Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
– Szukaliśmy miejsca z klimatem i przepięknymi krajobrazami – mówi Piotr Wereśniak, reżyser nowego serialu telewizyjnego, który kręcony będzie w Kazimierzu Dolnym. Zdjęcia rozpoczęły się wczoraj.
Nie mogły wziąć wolnego, więc do pracy w poniedziałek przyszły ubrane na czarno. Potem jedna z nich opublikowała wspólne zdjęcie na oficjalnym profilu placówki w internecie. Teraz i ona, i jej szefowa mają problemy. Prezydent miasta zapowiedział, że wobec pań podejmie „adekwatne kroki dyscyplinarne”.
Wypadek na drodze Zwoleń - Puławy w miejscowości Anielin. Jedna osoba nie żyje
Plecionki, tkaniny, rzeźby i wiele innych ręcznie wykonanych przedmiotów sztuki ludowej będzie można podziwiać na wystawie w „Domu Chemika” w Puławach. Wernisaż ekspozycji zaplanowano na 9 października o godz. 12. Wystawa będzie czynna do 27 października.
W sobotę, 8 października o godz. 19 w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika" odbędzie się Wielki Koncert Trzech Tenorów. W koncercie galowym Grande Voce wystąpią: Kordian Kacperski, Jakub Gąska i Mirosław Niewiadomski.
Francuski Alstom Power wycofał się z przetargu na generalnego wykonawcę elektrowni dla Zakładów Azotowych „Puławy”. W walce o warty ponad miliard złotych kontrakt pozostają niemiecki Siemens i amarykański General Electric. Tymczasem decyzja o mocy bloku nadal nie zapadła.
W tegorocznej immatrykulacji w filii UMCS w Puławach uczestniczyła rekordowa liczba 150 studentów – tyle osób zdecydowało się na studia na tutejszej uczelni. Największą popularnością cieszy się fizjoterapia. W tym roku kandydatów na ten kierunek było dwa razy więcej niż miejsc.
To był jeden z najbardziej oryginalnych i charakterystycznych elementów architektury przedwojennego miasta. Brama Mostowa została zniszczona 72 lata temu. Teraz brama będzie bohaterką niedzielnej wystawy.
Pożar w Zakładach Azotowych to jedno z tych zdarzeń, których wszyscy woleliby za wszelką cenę uniknąć. Strażacy muszą być jednak przygotowani na każdą ewentualność. Walkę z takim zagrożeniem ćwiczyły ostatnio zastępy z Puław i z regionu.
Dziewięć alejek na cmentarzu komunalnym jeszcze w tym roku pokryje nowa nawierzchnia z kostki betonowej. Przetarg na to zadanie ogłosił Zakład Usług Komunalnych.
Dariusz Karmasz, emerytowany podpułkownik Straży Granicznej, były naczelnik Ośrodka dla Zatrzymanych i Osadzonych w Białej Podlaskiej oraz komendant Straży Miejskiej w Międzyrzecu Podlaskim od września dowodzi puławską Strażą Miejską. Zapowiada m.in. zwiększenie ilości pieszych patroli oraz pogłębienie współpracy z policją.
Miejski budżet czeka seria poprawek. Zadowoleni z nich mogą być uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 11. Na dodatkowe inwestycje placówka otrzyma 350 tys. złotych. Opóźni się za to przygotowanie dokumentacji nowej mediateki.
Kilkadziesiąt ubranych na czarno kobiet oraz wspierających je mężczyzn wzięło udział w manifestacji przeciwko zmianom w tzw. ustawie aborcyjnej. Na placu F. Chopina demonstrowały swój sprzeciw wobec możliwości zaostrzenia przepisów, które, jak mówią "cofną nas do średniowiecza".
Halina Solecka, Zbigniew Śliwiński, Jan Wawer i Jerzy Witaszek - to osoby, które w ostatnią niedzielę otrzymały odznaki zasłużonego dla miasta. Podczas uroczystej sesji w Domu Chemika zebrani mieli okazję obejrzeć także prezentację historyczną oraz film o współczesnych Puławach.
Zagospodarowanie miejskich błoni zdecydowanym zwycięzcą tegorocznego budżetu obywatelskiego. Głos na tę inwestycję oddały 704 osoby.
Była muzyka, taniec, ale także m.in. możliwość pomiaru ciśnienia tętniczego. Z okazji tegorocznego Dnia Seniora, Urząd Miasta, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Puławska Rada Seniorów zaprosili wszystkich starszych mieszkańców Puław na piknik.
W Kazimierzu Dolnym mają być kręcone zdjęcia do nowego serialu o weterynarzu-detektywie. Mieszkańcy miasteczka liczą turystyczne i biznesowe ożywienie – takie, jakie Sandomierzowi przyniósł „Ojciec Mateusz”.
Prace przy przebudowie skrzyżowania nowego fragmentu ulicy Norwida z Lubelską w Puławach dobiegają końca, ale kierowcy w tym miejscu pojadą dopiero pod koniec października.
Władze powiatu puławskiego przeznaczyły 350 tys. złotych na pomoc Puławom w przebudowie ul. Spacerowej na os. Niwa. Inwestycja ma przez to większe szanse na otrzymanie dotacji z resortu infrastruktury i budownictwa. Prace mogą ruszyć już w przyszłym roku.
Mateusz Laskowski, raper z Dęblina znany jako "Lasio Companija" awansował do półfinału programu Mam Talent. Jurorzy byli zachwyceni jego osobą
Ostatnia sesja puławskiej rady miasta była jednocześnie pierwszą od 22 lat, kiedy w składzie tego gremium zabrakło Zbigniewa Śliwińskiego. Były przewodniczący rady otrzymał kwiaty, szklaną statuetkę i podziękowania za współpracę od prezydenta, radnych i pracowników Urzędu Miasta.
Kiedy w 1877 r. oficjalnie uruchomiano kolej nadwiślańską, jednym z jej budowniczych był inżynier od lat związany z Puławami – Jan Albrycht. Po latach okaże się, że jego wizja, pomysłowość i otwartość będzie miała wpływ na rozwój budownictwa w naszym regionie.
Plac budowy nowego odcinka obwodnicy Puławach jest coraz większy. Jadąc ul. Długą widać ogromny nasyp, którym pobiegnie druga nitka drogi. Intensywne prace trwają także w okolicach przyszłych, bezkolizyjnych skrzyżowań.
Robert Sosik nie będzie startował w wyborach na radnego miasta Puławy. Jedynym pewnym kandydatem do startu w wyborach jest na razie Paweł Matras, asystent posła Krzysztofa Szulowskiego z PiS.
Komisja potrzebowała dwóch dni, żeby podjąć decyzję o tym, komu przyznać odznaki za zasługi dla miasta. Odrzucono pięciu kandydatów, w tym starostę. Najważniejszym kryterium była działalność wykraczająca poza codzienne obowiązki, czyli, jak nazwali to radni, „coś ekstra”.