lata w niej służył. Ostatnio kierował janowską policją.

Zamojska Aleja Sław coraz dłuższa. Krzesimir Dębski odsłonił tablicę

Nowa tablica w zamojskiej Alei Sław już oficjalnie odsłonięta. Uhonorowany w niej został Krzesimir Dębski, kompozytor, dyrygent, muzyk.

Cristiano Ronaldo i jego koledzy odpadli z Euro 2024 po porażce w rzutach karnych z Francją

Euro 2024: Wielkie emocje dopiero w rzutach karnych. Portugalia nie dała rady Francji

W meczu pomiędzy Francją, a Portugalią kibice nie doczekali się goli ani po 90, ani po 120 minutach. O awansie do półfinału w starciu dwójki gigantów potrzebne były rzuty karne, w których pudło Joao Felixa kosztowało ekipę Cristiano Ronaldo i spółkę koniec marzeń o końcowym triumfie

Euro 2024: Przedwczesny finał z wielką dramaturgią i awansem Hiszpanów

Reprezentacja Hiszpanii była o włos od wyrzucenia z turnieju Niemców w regulaminowym czasie gry. Nasi zachodni sąsiedzi zagrali jednak do końca i w ostatnich minutach doprowadzili do dogrywki. A w niej śmiertelny cios zadali piłkarze "La Roja"

Seniorze wyjdź z domu. Rusza program "Aktywny senior latem"

Miasto zachęca lubelskich seniorów do aktywnego spędzania czasu latem. W programie zajęcia sportowe, kulturalne oraz warsztaty.

MISS POLONIA 2024 z wizytą w Dzienniku Wschodnim
TYLKO U NAS

Ma 21 lat i jest marzycielką, ale taką, która realizuje swoje marzenia, a nie czeka tylko, że się spełnią. Kto? Maja Klajda – dziewczyna z Łęcznej, która została Miss Polonia 2024. O życiu, marzeniach i planach w szczerej rozmowie z Krzysztofem Kotem.

Nieodłączonym elementem wydarzenia są wybory Miss Truskawki

Przed nami niedzielne Truskawkobranie. Wystąpi Karolak i Cyganeria

W najbliższą niedzielę 7 lipca w Górze Puławskiej odbędzie się Truskawkobranie, nazywane dawniej Świętem Truskawki. W programie m.in. truskawkowe konkursy, wybory truskawkowej miss oraz koncerty. Wystąpi Cyganeria, Gęsawa oraz Pączki w Tłuszczu.

Azoty wyłączają melaminę. Produkcja nieopłacalna

Zakłady Azotowe w Puławach z powodów ekonomicznych wstrzymały do odwołania produkcję melaminy. Według przekazanego komunikatu, chodzi o zbyt wysokie koszty jej wytwarzania przy zbyt niskiej cenie rynkowej tego produktu. Spółka nie radzi sobie z konkurencją, której nie obejmują unijne przepisy.

Do Wozu - odc. 4.
Do Wozu

Odcinek 4: Mazda MX-5 jazda 35-letnim samochodem W czwartym odcinku programu "Do Wozu!" zapraszamy Was na fascynujące spotkanie. Naszym gościem jest Dawid, który zaprezentuje swoją Mazdę MX-5. Opowie o swojej pasji do motoryzacji, dzieląc się doświadczeniami z jazdy "Miatą" szurającą po ziemi. Nie przegapcie tego wyjątkowego odcinka, pełnego motoryzacyjnych inspiracji i pasji!

Mają trylinkę, marzą o asfalcie. Czy komisja się zgodzi?

Zamiast asfaltu mają trylinkę. Mieszkańcy ulicy Hugona Kołłątaja mają jednak marzenia o nowej nawierzchni. A urzędnicy dają im nadzieje w postaci „planu budowy dróg” na obecną kadencję.

Dziadek z wnukiem poszli do lasu. Odnalazł ich był pies tropiący

Mieli spokojnie czekać przy samochodzie, ale poszli na spacer po lesie. Do znalezienia 72-letniego dziadka i 4-letniego wnuka konieczne było wezwanie psa tropiącego.

12. Wołyński Rajd Motocyklowy. Nie o zemstę, a o pamięć...

„Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary” – pod takim hasłem wyruszył w piątek z Lublina 12. Wołyński Rajd Motocyklowy. Motocykliści przez dziewięć dni przemierzą blisko trzy tysiące kilometrów, by oddać hołd poległym rodakom na Kresach w 81. rocznicę rzezi wołyńskiej.

Jan Sobczuk w sezonie 23/24 był czołowym bramkarzem Hummel IV ligi

Motor Lublin sprowadzi młodego bramkarza z czołowego klubu IV ligi?

Nie raz i nie dwa działaczom Motoru Lublin zarzucano, że nie szukają młodych talentów w województwie lubelskim i że wielu zdolnych zawodników wyjeżdża z naszego regionu. Wygląda na to, że coś w tym temacie może się zmienić. Beniaminek PKO BP Ekstraklasy jest zainteresowany sprowadzeniem bramkarza Janowianki Janów Lubelski – Jana Sobczuka.