Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Od przyszłego roku będą musieli płacić więcej za nieruchomości. Jednak za sprawą decyzji radnych właściciele małych firm mogą liczyć na nieco korzystniejsze warunki niż do tej pory.
W sobotę odbyły się zjazdy regionalne Prawa i Sprawiedliwości na Lubelszczyźnie. Podczas spotkania wybrani zostali przewodniczący okręgów lubelskiego oraz chełmskiego.
Choć tabliczki z napisami „Rafał do boju!”, czy „Rafał = pozytywna energia Polaków” zdają się sugerować co innego, to jak twierdzą wszyscy związani z Koalicją Obywatelską politycy, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski pojawił się w Lublinie w ramach dyskusji samorządowych, a nie kampanii wyborczej. Na spotkaniu z politykiem pojawiło się wielu mieszkańców i duża część lubelskich samorządowców. Głównym tematem było jednak bezpieczeństwo i sytuacja międzynarodowa.
To już pewne, że Donald Trump wygrał wybory w Stanach Zjednoczonych pokonując Kamalę Harris i to on będzie 47. prezydentem tego państwa. Co to oznacza dla Polski i jej polityki? Jaka przyszłość czeka sojusz NATO oraz największe mocarstwo na świecie? Na te pytania odpowiedź znajdziecie w dzsiejszym programie Dzień Wschodzi, w którym gościem będzie prof. Marek Pietraś z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.
Lubelska Platforma Obywatelska zaprasza dzisiaj na spotkanie z Rafałem Trzaskowskim. Prezydent Warszawy przyjedzie do Lublina.
Poniedziałkowym gościem Dziennika Wschodniego jest wiceminister edukacji Joanna Mucha. Rozmawiamy o nowym, "obciętym" programie nauczania, nowych przedmiotach, na jakie uczęszczać będą najmłodsi, a także o tym, jak ministerstwo zamierza pomóc dzieciom w spektrum autyzmu i ich rodzicom. Zachęcamy do wysłuchania odpowiedzi na wszystkie sześć pytań, jakie usłyszała minister Joanna Mucha od Katarzyny Nastaj.
Pełnił tę funkcję od 2008 roku i pełnić będzie nadal. Sławomir Zawiślak, poseł PiS z Zamojszczyzny został ponownie wybrany prezesem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w okręgu zamojskim.
Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych już wkrótce. Jak zmiany w Białym Domu mogą przekładać się na lokalne realia? Szanse kandydatów na zwycięstwo, ich podejście do polityki wewnętrznej i zagranicznej oraz to, co ważne dla nas w tych wyborach przybliża nasz dzisiejszy gość programu Dzień Wschodzi prof. Andrzej Podraza z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Stracił stanowisko w zarządzie województwa, więc dostał etat u partyjnego kolegi? Takie sugestie pojawiły się wobec Michała Mulawy, b. wicemarszałka województwa lubelskiego. Plotka dotarła również do naszej redakcji. Sprawdziliśmy, ile jest w niej prawdy.
Janusz Palikot powinien być nadal izolowany - stwierdził w poniedziałek sąd we Wrocławiu, przychylając się do zażalenia prokuratury, która zaskarżyła postanowienie z początku października, że biznesmen z Lublina i były polityk mógłby wyjść na wolność po wpłaceniu miliona złotych kaucji.
Podczas ostatniej sesji puławscy radni, po długiej dyskusji, zgodzili się na emisję obligacji komunalnych o wartości 10 mln zł. Rządząca miastem koalicja może odetchnąć z ulgą. Pieniądze z planowanego w budżecie długu to warunek rozstrzygnięcia przetargu m.in. na remont hali MOSiR.
Poselski projekt Nowej Lewicy jest już gotowy. Ma poparcie szefowej resortu pracy. Możliwe, że już w tym roku wigilia będzie dniem ustawowo wolnym od pracy. O ile znajdzie się dla tego pomysłu sejmowa większość.
Dzisiejszym gościem programu Dzień Wschodzi jest posłanka z Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Gromadzka. Rozmawiamy o jej ostatnich działaniach, sytuacji na granicy, bezpieczeństwie regionu i pomysłach na zabezpieczenie obywateli przed zagrożeniami - nie tylko wojennymi. Dodatkowo komentujemy bieżącą sytuację polityczną w Sejmie i koalicji rządzącej.
Straty z poprzedniego okresu pokryje pożyczka od Krajowej Grupy Spożywczej. Po zmianie zarządu zakład zaczął wychodzić na prostą. Nowy prezes Zamojskich Zakładów Zbożowych zapowiada też inwestycje z zysków, które już powoli wypracowuje. W planach jest m.in. rozbudowa młyna i nowa linia pakująca mąkę.
Mieszkańcy Świdnika z niecierpliwością oczekują na realizację Multifunkcyjnego Centrum Rozwoju, projektu, który sięga 2022 roku. Dotychczasowe przetargi nie przyniosły rozstrzygnięcia, jednak tym razem pojawiła się szansa na rozpoczęcie inwestycji w nowym roku.
Dzień Wschodzi z pytaniem na "6". Dzisiejszym gościem Dziennika Wschodniego jest lubelski radny Marcin Wroński. Czy już przyzwyczaił się do politycznego stylu życia? Jakie ambitne plany mają dla dworca północnego miejscy radni? Na te i na inne pytania odpowiada radny. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.
Świdnik zakupił trzy autobusy wodorowe, z myślą o mieszkańcach dojeżdżających do Lublina. Jednak wizualizacja nowych pojazdów wywołała wątpliwości u jednego z radnych, który skrytykował barwy widoczne na pojazdach.
Lider rządu Donald Tusk zapowiedział na konwencji Koalicji Obywatelskiej wprowadzenie czasowego i terytorialnego zawieszenia prawa do azylu, za co jest mocno krytykowany. Sprawdziliśmy więc, jak mają się tegoroczne statystyki wniosków o ochronę międzynarodową w Polsce.
W kampanii złożył wiele obietnic, ale spełnić ich nie mógł, bo wybory przegrał. Z jedną się udało. Z banerów Andrzeja Wnuka powstały torby i plecaki, a dochód z ich sprzedaży zasila konto wolontariatu przy schronisku dla bezdomnych zwierząt.
Lubelska posłanka Polski 2050, Joanna Mucha, nie straci immunitetu. Tak podczas dzisiejszego głosowania zdecydował Sejm. O uchylenie tej ochrony przed odpowiedzialnością wnioskowała warszawska prokuratura, która chciała postawić byłej minister zarzut przekroczenia uprawnień.
Dziś rano dotarła do nas informacja, że pięcioro radnych złożyło wczoraj wieczorem wniosek o odwołanie Andrzeja Szyszko, przewodniczącego zarządu dzielnicy Bronowice. Zarzucają mu wielokrotne działanie na szkodę mieszkańców oraz zbyt emocjonalne zachowania wobec radnych dzielnicowych.
Zbliża się reforma finansów polskich samorządów. Jeśli wejdzie w życie, gminy i powiaty mają otrzymać więcej środków z podatków. W przypadku miasta Puławy chodzi o prawie 15 mln zł rocznie w 2025 roku. - To ważna i potrzebna zmiana - ocenia starosta Teresa Gutowska.