Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 kwietnia 2023 r.
16:30

Ministerstwo nie dopatrzyło się nieprawidłowości w lubelskim szpitalu. Skargi wciąż wyjaśnia NFZ

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
Szpital MSWiA w Lublinie
Szpital MSWiA w Lublinie (fot. Archiwum)

Kontrola w szpitalu MSWiA w Lublinie nie potwierdziła żadnych nieprawidłowości – zapewnia wiceminister Błażej Poboży w odpowiedzi na interpelację posłanki Marty Wcisło (PO). Jednak skargi od pacjentów wciąż weryfikuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W marcu do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wpłynęły dwa pisma dotyczące zarządzania placówką przy ul. Grenadierów. - Przeprowadzona 28 marca wizytacja z udziałem dyrektora Departamentu Zdrowia MSWiA nie potwierdziła nieprawidłowości w zakresie ciągłości udzielania świadczeń opieki zdrowotnej, jak i w zakresie trudności w dostępie pacjentów do tych świadczeń – stwierdza wiceminister Poboży.

O sytuację w placówce pytała w interpelacji posłanka Marta Wcisło (PO) z Lublina. – Ministerstwo nabiera wody w usta i udaje, że problem nie istnieje, a istnieje i jest bardzo poważny. Poza tym, minister Poboży unika spotkania ze mną, a jego odpowiedź jest próbą zakrzywiania rzeczywistości– uważa Wcisło.

Ze szpitala odeszło siedmiu anestezjologów. – Z dyrektorem nie da się porozumieć. Jest nieprzyjemny i arogancko odnosi się do personelu. A to tylko wierzchołek góry lodowej – mówili Interii, która pierwsza opisała ten konflikt, pracujący tam medycy.

Atmosfera zaczęła się psuć, gdy w ubiegłym roku szpitalem zaczął zarządzać 36–letni Konrad Sawicki, pochodzący ze Świdnika radny wojewódzki PiS. Z wykształcenia to doktor nauk społecznych. W przeszłości był doradcą ówczesnego wojewody lubelskiego, a dzisiaj ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka i rzecznikiem PiS w okręgu lubelskim.

– Liczba planowych zabiegów spadła, a część wstrzymano – potwierdzał w rozmowie z nami Leszek Buk, prezes Lubelskiej Izby Lekarskiej. Ale potwierdziła to też nasza czytelniczka, która opisała przypadek swojego 70–letniego brata. Szpital dwukrotnie odwołał jego operację zespolenia przewodu pokarmowego z powodu braku anestezjologa. Ostatnio, 70–latek zgłosił się do placówki, ale następnego dnia usłyszał, że do operacji nie dojdzie, a nowej daty nie podano. Jednak, po naszym artykule, pacjentowi wyznaczono trzeci termin.

Tymczasem, wiceminister Poboży twierdzi, że wszystko jest w porządku. - Zabiegi planowe są realizowane na bieżąco, z uwzględnieniem pilności danego przypadku oraz związanych z nim wskazań medycznych. Blok operacyjny posiada 4 sale operacyjne. Na każdej z nich operacje są przeprowadzane zgodnie z planem. Zarówno Oddział Intensywnej Terapii, jak i Szpitalny Oddział Ratunkowy działają prawidłowo, a pacjenci są przyjmowani na bieżąco. Wszyscy lekarze anestezjolodzy (…) posiadają wymagane uprawnienia – zapewnia wiceminister.

Obecnie, w placówce pracuje 607 osób, w tym 22 anestezjologów. - Sytuacja finansowa szpitala jest bardzo dobra i nie istnieje zagrożenie związane z ryzykiem zaprzestania udzielania świadczeń zdrowotnych ze względu na niewypłacalność lub brak zapewnienia odpowiedniej obsady medycznej –stwierdza organ nadzoru.

– Władza PiS boi się ujawnienia prawdy i nie chce rozmowy z załogą. Stawiają interes partyjny ponad zdrowie i życie pacjentów, a na to nie ma mojej zgody. Będę dalej drążyła temat i walczyła o spotkanie z ministrem Pobożym lub Kamińskim– zapowiada z kolei opozycyjna posłanka.

