![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
![Zdjęcie ilustracyjne](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/news/2022/2022-01/85bd57e7f8f6102b2565b74403c0d3ee_std_crd_830.jpg)
Najpierw spowodował kolizję, uciekł i starał się zgubić pościg. Nie udało się.
![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
Chodzi o wydarzenia z Bazanowa Starego w powiecie Ryckim. Policja otrzymała zgłoszenie o kolizji: Kierowca renault skręcając w prawo, uderzył w volkswagena, który wyjeżdżał z drogi podporządkowanej. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.
- Zgłaszający wraz z pasażerem pojechali za uciekającym, który poruszał się niepewnie i nie mógł utrzymać prostego toru jazdy. Po zatrzymaniu pojazdu i otworzeniu drzwi poczuli od kierującego woń alkoholu. Następnie ujęli kierującego i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Po zdarzeniu zadzwonili na numer alarmowy – opisuje sytuację policja.
Okazało się, że za kierownicą renault, bo za takim samochodem trwał pościg, siedzi 51-letni mężczyzna. Miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.
![e-Wydanie](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/public/dziennikwschodni.pl/e-wydanie-artykul.png)