Grobel, Kowalczyk, Mitruczuk czy Nakonieczny? To właśnie jeden z nich już za miesiąc będzie mógł się cieszyć z fotela prezydenckiego. Tylko który?
Podczas tego samego spotkania lewica przedstawiła też swoje obietnice przedwyborcze. Wśród nich jest m.in. zagospodarowanie pobrzeża Wisły od mostu do mostu oraz utworzenie w Puławach publicznej szkoły wyższej.
Kilka dni po SLD Dom Chemika okupowało Prawo i Sprawiedliwość. Podczas konwencji wyborczej posłanka Małgorzata Sadurska przestawiała liderów list w wyborach do rady miasta i powiatu. Zadaniem PiS po ewentualnie zwycięskich wyborach ma być m.in. udostępnienie darmowego internetu dla wszystkich mieszkańców miasta. Ciekawostką może być to, iż o stanowisko radnego Puław będzie się ubiegał m.in. Ignacy Czeżyk, obecny radny Sejmiku Województwa. - W sprawie wystawienia kandydata na prezydenta prowadzimy jeszcze rozmowy z Ligą Polskich Rodzin - mówi Małgorzata Sadurska.
Oficjalnym kandydatem LPR jest obecny radny Andrzej Mitruczuk. - O osobach kandydujących z naszych list do rady miasta i powiatu poinformujemy po ich rejestracji - zapowiada Mitruczuk.
Z kolei Paweł Nakonieczny, obecny przewodniczący rady powiatu, to kandydat na prezydenta miasta z listy Wspólnoty Samorządowej. Ugrupowanie to na swoich listach do rady powiatu będzie miało także dwóch obecnych członków zarządu powiatu: Józefa Siekierskiego i Tomasza Jaremka.
Nakoniecznego w wyborach prezydenckich popiera także Platforma Obywatelska. Tutaj także nazwiska kandydatów do Rady Miasta są na razie owiane tajemnicą. - Są to osoby z różnych środowisk - zdradza Michał Sadura, pełnomocnik wyborczy PO.
O reelekcję będzie się starał również obecny prezydent Janusz Grobel, który występuje z listy Porozumienia Samorządowego Prawicy Puławskiej. - Z naszych list będą startowali m.in. wszyscy obecni radni PSPP - mówi Henryk Ścierzyński, pełnomocnik ugrupowania.