Sprawę dwóch skarg od pacjentów wciąż jeszcze wyjaśnia lubelski oddział NFZ. – W przypadku pierwszej, dotyczącej oddziału ginekologii, po otrzymaniu wyjaśnień od dyrekcji szpitala, poprosiliśmy pacjentkę o przesłanie dodatkowych informacji. Oczekujemy na odpowiedź – tłumaczy Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka oddziału NFZ. – W przypadku drugiej skargi dotyczącej oddziału laryngologii, ponownie skontaktowaliśmy się z dyrekcją szpitala z prośbą o dodatkowe informacje dotyczące sprawy – dodaje na koniec rzeczniczka.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Z Łęcznej do Lublina. PSP ma nowego komendanta

Z Łęcznej do Lublina. PSP ma nowego komendanta

Pełniącym obowiązki komendanta PSP w Lublinie został bryg. Paweł Kasperek – dotychczasowy Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej.

Suknia na sprzedaż, pieniądze zniknęły

Suknia na sprzedaż, pieniądze zniknęły

Miał być zysk, a jest strata. Matka panny młodej straciła swoje oszczędności.

Kto wygra nasz plebiscyt? Tego dowiemy się dziś wieczorem

Kto wygra nasz plebiscyt? Tego dowiemy się dziś wieczorem

Po dwumiesięcznych emocjach związanych z głosowaniem, dotarliśmy do finiszu naszego sportowego plebiscytu. Dziś (w piątek) wieczorem ogłosimy rezultaty tej sportowej zabawy podczas uroczystego finału, w gościnnych salach restauracyjnych hotelu Ibis Styles.

Głosowanie na sesji 32 stycznia

Statut miasta z pominięciem ważnego zapisu. Nie wyłapali ani radni, ani prawnicy

Chociaż dyskusja o zmianach w statucie miasta trwała ponad godzinę, to ani radni, ani obsługa prawna ratusza nie wychwycili pominięcia ważnego aspektu dotyczącego zwoływania sesji. Znalazł to jednak wojewoda lubelski, który stwierdził nieważność tego punktu.

W środę Bogdanka LUK Lublin awansowała do finału Challenge Cup, a już w sobotę wraca do walki o punkty w PlusLidze

Bogdanka LUK Lublin w sobotę zagra w Nysie

W meczu 27. kolejki Bogdanka LUK Lublin zmierzy się na wyjeździe z PSG Stalą Nysa. Pierwszy gwizdek w sobotę, o godzinie 17.30.

Moda plus size dla mężczyzn – jak wyglądać stylowo w dużych rozmiarach?

Moda plus size dla mężczyzn – jak wyglądać stylowo w dużych rozmiarach?

Styl to coś więcej niż ubrania – to sposób, w jaki wyrażasz siebie. Niezależnie od rozmiaru, każdy mężczyzna może wyglądać dobrze i czuć się pewnie w swoich stylizacjach. Jednak panowie noszący większe rozmiary często mają trudność w znalezieniu odzieży, która będzie zarówno komfortowa, jak i modna. ak budować garderobę plus size i na co zwrócić uwagę?

Jaką pogodę przyniosą pierwsze dni marca?
film

Jaką pogodę przyniosą pierwsze dni marca?

Nadchodzący weekend przyniesie zmienne warunki pogodowe – od przejaśnień i słonecznej soboty po pochmurną i wietrzną niedzielę. Warto przygotować się na chłodne wieczory i zabrać parasol.

Nowoczesny plac zabaw dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Nowoczesny plac zabaw dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybór placu zabaw dla dzieci to nie lada wyzwanie! Chodzi przecież o bezpieczeństwo, rozwój i radość najmłodszych. Dobrze zaprojektowana przestrzeń do zabawy może sprawić, że maluchy będą bardziej aktywne. Jak jednak znaleźć idealny plac zabaw, który spełni oczekiwania rodziców i zapewni dzieciom mnóstwo frajdy? Przyjrzyjmy się kluczowym kwestiom, które warto wziąć pod uwagę.

Imprezy klubowe w weekend (28-29 lutego)
impreza
28 lutego 2025, 19:00

Imprezy klubowe w weekend (28-29 lutego)

Lublin nie zwalnia tempa i nie zasypia. Czy czas dobry, czy czas zły, imprezuje przez cały czas. To będzie ostatni weekend karnawału, czyli ostatki. Specjalnie dla was przygotowaliśmy krótki informator, gdzie w Lublinie odbędą się najlepsze imprezy ostatkowe.

