Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

II LIGA

1 grudnia 2021 r.
22:11

Motor Lublin – Legia Warszawa 1:2. Rekord frekwencji na Arenie i minimalna porażka

Piłkarze Motoru napsuli mistrzom Polski sporo krwi, ale z awansu do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski w środę cieszyła się Legia Warszawa. Drużyna Marka Saganowskiego prowadziła 1:0 jednak rywale po przerwie odwrócili losy spotkania i wygrali 2:1. Zawody z wysokości trybun obserwowało 14914 kibiców, co jest nowym rekordem frekwencji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W 14 minucie trybuny na Arenie Lublin oszalały, bo Motor objął prowadzenie. Wszystko zaczęło się od wyrzutu z autu Filipa Wójcika. Później o piłkę pod polem karnym najpierw powalczył Damian Sędzikowski, a po chwili Tomasz Kołbon uprzedził Andre Martinsa i zagrał do Michała Fidziukiewicza. Ten błyskawicznie się odwrócił i uderzył do siatki między dwoma obrońcami „Wojskowych”.

W 20 minucie znowu była szansa dla gospodarzy, ale Mateusz Hołownia w ostatniej chwili ściągnął piłkę z głowy Tomasza Swędrowskiego. Niedługo później efektowny pokaz pirotechniczny w wykonaniu kibiców Motoru zakończył się całkowitym zadymieniem boiska i przerwaniem meczu. Piłkarze chwilę poczekali na boisku na wznowienie gry, ale w końcu sędzia nakazał obu ekipo zejść do szatni.

Trzeba przyznać, że przerwa w grze pomogła gościom, którzy przejęli inicjatywę. W 38 minucie trochę więcej miejsca przed polem karnym Motoru miał Josue i zdecydował się na uderzenie z około 30 metrów. Piłka minimalnie minęła okienko bramki Sebastiana Madejskiego. Kilkadziesiąt sekund później ten sam gracz znowu miał okazję na uderzenie z dystansu i ponownie zabrakło niewiele, chociaż ciut więcej niż przy poprzedniej próbie

W 43 minucie Legia „rozklepała” rywali i przed świetną szansą stanął Tomas Pekhart. Kiedy Czech szykował się już do strzału świetną interwencję wślizgiem zaliczył Paweł Moskwik i zażegnał niebezpieczeństwo pod swoją bramką. Legia dominowała, ale do przerwy nie zdołała wyrównać.

Druga połowa? Początek należał do mistrzów Polski. W 56 minucie próbkę swoich możliwości dał Luquinhas, który prostym zwodem oszukał dwóch rywali, a po chwili przymierzył w samo okienko bramki Motoru. O dziwo, stracony gol obudził gospodarzy. Drużyna Marka Saganowskiego znowu zaczęła zagrać Arturowi Borucowi.

W 66 minucie trochę więcej miejsca przed szesnastką miał Damian Sędzikowski i po jego strzale piłka nieznacznie minęła słupek. Kilka chwil później po centrze z rzutu rożnego zrobiło się 1:2. Szymon Włodarczyk mimo asysty Maksa Cichockiego i Piotra Kusińskiego zdołał oddać skuteczny strzał głową i wyprowadził Legię na prowadzenie. Kilka chwil później Włodarczyk znowu głową przerzucił piłkę nad Madejskim, ale po analizie VAR gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej napastnika.

W 88 minucie zawody powinien zamknąć Mahir Emreli, który łatwo poradził sobie w polu karnym z Wojciechem Błyszką jednak uderzył w bramkarza. W drugiej minucie doliczonego czasu gry żółto-biało-niebiescy przedarli się pod bramkę przeciwnika, a Maciej Firlej wyłożył piłkę do Vitinho. Brazylijczyk strzelił po ziemi, ale minimalnie obok słupka. I ostatecznie z awansu cieszyła się Legia.

Motor Lublin – Legia Warszawa 1:2 (1:0)

Bramki: Fidziukiewicz (14) – Luquinhas (56), Włodarczyk (73).

