Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Grzegorz Czelej z Prawa i Sprawiedliwości wygrał wybory do Senatu w okręgu wyborczym nr 15. Zdobył poparcie ponad połowy tamtejszych wyborców.
Wyniki wyborów spływają do PKW. W powiecie chełmskim zdecydowanie wygrywa partia Jarosława Kaczyńskiego, zostawiając w tyle swoich konkurentów.
Znane są już wyniki wyborów z 85 komisji obwodowych z powiatu puławskiego, czyli wszystkich poza miastem Puławy. Najlepszy wynik osiągnęła w nich partia rządząca zdobywając prawie 49,5 proc. głosów. Na miejscu drugim - Koalicja Obywatelska.
46,21 proc. wyborców z powiatu lubelskiego w tegorocznych wyborach parlamentarnych zagłosowało na Prawo i Sprawiedliwość. Indywidualnie najlepszy wynik osiągnął Przemysław Czarnek, który pod względem zdobytych głosów zostawił rywali daleko w tyle.
W siedmiu gminach powiatu janowskiego Prawo i Sprawiedliwość tryumfuje. Partia Jarosława Kaczyńskiego otrzymała 67,69 proc. głosów zostawiając w tyle konkurentów.
Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki głosowania do Senatu w Lublinie. Kandydat paktu senackiego Jacek Trela zdecydowanie pokonał wojewodę lubelskiego Lecha Sprawkę z Prawa i Sprawiedliwości.
Do godz. 14 Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki zaledwie z niespełna 20 proc. komisji obwodowych na terenie okręgu wyborczego nr 7. Sprawdzamy, kto w tej chwili ma największe szanse na poselski mandat.
Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała wyniki wyborów do Sejmu z ponad połowy komisji obwodowych. W okręgu wyborczym nr 6 głosy przeliczono w 580 na 1109 obwodów. Kto może być już pewnym otrzymania poselskiego mandatu?
W Stoczku Łukowskim (pow. łukowskim) podliczono już wszystkie głosy z 19 komisji. Aż 60 proc. zdobyło PiS.
Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów do Senatu z 26 proc. obwodów w skali kraju. Według cząstkowych danych w trzech z sześciu senackich okręgów w województwie lubelskim blisko zwycięstwa są kandydaci Prawa i Sprawiedliwości.
Znamy już wyniki badań exit poll i late poll. Spływają także dane z komisji wyborczych. Jak na razie wygrywa Prawo i Sprawiedliwość, jednak to demokratyczna opozycja ma szanse na większość w Sejmie. Jak na wyniki wyborów zareagował świat?
Prawo i Sprawiedliwość wygrało niedzielne wybory parlamentarne. Ale według wstępnych wyników przeprowadzonych w trakcie głosowania badań exit poll, partia rządząca nie może być pewna trzeciej kadencji
22,05 proc. do godz. 12 wyniosła frekwencja w trwających wyborach parlamentarnych w województwie lubelskiej. Najliczniej do tej pory głosowali mieszkańcy największych miast, sporo kart do głosowania wydano także w powiatach: puławskim, ryckim i parczewskim. Najniższą frekwencję zanotowano w powiecie opolskim.
Mieszkańcy Białej Podlaskiej ruszyli do urn. – To dla mojej wnusi lekcja patriotyzmu – mówi pani Bogusława.
O godzinie 7 rozpoczęły się wybory parlamentarne. W województwie lubelskim uprawnionych do głosowania jest 1 577 418 wyborców, którzy będą oddawali głosy w 2181 komisjach wyborczych. Wybierzemy 27 posłów: 15 w okręgu nr 6 (Lublin) oraz 12 w okręgu nr 7 (Biała Podlaska, Chełm, Zamość), a także sześciu senatorów. Wiadomo już, że frekwencja będzie rekordowa!
Przedstawiciele PSL, Polski 2050 i Trzeciej Drogi kończą kampanię. Partia jest pewna swojej wygranej w wyborach.
Już w tę niedzielę zdecydujemy o tym, kto będzie rządził Polską przez kolejne cztery lata. Wybory parlamentarne poprzedziła trwająca niemal dwa miesiące kampania wyborcza. Jak ją zapamiętamy?
Podsumowań politycznych ciąg dalszy. Jarosław Miściur z AgroUnii zapewnił w piątek, że jeśli otrzyma mandat poselski, to zadba o bezpieczeństwo żywnościowe Polski.
Mamy poczucie spełnionego obowiązku, że przedstawiliśmy wizję naszego państwa- powiedział na ostatniej konferencji przed ciszą wyborcza Jacek Czerniak, poseł Lewicy.
Rozmowa z Piotrem Czajkowskim, rzecznikiem Okręgowej Komisji Wyborczej w Lublinie
Tegoroczny kandydat na senatora oraz radny klubu prezydenta Żuka podsumował swoją kampanię. Jak mówił, lublinianie stanęli za nim murem, gdy jego polityczni rywale stawiali mu ultimatum dotyczące wycofania się z wyborów.
Zostało tylko kilka godzin do rozpoczęcia ciszy wyborczej. Wykorzystujemy ten czas i wraz z Wyższą Szkołą Administracji i Przedsiębiorczości w Lublinie wysłuchamy propozycji kandydatów do Senatu.
Te wybory nie są równe. Obóz władzy robi w nich wszystko, co może, żeby zmaksymalizować swoje szanse. Nawet jeśli poszczególne ruchy były wykonywane w granicach prawa, to nie zwalnia rządzących od krytyki za wykorzystywanie aparatu państwa w interesie jednego podmiotu. Można tu przedstawić szereg argumentów przemawiających za tym stwierdzeniem – ROZMOWA z dr Wojciechem Magusiem, politologiem i medioznawcą z UMCS.
Kampania wyborcza dobiega końca. Na finiszu jedni kandydaci podsumowują ostatnie tygodnie i dziękują za wsparcie, inni do końca zabiegają o głosy wyborców. Do tych ostatnich należy Jakub Stefaniak z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który kandyduje do Sejmu w okręgu lubelskim z ostatniego miejsca na koalicyjnej liście Trzeciej Drogi. W piątek rano w mediach społecznościowych zamieścił krótki film, w którym poparcia udzielił mu Bronisław Komorowski, prezydent Polski w latach 2010-2015.
Już w tę niedzielę odbędą się wybory parlamentarne. Na ostatniej prostej kampanii wyborczej wysłuchamy, co do zaproponowania mają kandydaci do Senatu w okręgu obejmującym Lublin. Zapraszamy na debatę organizowaną przez Dziennik Wschodni i Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.