Jechał na zakazie, wpadł z amfetaminą

Jechał na zakazie, wpadł z amfetaminą

36-latek dziwnie zachowywał się podczas jazdy, co wzbudziło czujność policji. Miał przy sobie amfetaminę i tabletki ekstazy.

Rowery szosowe – jakie akcesoria warto dokupić dla lepszego komfortu jazdy?

Rowery szosowe – jakie akcesoria warto dokupić dla lepszego komfortu jazdy?

Rowery szosowe to doskonały wybór dla osób, które cenią szybkość, wydajność i długodystansową jazdę po utwardzonych drogach. Choć te lekkie i aerodynamiczne jednoślady zapewniają świetne osiągi, to właściwe akcesoria mogą znacząco poprawić komfort jazdy, bezpieczeństwo oraz ergonomię użytkowania. Dobrze dobrane wyposażenie pozwala uniknąć zmęczenia, zwiększa wygodę i poprawia efektywność pedałowania. Jakie akcesoria warto dokupić, aby w pełni wykorzystać potencjał roweru szosowego?

Damian Warchoł w obu meczach rozegranych w tym roku trafiał do siatki. Czy w sobotę przedłuży dobrą passę?

Górnik Łęczna zmierzy się w sobotę ze Zniczem Pruszków. "Wielkie wyzwanie"

Na inaugurację remis, przed tygodniem porażka, więc teraz do kompletu przydałoby się zwycięstwo. Górnik Łęczna w sobotę zmierzy się u siebie ze Zniczem Pruszków. Spotkanie zaplanowano na godz. 19.30. Transmisję będzie można obejrzeć na TVP 3 oraz na portalu sport.tvp.pl.

Jak bezpiecznie pakować i wysyłać paczki? Praktyczny poradnik

Jak bezpiecznie pakować i wysyłać paczki? Praktyczny poradnik

Wysyłanie paczek może być stresującym doświadczeniem, szczególnie gdy zależy Ci na tym, by przedmioty dotarły do adresata w nienaruszonym stanie. Niezależnie od tego, czy wysyłasz prezent dla bliskiej osoby, czy prowadzisz sklep internetowy, właściwe pakowanie i wysyłka paczek są kluczowe. W tym praktycznym poradniku przedstawimy najważniejsze zasady, które pomogą Ci bezpiecznie przygotować i wysłać paczkę.

Mariusz Wicik (w środku), nowy szef puławskiej rady miasta, a Waldemar Orkiszewski (z prawej) - nowy zastępca rady. Ten ostatni w ciągu jednej sesji zrezygnował ze swojej funkcji, a następnie został na nią ponownie wybrany
Puławy

Falstart z nowymi wiceprzewodniczącymi. Groziło unieważnienie

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Puławy doszło do niespodziewanej rezygnacji wybranych zaledwie miesiąc temu dwójki nowych wiceprzewodniczących tego gremium, a następnie powołanie ich na nowo. To skutek formalnego błędu, który popełnił równie nowy przewodniczący RM, Mariusz Wicik.

Farma wiatrowa w Trzydniku Dużym? Inwestor odpowiada na kontrowersje
Dzień Wschodzi
film

Farma wiatrowa w Trzydniku Dużym? Inwestor odpowiada na kontrowersje

W ostatnich latach energia wiatrowa zyskuje na popularności w Polsce, choć wciąż budzi wiele emocji i kontrowersji. W województwie lubelskim, w gminie Trzydnik Duży, firma Res Global Investments planuje budowę farmy wiatrowej. Projekt ten, choć na wczesnym etapie, już teraz wywołuje dyskusje wśród mieszkańców i lokalnych władz. Czy inwestycja w energię wiatrową to szansa na rozwój regionu, czy źródło potencjalnych problemów? Postanowiliśmy przyjrzeć się temu tematowi bliżej, rozmawiając z Kamilem Kwaśniakiem, Project Managerem firmy Res Global Investments.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

rurakom

ZAMOŚĆ

179,00 zł

Różne -> Sprzedam

pasek

ZAMOŚĆ

34,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

kolkom

ZAMOŚĆ

73,00 zł

Różne -> Sprzedam

redukc

ZAMOŚĆ

52,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

zawór

ZAMOŚĆ

59,00 zł

Komunikaty