Motor: Madejski – Wójcik, Błyszko, Cichocki, Moskwik, Swędrowski (83 Ryczkowski), Kołbon (45 Vitinho), Kusiński, Sędzikowski (71 Rak), Ceglarz (83 Król), Fidziukiewicz (71 Firlej).

Legia: Boruc – Nawrocki, Wieteska, Hołownia (46 Mladenović), Ribeiro, Martins (46 Emreli), Slisz, Josue, Skibicki (88 Nawotka), Luquinhas, Pekhart (64 Włodarczyk).

Żółte kartki: Sędzikowski, Rak – Luquinhas, Mladenović.

Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok)

Widzów: 14914.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Rafał Trzaskowski, Karol Nawrocki i Sławomir Mentzen

Trzaskowski i Mentzen tracą. A kto zyskuje w sondażu przed czwartą debatą prezydencką?

Rafał Trzaskowski, Karol Nawrocki i Sławomir Mentzen - pierwsza trójka w sondażach prezydenckich się nie zmienia. Kolejność również. Ale poparcie dla poszczególnych kandydatów już tak. A co zmieni dzisiejsza debata w której mają wziąć udział wszyscy kandydaci?

28 kwietnia w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie Polskie Elektrownie Jądrowe podpisały z konsorcjum Westinghouse-Bechtel umowę pomostową EDA ws. pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Bez tej umowy nie będzie pierwszej elektrowni atomowej w Polsce

Zmieniliśmy w 16 obszarach wiele kluczowych kwestii, dzięki temu inwestycja staje się pewniejsza – zapewnił Donald Tusk. A kiedy rozpocznie się budowa pierwszej elektrowni atomowej w Polsce?

Madryt: pusta stacja metra po ewakuacji pasażerów

Ciemność i chaos. Hiszpania i Portugalia bez prądu

W Madrycie i Lizbonie nie działało metro i sygnalizacja świetlna. W obu krajach stanęły pociągi, a w Portugalii brak prądu zakłócił funkcjonowanie części szpitali.

Po alkoholu i bez badań. A na liczniku 173 km/h

Po alkoholu i bez badań. A na liczniku 173 km/h

Miał być tylko mandat za przekroczenie prędkości, ale skończyło sie znaczniesurowszą karą. Przekonał się o tym 46-letni kierowca z powiatu janowskiego.

Australia —  unikalne miejsca, które musicie poznać!

Australia — unikalne miejsca, które musicie poznać!

Australia to jeden z najbardziej niesamowitych krajów na świecie. Z jego wyjątkowymi widokami, niezwykłą przyrodą i bogactwem krajobrazów, jest to doskonałe miejsce na wakacyjny wyjazd. W niniejszym artykule przedstawiono kilka luksusowych miejsc, które warto zobaczyć, wybierając się w podróż po Australii. Znajdziesz tu wszystko, od tropikalnych wycieczek na wyspy z Wielką Rafą Koralową, po relaks w luksusowych hotelach, a nawet przygodę na jachcie. Przygotuj się na niezapomnianą podróż na Antypody!

Cztery osoby ranne w wypadku na drodze krajowej nr 2

Cztery osoby ranne w wypadku na drodze krajowej nr 2

W poniedziałek po południu na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Tłuściec samochód osobowy wypadł z drogi. Cztery osoby zostały ranne.

Tanew Majdan Stary ograła 4:0 Kryształ Werbkowice

Strzelecki popis Mateusza Dziurdzy z Tanwi Majdan Stary. Wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Tanew Majdan Stary nie odpuszcza walki o awans. W sobotę ekipa trenera Bogdana Antolaka pokonała na swoim boisku odmieniony wiosną Kryształ Werbkowice. Bohaterem gospodarzy okazał się Mateusz Dziurdza, który strzelił dla Tanwi aż cztery gole

Lublinalia 2025: Bilety już w sprzedaży, ale jeszcze nie wiadomo, kto wystąpi
23 maja 2025, 0:00

Lublinalia 2025: Bilety już w sprzedaży, ale jeszcze nie wiadomo, kto wystąpi

Znamy datę imprezy, wiemy ile kosztują bilety, ale nie wiemy, kto jest na liście wykonawców. A organizatorzy Lublinaliów zapewniają, że będą to "3 dni szalonej zabawy".

