Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W niedzielę, 15 września, mieszkańcy kilku ulic Opola Lubelskiego wzięli udział w wyborach uzupełniających do miejskiej rady. Frekwencja wyniosła prawie 23 proc. Najwięcej głosów spośród piątki zainteresowanych otrzymała kandydatka komitetu "Wspólna Gmina".
Czy planuje zakończyć karierę polityczną? Komu kibicuje? Czego żałuje? O swoich planach, decyzjach i mediach społecznościowych opowiedział w Dzień Wschodzi Zbigniew Jurkowski Radny Miasta Lublin.
Z powodu objęcia funkcji zastępcy burmistrza Opola Lubelskiego, były już radny, Radosław Śpiewak, złożył mandat. Wybory uzupełniające odbędą się w najbliższą niedzielę, 15 września. O wejście do rady miejskiej powalczy pięcioro kandydatów.
Petycja dotycząca likwidacji Straży Miejskiej w Świdniku wydaje się nie przynosić oczekiwanych rezultatów. W każdym razie - nie zniechęca - bo do straży miejskiej zgłosiło się 14 osób, które chcą zasilić jej szeregi
W powiecie świdnickim wybrano nowego powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, który obejmie swoje obowiązki w przyszłym miesiącu
Monika Kwiatkowska radną Rady Miasta Lublin została w 2018 roku. Co ta funkcja zmieniła w jej życiu? Jaka jest na co dzień? Czego nie wie o niej opinia publiczna? Jak ocenia sama siebie? O tym opowiada w Dziennikowym Lustrze.
Niedawno prezydent Chełma ogłosił nowego dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego. Teraz nadszedł czas na przedstawienie kolejnej zmiany w urzędzie – nowego dyrektora Departamentu Architektury, Inwestycji i Funduszy Europejskich.
Już jutro, w środę 11 września, odbędzie się pierwsze z dwóch zaplanowanych spotkań dotyczących Budżetu Obywatelskiego na 2025 r. w Kraśniku. Podobnie jak w poprzednich latach, miasto zostało podzielone na siedem dzielnic. Na każdą z nich przypadnie 60 tys. zł do wykorzystania na zwycięski projekt. Głosowanie zaplanowano na przełomie października i listopada.
Wiceprezydent ds. oświaty i wychowania Mariusz Banach jest gościem programu Dzień Wschodzi. Rozmowa dotyczyła tematów związanych z nowym rokiem szkolnym, pracy w wakacje, ale także sporu politycznego z opozycyjnymi radnymi Prawa i Sprawiedliwości, którzy twierdzą, że Lublin nie potrzebuje większej ilości szkół. Banach opowiedział, jakie są jego zdaniem najważniejsze inwestycje w szkołach w stolicy województwa oraz co przynosi Ratuszowi największy wstyd w tej dziedzinie.
Związkowcy z Bogdanki zapowiadają udział minimum 1500 osób na jutrzejszej pikiecie, 10 września, przed gmachem Ministerstwa Aktywów Państwowych w stolicy. Górnicy i energetycy chcą wymusić podjęcie decyzji dotyczących przyszłości kopalni i elektrowni działających w grupie Enea. W tle są także kwestie płacowe.
O oddelegowaniu do rady nadzorczej kraśnickich wodociągów, współpracy politycznej mimo różnic partyjnych i poglądowych oraz o tym, czy jest rozczarowany, że to Robert Derewenda a nie on walczył o fotel prezydenta miasta Lublin opowiada były wicemarszałek województwa lubelskiego Zbigniew Wojciechowski w programie Dzień Wschodzi.
– Każdy uczciwy sędzia nie ma najmniejszej wątpliwości, że ta decyzja była sprzeczna z prawem i nielegalna – europoseł Mariusz Kamiński, który w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego był liderem lubelskiej listy PiS mówił w czwartek w Lublinie o odrzuceniu przez Państwową Komisję Wyborczą sprawozdania finansowego Prawa i Sprawiedliwości z ostatnich wyborów parlamentarnych. Dzisiaj po południu Kamiński wraz z parlamentarzystami: Anną Baluch i Kazimierzem Chomą oraz Michałem Mulawą, radnym Sejmiku skomentował na placu Teatralnym decyzję PKW, a także zapowiedział wielki marsz Polaków w obronie niepodległości oraz PiS, który odbędzie się 14 września w Warszawie.
