Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Powiat lubelski

11 września 2021 r.
12:14

Chomik europejski pod opieką Leśnego Pogotowia. Maluchów w ośrodku jest więcej

Autor: Zdjęcie autora aa
Młody chomik europejski trafił do Ośrodka w zeszłym tygodniu.
Młody chomik europejski trafił do Ośrodka w zeszłym tygodniu. (fot. Stowarzyszenie Leśne Pogotowie - Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt/Facebook)

Młodziutki chomik europejski trafił do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Skrzyniach Drugich. Miał "uszkodzoną przednią łapką, ropny wypływ z oczu i problemy z oddychaniem" – opisuje na Facebooku opiekująca się „dzikusami” Lena Grusiecka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

"Po wdrożeniu leczenia szybko zdrowieje i już stał się chomiczym terrorystą próbującym zjeść nas przy każdej okazji" – przyznaje współzałożyciela ośrodka, który od kilku lat działa na terenie powiatu lubelskiego. "Mamy nadzieję, że jak troszkę podrośnie będziemy mogli zwrócić mu wolność. Pamiętajmy, że maluch jest przedstawicielem najszybciej wymierającego ssaka europejskiego i jest wpisany na Czerwoną listę gatunków zagrożonych w kategorii gatunków krytycznie zagrożonych" – zaznacza opiekunka malucha, która dziękuje "młodym ludziom za transport chomika do Ośrodka".

Pod opieką Leśnego Pogotowia jest więcej zwierząt. Wśród nich m.in. mały koziołek "z wielokrotnie złamaną przednią nogą" a także młody jeż "z ogromną raną na grzbiecie".

"Rana była śmierdząca z dziesiątkami larw much" – czytamy w opisie w mediach społecznościowych. "Po wstępnym zabezpieczeniu lekami i oczyszczeniu rany z części larw jeżyk trafił do Gabinetu Weterynaryjnego Elza".

Na profilu Stowarzyszenia Leśne Pogotowie - Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt poza opisami leczonych zwierząt jest też apel… o cierpliwość a także o to by wcześniej informować telefonicznie prowadzących ośrodek o zamiarze przywiezienia chorego zwierzęcia. "Jeśli nie możecie się dodzwonić to proszę o cierpliwość lub smsa" – apeluje pani Lena, która razem z mężem prowadzi ośrodek. "My nie prowadzimy działalności, kliniki, nie mamy zatrudnionych pracowników i godzin otwarcia. Staramy się być dostępni 24 godziny na dobę ale czasem musimy mieć też chwilę na swoje problemy, sprawy, wyjazdy, choroby rodziny czy zwykły sen. Dzwonienie 30 razy na sekundę nic nie zmieni. Jeśli nie odbieram to po prostu w tym momencie nie mogę. Często jestem ze zwierzakiem na badaniach i mam wyciszony telefon. Podobnie nie dodzwonicie się do mnie jak karmię zwierzęce dzieciaki. To jest ich czas, czas spokoju i ciszy" – wyjaśnia opiekunka "dzikusów".

Jak wesprzeć działalność Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt?

* można wpłacić pieniądze na konto Ośrodka:

BGŻ BNP PARIBAS 09 1600 1462 1830 5285 5000 0001

IBAN: PL09 1600 1462 1830 5285 5000 0001

BIC: PPABPLPK

tytułem - Darowizna dla zwierząt

*moża też przekazać 1 proc. podatku

KRS: 0000270261

CEL - 8967 Leśne Pogotowie

* lub też przekazać karmę lub darowiznę rzeczową

Więcej informacji na Facebooku

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Whisky w Kosmosie
Koncert
25 kwietnia 2025, 20:00

Whisky w Kosmosie

WHISKY się nie zatrzymuje w propagowaniu funk rockowej misji. Tym razem chłopaki Lubelaky zagrają w klubie w lubelskim klubie Kosmos, w najbliższy piątek (25 kwietnia).

Majówka: jak będzie kursować komunikacja miejska w Lublinie?

Majówka: jak będzie kursować komunikacja miejska w Lublinie?

Więcej kursów nad Zalew Zemborzycki, więcej kursów na Dworzec Lublin. A to dopiero początek zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej w Lublinie na długi weekend majowy.

Od lewej marszałek Jarosław Stawiarski, dyrektor Marzena Brzezicka i Maciej Downar-Dukowicz. Na stole - miecz z późnego średniowiecza, jeden z przekazanych zabytków

Arras, miecz i księga, czyli zagraniczne prezenty dla Janowca

Zabytkowy dywan z Francji, francuski miecz z XV wieku oraz XVII-wieczna księga niemieckiego autora trafiły do Muzeum Zamek w Janowcu. Przedmioty o historycznej wartości podarował prywatny kolekcjoner - Maciej Downar-Dukowicz.

