Zawodnicy AZS UMCS Lublin mają powody do zadowolenia
To już kolejny sportowy sprawdzian podopiecznych trenera Ryszarda Skowrońskiego. Zawodnicy z roczników 2003 i 2004 wrócili do Lublina z podniesionym czołem. Młodsi adepci piłki ręcznej nie mieli sobie równych i wygrali rywalizację w swojej grupie wiekowej. Tym samym powtórzyli sukces z ubiegłego roku. Z kolei zawodnicy z rocznika 2003 stanęli na drugim stopniu podium ustępując miejsca jedynie Azotom Puławy.
– Nasze drużyny opierają się na zawodnikach wyłonionych na podstawie szkolenia z programu w ramach klas profilowanych utworzonych w roku szkolnym 2013/14 z inicjatywy naszego klubu i poparcia dyrektora Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin dr Jakuba Kosowskiego. Ten system szkolenia sprawdza się w naszych warunkach. Jest akceptowany przez trenującą młodzież i ich rodziców – tłumaczy trener grup młodzieżowych Ryszard Skowroński.
Młodzi piłkarze na co dzień ćwiczą w Szkole Podstawowej nr 28 oraz Zespole Szkół nr 10 w Lublinie. – Bardzo dobrze od początku naszego szkolenia układa nam się współpraca z dyrektorem SP 28 Markiem Błaszczakiem, który potrafi umiejętnie pogodzić działalność wielu dyscyplin sportu. Z dużą życzliwością spotkaliśmy się w ostatnim roku szkolnym z dyrektor Zespołu Szkół nr 10 Urszulą Łubniewską-Łapińską. W chwili, gdy jeden z naszych zespołów pozbawiony został miejsca do treningów dyrektor udostępniła nam salę gimnastyczną – cieszy się opiekun KU AZS UMCS.
Lublinianie mają jednak swoje zmartwienia. – W dalszym ciągu borykamy się z problemem dostępności pełnowymiarowej hali do piłki ręcznej. Lubelskie obiekty: MOSiR przy Al. Zygmuntowskich oraz hala Globus są w pełni obłożone przez seniorskie zespoły wyczynowe, które występują w rozgrywkach państwowych. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie uda się zorganizować przynajmniej kilka jednostek treningowych na pełnowymiarowym obiekcie – mówi Skowroński. Jednocześnie dodaje: – cieszymy się, że ciężka, codzienna praca naszych chłopców daje pożądane efekty, a wyniki, również na arenie ogólnopolskiej, napawają optymizmem na przyszłość. Chcemy stworzyć w Lublinie silny ośrodek piłki ręcznej mężczyzn.
Wyróżnienia w drużynach AZS UMCS Lublin
Rocznik 2003: najlepszy zawodnik: Andrzej Widomski. Pozostali wyróżnieni gracze: Franciszek Grabowski, Mateusz Groszek, Kamil Puchała.
Rocznik 2004: najlepszy zawodnik – Mikołaj Nieściór. Pozostali wyróżnieni zawodnicy: Maksymilian Bojar, Szymon Maj, Mateusz Mędrek, Adam Pytka, Paweł Przyłucki, Tomasz Sadło.