Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

I LIGA

2 lutego 2024 r.
20:15

Przedostatni sparing Motoru Lublin na plus, napastnik z kolejnym golem

Autor: Zdjęcie autora lukisz
Filip Wójcik wywalczył w piątkowy wieczór karnego, którego na gola zamienił Rafał Król
Filip Wójcik wywalczył w piątkowy wieczór karnego, którego na gola zamienił Rafał Król (fot. Piotr Michalski)

Najpierw porażka w Radomiu z tamtejszym Radomiakiem 1:2, a wieczorem wygrana u siebie ze Stalą Stalowa Wola. Piłkarze Motoru zakończyli pracowity piątek pozytywnym akcentem i pokonali w przedostatnim meczu kontrolnym rywala z II ligi 2:0.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W drugim piątkowym sparingu Motor szybko ruszył do ataku i w pierwszej połowie bardzo rzadko… schodził z połowy rywali.

To była gra do jednej bramki, a gospodarze szybko otworzyli wynik. Po prostopadłym podaniu Jakuba Lisa, już w trzeciej minucie świetnie zachował się Michał Żebrakowski, który idealnie wykończył akcję. Dla 27-latka to już czwarty gol podczas zimowych przygotowań.

Podopieczni Goncalo Feio napierali, tworzyli kolejne sytuacje, a ręce pełne roboty miał broniący dostępu do bramki „Stalówki” Mikołaj Smyłek. Tak się składa, że to bramkarz, który urodził się w Lublinie, a przygodę z piłką zaczynał w barwach Lublinianki. W piątek pokazał się z dobrej strony, bo kilka razy uratował swój zespół od straty gola.

Bezradny był w 34 minucie, kiedy po faulu na Filipie Wójciku sędzia przyznał ekipie z Lublina karnego. Z jedenastki nie pomylił się Rafał Król i do przerwy żółto-biało-niebiescy prowadzili 2:0.

W drugiej połowie Stal spisywała się lepiej i mecz nie był już taki jednostronny. Goście mieli też kilka okazji i przynajmniej potrafili sprawdzić czujność Oskara Jeża. Nie były to stuprocentowe sytuacje, ale kilka celnych uderzeń już tak. Ostatecznie wynik się nie zmienił. W konkursie rzutów karnych, górą także byli gospodarze (4:2).

Przed drużyną trenera Feio jeszcze tylko jeden mecz kontrolny – 10 lutego z Polonią Warszawa. Pierwsze spotkanie o punkty w 2024 roku zaplanowano za to na poniedziałek, 19 lutego. Motor uda się wtedy do Katowic, a starcie z GKS rozpocznie się o godz. 18.

Motor Lublin – Stal Stalowa Wola 2:0 (2:0)

Bramki: Żebrakowski (3), R. Król (34-z karnego).

Motor: Jeż – Wójcik, Szarek, Najemski (58 Magnuszewski), Luberecki, Scalet, Lis (46 Koziej), R. Król, M. Król, N’Diaye, Żebrakowski.

Stal, I połowa: Smyłek – Kowalski, Oko, Urban, Seweryn, Soszyński, Mydlarz, Górski, Imiela, Pioterczak, Klisiewicz. II połowa: Muzyk – Kowalski, Furtak, Banach, Mydlarz, Ziarko, Wiktoruk, Kościelniak, Maluga, Chełmecki, Strózik.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Padwa zmierzy się z niewygodnym rywalem

Padwa Zamość w niedzielę podejmie Nielbę Wągrowiec

W spotkaniu 23. kolejki KPR Padwa Zamość zagra z Nielbą Wągrowiec. Początek niedzielnego meczu o godzinie 17.

Zdjęcie ilustracyjne
ZDJĘCIA

66-latka z gminy Jabłoń padła ofiarą internetowych oszustów. Napisała do niej "znajoma"

Kobieta, działając pod wpływem emocji i uśpionej czujności, uwierzyła w fałszywą wiadomość o rzekomej wygranej w konkursie znanej sieci handlowej. Poniżej publikujemy zapis jej rozmowy z oszustami.

Zdjęcie ilustracyjne

Rosyjski śmigłowiec nad polskim Bałtykiem

Do incydentu doszło wczoraj wieczorem. Zdaniem DORSZ Rosja testuje w ten sposób gotowość naszych systemów obrony powietrznej.

Prypeć, miasto położone nieopodal elektrowni, zostało ewakuowane dzień po wybuchu. Miasto opuściło około 50 000 mieszkańców

39 lat od katastrofy w Czarnobylu

Mija 39 lat od katastrofy w Czarnobylu; dziś Ukraina oddaje hołd bohaterom, przypominając, że rosyjska agresja i ataki na obiekty jądrowe nadal zagrażają światu, a walka o bezpieczeństwo trwa - przekazał w sobotę szef Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS) Ukrainy Andrij Danyk.

Szalone życie w El Cubano
Foto
galeria

Szalone życie w El Cubano

"Livin la vida loca" (Żyjąc szalonym życiem) to nie tylko tytuł popularnej piosenki Ricky'ego Martina, ale także nazwa popularnego cyklu imprez, odbywających się co tydzień w lubelskim klubie El Cubano, w trakcie których Lublin szaleje na całego. Jeśli chcecie wiedzieć, co się działo na ostatniej imprezie w El Cubano, to obejrzyjcie naszą fotogalerię.