Nauka przez zabawę. Centrum Nauki Kopernik zawita do województwa lubelskiego
Naukobus

Nauka przez zabawę. Centrum Nauki Kopernik zawita do województwa lubelskiego

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Strzeszkowicach Dużych już wkrótce doświadczą nauki w najciekawszej możliwej formie. 24 i 25 kwietnia odwiedzi ich Naukobus z Centrum Nauki Kopernik.

W środę (23 kwietnia) Senat zajmował się ustawą obniżającą składkę zdrowotną dla przedsiębiorców

Składka zdrowotna: Co uchwalił Senat i co zrobi prezydent?

Senat nie wniósł w środę (23 kwietnia) poprawek do ustawy obniżającej składkę zdrowotną dla przedsiębiorców od 2026 r. Zmiana wiąże się z ubytkiem wpływów ze składki do Narodowego Funduszu Zdrowia w kwocie ok. 4,6 mld zł. Według zapewnień Ministerstwa Finansów, luka zostanie pokryta z budżetu państwa.

Tony D.
Nasz patronat
30 maja 2025, 19:00

Święto bluesa w Lublinie

Wszystkich fanów elektrycznego bluesa zapraszamy w piątek (30 maja) do Dzielnicowego Domu Kultury SM „Czechów” w Lublinie. Główną atrakcją będzie występ kanadyjskiego gitarzysty, Tony D.

Radny dopytuje o realizację wyborczych obietnic prezydenta Żuka

Radny dopytuje o realizację przedwyborczych zapowiedzi prezydenta. Jest odpowiedź

Rok po wyborach samorządowych radny PiS Tomasz Gontarz zarzuca prezydentowi Lublina brak transparentności i nieskuteczności w realizacji obietnic wyborczych. W odpowiedzi magistrat przekonuje, że wszystkie deklaracje są w trakcie wdrażania. I że zaplanowano je na pięć lat.

Tysiące wiernych czeka, by pożegnać papieża Franciszka

Tysiące wiernych czeka, by pożegnać papieża Franciszka

Około 100 tysięcy osób czeka na wejście do bazyliki Świętego Piotra, by oddać hołd papieżowi Franciszkowi przed jego trumną.

Pierwszy niedźwiadek stanął w Radzyniu w kwietniu 2024 roku

Pierwszy stanął tuż przed wyborami. Czy nowa władza da szansę niedźwiadkom?

Niedźwiadek Skrzypek od wielu miesięcy czeka swoje miejsce w Radzyniu Podlaskim. Decyzja należy do Radzyńskiego Ośrodka Kultury. Szlak Radzyńskiego Niedźwiadka zapoczątkował w kwietniu ubiegłego roku Robert Mazurek, ówczesny dyrektor ROK.

Burza uszkodziła ci dom? Masz szansę na zasiłek
galeria

Burza uszkodziła ci dom? Masz szansę na zasiłek

Mieszkańcy Puław, którzy ponieśli straty w trakcie wyjątkowo silnej burzy w piątek, 18 kwietnia, mogą otrzymać finansowe wsparcie ze strony miasta. Wnioski przyjmuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Atsu, bohaterka gry Ghost of Yōtei
film

Ghost of Yōtei: Data premiery i nowy zwiastun (wideo)

Po katanę i wakizashi sięgniemy już w październiku. A teraz możemy obejrzeć nowy zwiastun Ghost of Yōtei i psrawdzić, co będzie w edycji kolekcjonerskiej.

Historia herbu i Lublina. Przedsiębiorcze dzieciaki odwiedziły lubelskiego koziołka
ZDJĘCIA
galeria

Historia herbu i Lublina. Przedsiębiorcze dzieciaki odwiedziły lubelskiego koziołka

Poznanie lubelskich legend, skąd się wzięła koza w herbie Lublina, a także odczarowywanie kamienia nieszczęścia - lubelskie przedszkolaki odwiedziły Dom Koziołka Lubelskiego.

Puławy będą gospodarzem mistrzostw świata w karate tradycyjnym

Puławy będą gospodarzem mistrzostw świata w karate tradycyjnym

Ponad tysiąc zawodników reprezentujących 35 krajów ma wziąć udział w tegorocznych mistrzostwach świata w karate tradycyjnym. Impreza w dniach 8-11 maja będzie rozgrywana w Puławach.

3 listy gończe, 2 promile, 1 hulajnoga. 19-latek trafił już do zakładu karnego

3 listy gończe, 2 promile, 1 hulajnoga. 19-latek trafił już do zakładu karnego

19-latek poszukiwany trzema listami gończymi oraz zarządzeniem sądu za przestępstwa narkotykowe oraz kradzież. A teraz jeszcze dostał mandat.

Zderzenie czterech samochodów. Droga krajowa nr 17 zablokowana

Zderzenie czterech samochodów. Droga krajowa nr 17 zablokowana

Dwie osoby zostały ranne w wypadku w miejscowości Krasne po zderzeniu czterech aut. Droga krajowa nr 17 ma być zablokowana do godziny 18.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium