Zakończyła się przebudowa ulicy Ogrodowej i 1 lutego nowe stragany ponownie zapełnią się towarami i kupującymi
Na wyremontowanym Małym Targu wszystkie boksy są już zarezerwowane. Pierwszeństwo mieli ci, którzy handlowali na tym targu przed remontem.
Przebudowa Małego Targu oraz ulicy Ogrodowej realizowana jest w ramach rewitalizacji centrum Opola Lubelskiego. Na Małym Targu stoją dwa nowe budynki: jeden w kształcie litery „L”, w którym mieszczą się stoiska handlowe, część sanitarna i magazynowa oraz toaleta. W tym budynku przygotowano 7 stoisk handlowych, każde z zapleczem. Drugi budynek, usytuowany na środku placu, zawiera 8 mniejszych stoisk handlowych wraz zapleczem.
– Procedura odbioru Małego Targu została już zakończona i aktualnie czekamy już tylko na pozwolenie na użytkowanie. W międzyczasie musimy jeszcze podpisać umowy z najemcami stoisk handlowych. Chcemy, aby handel na targowisku został wznowiony 1 lutego – mówi Sławomir Plis, burmistrz Opola Lubelskiego.
W ramach tej samej inwestycji przebudowano 253 metry ulicy Ogrodowej oraz plac przy skrzyżowaniu z Lubelską. Na placu posadzono 11 klonów polnych i 62 krzewy liściaste oraz postawiono elementy małej architektury miejskiej. Jest też pierwsza w mieście ławka fotowoltaiczna z systemem ładowania smartfona lub laptopa. Przebudowa Małego Targu i remont Ogrodowej włącznie z wymianą sieci, odwodnieniem, instalacją oświetlenia, kosztowały nieco ponad 4 miliony złotych.
Równocześnie trwają prace budowlane w centrum. Na skwerze miejskim układana jest warstwa konstrukcyjna pod projektowany w tym miejscu plac granitowy. W innej części trwa budowa kanalizacji deszczowej. Zakończenie prac rewitalizacyjnych w centrum planowane jest w drugiej połowie tego roku.