Trener Motoru Lublin: Naszą rolą jest utrzymać czołowych piłkarzy

Trener Motoru Lublin: Naszą rolą jest utrzymać czołowych piłkarzy

Motor Lublin cały czas prowadzi rozmowy z zawodnikami na temat pozostania w klubie. Ostatnio portal weszlo.com informował za to, że Widzew Łódź jest zainteresowany sprowadzeniem Samuela Mraza.

zdjęcie ilustracyjne

Miasto uspokaja. Podatek od psa nie wróci, ale właściciele muszą pamiętać o swoich obowiązkach

W Lublinie nie wróci opłata od posiadania psów – zapewnia Ratusz. Urzędnicy przypominają jednak, że właściciele czworonogów mają obowiązki, z których wielu nie zdaje sobie sprawy.

Ponad 3 lata znęcał się nad rodziną. Teraz posiedzi w areszcie

Ponad 3 lata znęcał się nad rodziną. Teraz posiedzi w areszcie

Na pewno najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 28-letni mężczyzna, który od lat gotował horror w swojej rodzinie. Grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Górnik Łęczna myśli już o kolejnym sezonie. Kapitan i trzech jego kolegów z nowymi kontraktami

Górnik Łęczna myśli już o kolejnym sezonie. Kapitan i trzech jego kolegów z nowymi kontraktami

Dobre wieści dla kibiców Górnika Łęczna. W piątek zielono-czarni poinformowali o tym, że przedłużyli umowy z czterema swoimi zawodnikami w tym z kapitanem – Adamem Deją

Pogrzeb papieża Franciszka. Tłumy wiernych na placu Świętego Piotra
AKTUALIZACJA

Pogrzeb papieża Franciszka. Tłumy wiernych na placu Świętego Piotra

W szybkim tempie zapełnił się plac Świętego Piotra, gdzie o godzinie 10.00 rozpoczęła się msza pogrzebowa papieża Franciszka. Plac został otwarty około godziny 5.30 i już wtedy miejsca zajęli pierwsi wierni. W uroczystościach uczestniczy m.in. prezydent Andrzej Duda z małżonką.

Densy w Berecie
Foto
galeria

Densy w Berecie

Zobaczcie, jak Lublin szalał przy najlepszych rytmach w popularnym Berecie, tworząc niezatarte wspomnienia o gorącej nocy. Przeżyjcie jeszcze raz tą magiczną atmosferę, którą udało się uchwycić w obiektywie. A ci co nie byli, niech żałują. Ekstrawaganckie stylizacje, fantastyczna zabawa, świetni ludzie i niezapomniane chwile – wszystko to znajdziecie w naszej fotogalerii.

Jedyna taka wystawa w Polsce. Artystki w świetle jupiterów w Muzeum Narodowym w Lublinie
ZDJĘCIA
galeria

Jedyna taka wystawa w Polsce. Artystki w świetle jupiterów w Muzeum Narodowym w Lublinie

Kazimierz Sichulski powiedział o Oldze Boznańskiej „Co babie do pędzla?! Jak ja nie cierpię malujących bab!”. Teraz wyjątkowe prace kobiet ujrzały światło dzienne. W Muzeum Narodowym w Lublinie została otwarta wystawa prac artystek z okresu 1850 – 1950.

Wojciech Kamiński stara się tonować nastroje w obozie PGE Startu Lublin

PGE Start Lublin zagra dzisiaj w Słupsku

W sobotę o godz. 15.30 PGE Start zmierzy się na wyjeździe Energą Icon Sea Czarnymi Słupsk.

Joanna Andruszak była bohaterką potyczki w Elblągu

PGE MKS FunFloor pokonał Energę Start Elbląg

Początek meczu w Elblągu zdecydowanie nie poszedł po myśli szczypiornistek PGE MKS FunFloor. Lublinianki przegrywały z Energą Startem aż 3:8. Do przerwy było jednak 13:13, a w drugiej połowie wszystko potoczyło się już zgodnie z planem i przyjezdne wygrały 33:25.

ChKS Chełm pokonał na wyjeździe KPS Siedlce 3:0 i awansował do finału PLS 1. Ligi

ChKS Chełm w finale PLS 1. Ligi, po zwycięstwie nad KPS Siedlce

W drugim meczu półfinałowym play-off ChKS Chełm pokonał KPS Siedlce 3:0 i awansował do finału PLS 1. Ligi

BETCLIC I LIGA
29. KOLEJKA

Wyniki:

Miedź Legnica - Warta Poznań 3-2
Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 1-0
Arka Gdynia - Odra Opole 1-0
Wisła Kraków - Pogoń Siedlce 1-0
Znicz Pruszków - Bruk-Bet Termalica 0-1
Polonia Warszawa - Wisła Płock 0-0
ŁKS Łódź - GKS Tychy 1-3
Stal Rzeszów - Stal Stalowa Wola 2-2
Kotwica Kołobrzeg - Ruch Chorzów 3-4

Tabela:

1. Arka 29 64 55-19
2. Bruk-Bet 29 61 58-32
3. Wisła P. 29 54 48-31
4. Miedź 29 52 51-34
5. Wisła K. 29 52 50-27
6. Polonia 29 51 40-30
7. Górnik 29 48 45-31
8. Tychy 29 47 39-28
9. Ruch 29 40 41-40
10. Znicz 29 39 37-37
11. ŁKS 29 35 38-37
12. Stal Rz. 28 35 41-41
13. Chrobry 29 25 29-53
14. Odra 28 23 23-54
15. Kotwica 29 22 22-47
16. Warta 29 21 19-49
17. Stalowa Wola 29 20 24-49
18. Pogoń 29 19 28-49

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!