Wyrwa zabezpieczona
galeria

Ogromna wyrwa w Bugu zagrażała Jabłecznej. Ale znaleźli na to sposób

100-metrowa wyrwa w Bugu już nie zagraża prawosławnemu klasztorowi w Jabłecznej. Wody Polskie wydały blisko pół miliona złotych na zabezpieczenie linii brzegowej.

Edach Budowlani przegrali na wyjeździe z mistrzem Polski ORLEN Orkanem Sochaczew

Edach Budowlani rozbici w Sochaczewie

Edach Budowlani nie mieli za wiele do powiedzenia w Sochaczewie. Ekipa z Lublina musiała się pogodzić z wysoką porażką z tamtejszym ORLEN Orkanem 10:43.

54-latek zabił swoją partnerkę? Sprawę bada policja

54-latek zabił swoją partnerkę? Sprawę bada policja

Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 54-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego, który podejrzewany jest o zabójstwo swojej 57-letniej partnerki.

Konklawe po śmierci Franciszka. Znana jest data wydarzenia

Konklawe po śmierci Franciszka. Znana jest data wydarzenia

Watykan poinformował, że konklawe po śmierci papieża Franciszka odbędzie się 7 maja.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego - uważajmy na rowerzystów i motocyklistów

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego - uważajmy na rowerzystów i motocyklistów

Wraz z nadejściem wiosny na drogi województwa lubelskiego wrócili motocykliści i rowerzyści. Sprzyjająca aura zachęca do jazdy, jednak policja przypomina – bezpieczeństwo musi być priorytetem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Olimpiakos Tarnogród w sobotę przegrał wysoko z Pogonią 96 Łaszczówka

Zamojska klasa okręgowa. Hokejowy wynik w Tarnogrodzie

W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań 22. kolejki Olimpiakos Tarnogród mierzył się u siebie Pogonią 96 Łaszczówka. Mecz był bardzo emocjonujący, bo padło w nim aż dziewięć goli, a po końcowym gwizdku z wygranej cieszyli się goście

Pozostałości przedwojennej dzielnicy żydowskiej odkopane w Lublinie
ZDJĘCIA
galeria

Pozostałości przedwojennej dzielnicy żydowskiej odkopane w Lublinie

Podczas prac ziemnych na Błoniach Zamkowych w Lublinie odkryto prawdziwą perełkę - pozostałości po zabudowie dawnej dzielnicy żydowskiej.

BETCLIC II LIGA
28. KOLEJKA

Wyniki:

Polonia Bytom - Wisła Puławy 4-0
Skra Częstochowa - Wieczysta Kraków 1-0
Świt Szczecin - Chojniczanka Chojnice 1-1
GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 1-0
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Olimpia Grudziądz 2-1
Pogoń Grodzisk M. - Rekord Bielsko-Biała 2-2
Olimpia Elbląg - Resovia 1-2
Hutnik Kraków - Zagłębie II Lubin 2-1
KKS Kalisz - ŁKS II Łódź 2-1

Tabela:

1. Pogoń G.M 28 65 57-25
2. Polonia B. 28 61 57-26
3. Wieczysta 28 58 58-21
4. Chojniczanka 28 51 36-22
5. Hutnik 28 43 37-47
6. Zagłębie S. 28 40 41-41
7. Podbeskidzie 28 38 32-32
8. Świt 28 38 46-48
9. Kalisz 28 38 28-33
10. Resovia 28 36 39-43
11. ŁKS II 28 34 34-43
12. Olimpia G. 28 33 36-40
13. Rekord 28 32 43-46
14. Wisła 28 30 35-56
15. Jastrzębie 28 29 29-31
16. Zagłębie II 28 28 43-46
17. Skra 28 21 26-49
18. Olimpia E. 28 18 24-52

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!