Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Ciężarówka zaparkowana na środku skrzyżowania, a w środku mężczyzna tak pijany, że nie można było z nim nawiązać kontaktu. Trzy miesiące po zdarzeniu nasz Czytelnik pyta o konsekwencje, jakie poniósł kierowca. Okazuje się, że żadne, bo policja nie znalazła świadków tego, że mężczyzna w takim stanie kierował ciężarówką.
Rodzice walczą o szkołę w Pusznie Godowskim (pow. opolski). Burmistrz Opola Lubelskiego ma plan przekształcenia placówki w przedszkole i Szkołę Podstawową z klasami 1-3. Rodzice chcą pozostawienia 8-klasowej szkoły. Nie podoba im się także ekspresowe tempo działania Rady Miejskiej w tej sprawie.
Fabryka Cukierków zamierza wystawić na sprzedaż swoje nieruchomości w Opolu Lubelskim. To prawie dwa hektary.
Policja zatrzymała peugeota, którego licznik mógł być cofnięty aż o 100 tys. kilometrów przebiegu. Funkcjonariusze zastrzegają, że sprawę muszą wyjaśnić.
Pięć osób trafiło do szpitala po wczorajszym wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 747 w okolicach Chodla (pow. opolski).
Lokalnie występuje gęsta mgła ograniczająca widzialność poniżej 200 m – ostrzega IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie. Chodzi o Lublin a także powiaty: janowski, kraśnicki, lubelski, opolski i świdnicki.
10 dodatkowych mobilnych punktów szczepień przeciwko Covid-19 będzie działać w województwie lubelskim. Pojadą do pacjentów i podadzą im szczepionkę w domu.
Trzy lata i trzy miesiące więzienia. To kara dla mężczyzny, który zaatakował swoją matkę siekierą. Wpadł w szał, bo kobieta nie mogła odebrać go ze szpitala.
Do dwóch wypadków przy pracy doszło w miniony weekend na terenie powiatu opolskiego.
Sympatyzujący z PiS wicestarosta opolski Janusz Złotucha miał wysłać wulgarny rysunek kopulujących myszy do dziennikarki lokalnego tygodnika. Polityk twierdzi, że nie miał kontroli nad telefonem.
Ma 18 miejsc dla pasażerów oraz stanowisko dla wózka inwalidzkiego. Posiada również windę. Nowy autobus już służy seniorom i dzieciom z gminy Opole Lubelskie, pomaga w transporcie na szczepienia przeciwko COVID-19
"Kierowca fiata wjechał do rowu i zasnął za kierownicą" - takie zgłoszenie otrzymali wczoraj od jednego ze świadków opolscy policjanci.
Policja odebrała właścicielowi hodowli psów 18 zwierząt. Owczarki przybywały na mrozie przywiązane krótkimi łańcuchami do drzewa.
Znamy już wyniki kontroli Narodowego Funduszu Zdrowia w Opolu Lubelskim. Chodziło o szczepienie wicestarosty opolskiego Janusza Złotuchy. Padło podejrzenie, że zaszczepił się na COVID-19 poza kolejnością.
Trzy i pół roku więzienia oraz wieloletni zakaz pracy z dziećmi. To kara dla katechety z okolic Opola Lubelskiego. Krzysztof K. został skazany za molestowanie uczennic.
Zakończyła się przebudowa ulicy Ogrodowej i 1 lutego nowe stragany ponownie zapełnią się towarami i kupującymi
W związku z przypadającymi na 1933 rok okrągłą 250. rocznicą bitwy pod Wiedniem i oraz 70. wybuchu Powstania Styczniowego zaplanowano emisję dwóch monet pamiątkowych. W tym celu zorganizowano zamknięty konkurs rzeźbiarski.
Wymyślają coraz bardziej pokrętne historie, tylko po to, by oczyścić niczego nieświadomym ofiarom bankowe konta. Ale okazuje się, że już raz oszukani znów dają się nabrać.
Dwóch wybitnych artystów – Edward Wittig, Stanisław Roman Lewandowski – i dwie monety 5-złotowe – „Nike” i „Konstytucja”. Obaj byli wybitnymi twórcami, obaj stworzyli monety, które w pewnym sensie stały się symbolami tamtego okresu.
W 1928 roku, w związku ze zmianą ustroju pieniężnego zorganizowano konkurs na projekt rewersu monety o nominale 1 złoty. W nowym ustroju pieniężnym przewidywano zastąpienie srebrnych złotówek niklowymi.
Szefowie gmin Opole Lubelskie, Chodel, Karczmiska i Poniatowa podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Opola Lubelskiego. Pod tą długą nazwą kryje się szansą na spore unijne środki dla sygnatariuszy porozumienia.
Reforma walutowa Władysława Grabskiego z 1924 roku przewidywała wprowadzenie do obiegu monet, w tym również ze złota. Konkursy na projekty tych monet ogłoszono w 1924 i 1925 roku. Jedną z laureatek była Zofia Trzcińska-Kamińska, kobieta niesamowitej fantazji i odwagi. Przez półtora miesiąca podszywała się pod mężczyznę i jako Zygmunt Tarło służyła w kawalerii. Do II Brygady Legionów Polskich zaciągnęła się w Lublinie.
Miała być atrakcyjna inwestycja w kryptowaluty, a skończyło się wielką stratą - mieszkaniec gminy Chodel zgłosił na policję, że został oszukany przez rzekomego doradcę finansowego.
Wygląd monet dla odrodzonej Rzeczpospolitej postanowiono ustalić na drodze konkursu. W 1923 roku Ministerstwo Skarbu wraz z Ministerstwem Wyznań i Oświecenia Publicznego ogłosiło otwarty konkurs. Przedmiotem zmagań artystycznych było wykonanie projektów drobnych monet o nominałach: 1, 2, 5, 10, 20 i 50 groszy oraz 1 i 2 złote. Swoje prace nadesłało kilkadziesiąt osób.