Wtorkowa sesja Rady Miasta w Świdniku trwała ponad trzy godziny, a poruszono na niej wiele istotnych kwestii, m.in. politykę senioralną i żłobkową.
Piotr Rybak, który 2 września rozpoczął pracę na stanowisku dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli, jeszcze tego samego dnia poinformował Komisarza Wyborczego w Lublinie, że składa mandat radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego. Kto zajmie jego miejsce w samorządzie? Pierwszym w kolejce jest 65-letni Zdzisław Szwed z Chełma, prezes marszałkowskiej spółki Lubelskie Dworce, który w poprzedniej kadencji był już radnym i zasiadał nawet w Zarządzie Województwa.
Piotr Błażewicz, były przewodniczący Rady Miasta Zamość ma nową pracę. Teraz będzie dyrektorem w Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu.
O swojej działalności, najpilniejszych zmianach jakie jej zdaniem powinny zajść w mieście w programie Dzień Wschodzi opowiada Monika Kwiatkowska. Jest ona radną Lublina z klubu prezydenta Krzysztofa Żuka od 2018 roku. W swojej drugiej kadencji została wiceprzewodniczącą Rady Miasta. Czy za swoją dotychczasową pracę postawiłaby sobie ocenę "6"?
Niedawno Urząd Miasta Chełm dał mieszkańcom możliwość zgłoszenia swoich opinii w sprawie planowanej budowy spalarni odpadów niebezpiecznych, medycznych i weterynaryjnych w Chełmie. Teraz inwestor oczekuje na wydanie decyzji środowiskowej.
Państwowa Komisja Wyborcza podjęła dzisiaj decyzję w sprawie sprawozdania finansowego Prawa i Sprawiedliwości z ostatnich wyborów parlamentarnych, które odbyły się w październiku 2023 roku. Członkowie komisji zadecydowali o odrzuceniu sprawozdania, a to oznacza, że dotacja dla partii zostanie zmniejszona, a subwencja może zostać zawieszona na trzy lata, do końca kadencji. Politycy PiS na decyzji PKW nie zostawiają suchej nitki.
Politycy Prawa i Sprawiedliwości zażądali wyjaśnień w sprawie Dworca Metropolitalnego i ujawnienia dokumentów po kontroli CBA. Władze Lublina odpowiadają: „to nie jest zależne od nas, bo nie jesteśmy dysponentem tych dokumentów”.
Politycy Prawa i Sprawiedliwości mają wątpliwości do postępowania lubelskiego ratusza wobec kontroli CBA dotyczącej budowy dworca metropolitalnego. Na zorganizowanej w czwartek konferencji zażądali wyjaśnień i zapowiedzieli kolejne kroki w przypadku odmowy ze strony władz miasta.
Została zdemontowana kilka lat temu w ramach dekomunizacji. Ale jest szansa, że tablica upamiętniająca Różę Luksemburg znowu będzie eksponowana w Zamościu i zawiśnie na ścianie kamienicy, w której ta ekonomistka, myślicielka polityczna i działaczka społeczna się urodziła.
Marcin Wroński, radny z klubu radnych prezydenta Krzysztofa Żuka był gościem programu Dzień Wschodzi. W rozmowie zdradził, jak się czuje w roli radnego, przybliżył kulisy swojej pracy, zdradził, co dzieje się aktualnie w artystycznej części jego życia oraz przeanalizował faktyczne szanse Lublina na zostanie Europejską Stolicą Kultury w 2029 roku.
Z powodu śmierci radnego Mariusza Próchniaka, jesienią w okręgu szóstym odbędą się wybory uzupełniające. Ich datę wyznaczył już wyborczy komisarz. Trwa poszukiwanie kandydatów z Osin zainteresowanych pracą na rzecz gminy.
Poseł PiS Michał Moskal był gościem programu Dzień Wschodzi. Mówił nam m.in. o bieżących sprawach w puławskich Azotach oraz PKP Cargo. Odniósł się do zarzutów kierowanych pod adresem jego partii przez obecnie rządzących. W kontekście wyborów prezydenckich przeanalizował opcje swojej partii na wystawienie kandydata, który mógłby zagrozić konkurentowi koalicji.
Gościem studia Dziennika Wschodniego był poseł, ale również były sportowiec i uczestnik igrzysk olimpijskich, Krzysztof Grabczuk. W programie podzielił się opiniami o rozliczaniu polskich związków sportowych, olimpijskich wynikach polskiej reprezentacji, a także o pomyśle na sport w kraju.