Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

LEKKOATLETYKA

23 lipca 2018 r.
10:47

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora Kamil Kozioł
65 7 A A

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mimo że mamy dopiero lipiec, to śmiało można stwierdzić, że znamy już zwycięzcę kategorii Impreza Roku 2018 we wszystkich plebiscytach organizowanych przez lokalne media. Mistrzostwa Polski miały wszystko, czego profesjonalne zawody potrzebują. Wspaniały obiekt, świetna organizacja, pełne trybuny, czy wielkie gwiazdy to tylko początek tej wyliczanki. Dalej można wymieniać jeszcze niezłe wyniki lokalnych sportowców czy trzydniową transmisję telewizyjną, która zapewne dała Lublinowi więcej niż niejedna akcja promocyjna.

– Gratuluję organizatorom, bo wykonali olbrzymią pracę. Ta impreza przypomina najlepsze zawody na świecie – stwierdził Tomasz Majewski, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wtórowali mu sami zawodnicy. – Stadion jest przepiękny. Chciałabym jednak podkreślić, że ma znakomitą infrastrukturę rozgrzewkową. To nie jest normą w naszym kraju – powiedziała Anna Jagaciak-Michalska, złota medalistka w trójskoku oraz skoku w dal. – Do tego jest świetnie położony. Uwielbiam obiekty, na których jest tyle zieleni. To zdecydowanie moje klimaty – dodał Adam Kszczot, mistrz Polski w biegu na 1500 m.

Na przebieg rywalizacji sportowej kibice również nie mogą narzekać, bo każdego dnia można było znaleźć emocjonujące momenty. Bohaterem pierwszego dnia był wspomniany wcześniej Kszczot, który bezapelacyjnie wygrał rywalizację na 1500 m. Wprawdzie zawodnik RKS Łódź na mecie miał jedynie nieco ponad pół sekundy przewagi nad resztą stawki, to jego zwycięstwo było niezagrożone. Dwukrotny srebrny medalista mistrzostw świata na dystansie 800 m kontrolował bieg i kiedy trzeba włączył przyspieszenie. – Chcę podkreślić, że moi przeciwnicy byli bardzo wymagający, a zwycięstwo wcale nie przyszło mi tak łatwo – próbował przekonywać Kszczot, choć tę wypowiedź należy uznać za wyraz kurtuazji. U kobiet wielką formą błysnęła Sofia Ennaoui, która wygrała na 1500 m. Urodzona w Maroku reprezentantka Polski triumfowała z olbrzymią przewagą, a na ostatniej prostej dała się poznać jako prawdziwa showmanka, która świetnie zabawiała publiczność. – Forma zwyżkuje, chociaż najlepsza dyspozycja ma przyjść na sierpniowe mistrzostwa Europy w Berlinie – przyznała Sofia Ennaoui.

W piątkowych konkurencjach rzutowych fantastyczną rywalizację stoczyli oszczepnicy. Wygrał Marcin Krukowski, który uzyskał 82,87 m. Warto jednak zauważyć, że aż czterech zawodników przekroczyło granicę 80 m, co jeszcze nigdy nie zdarzyło się w historii mistrzostw Polski. U pań fantastycznie spisała się trójskoczkini Anna Jagaciak-Michalska, która już w pierwszej próbie uzyskała 14.24, co jest jej najlepszym rezultatem w tym sezonie. – To było chyba najlepsze rozpoczęcie konkursu w moim życiu. Później spadł deszcz, co nam mocno utrudniło rywalizację – powiedziała Anna Jagaciak-Michalska.

Kibice w województwie lubelskim tego dnia mieli również sporo powodów do radości, ponieważ zawodnicy z naszego regionu wywalczyli aż cztery medale. Złoto w biegu na 100 m zdobył Dominik Kopeć z Agrosu Zamość. Jego klubowi koledzy Paweł Fajdek i Arkadiusz Rogowski zajęli 2 i 3 miejsce w rzucie młotem. Całość uzupełniła Joanna Bemowska z AZS UMCS Lublin, która stanęła na najniższym stopniu podium w chodzie sportowym.

Sobota była dużo bardziej spokojna niż piątek, chociaż i tego dnia nie brakowało ciekawych konkurencji. Kibice czekali przede wszystkim na biegi na 400 m. U panów wygrał Karol Zalewski z czasem 45.53 sek. – Pierwszy raz startuję w mistrzostwach Polski na tym dystansie. Wcześniej rywalizowałem tylko na 100 m i 200 m. To złoto przyniosło mi mnóstwo satysfakcji. Nie ukrywam jednak, że najważniejsze są mistrzostwa Europy w Berlinie. Tam liczę na awans do finału – przyznał Karol Zalewski. U kobiet na tym dystansie najlepsza była Małgorzata Hołub-Kowalik. Zawodniczka Bałtyku Koszalin o ponad pół sekundy pobiła swój rekord życiowy. – To był lepszy bieg, niż mogłam nawet sobie wymarzyć. Od dwóch lat nie mogłam pobić swojej „życiówki”. Widziałam, że moje rywalki są bardzo silne, więc starałam się zacząć bardzo mocno. Na końcu nieco się przestraszyłam, bo nie wiedziałam, gdzie jest Justyna Święty-Ersetic. Na szczęście nie wyskoczyła mi zza pleców i mogę świętować złoty medal – powiedziała Małgorzata Hołub-Kowalik.

Gwiazdą ostatniego dnia była natomiast Anita Włodarczyk. Nasza mistrzyni olimpijska w rzucie młotem pokazała klasę. Zawodniczka RKS Skra Warszawa posłała młot na odległość 79.59 m, co jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie. – Chciałam rzucić powyżej 80 metrów, ale się nie udało. Do każdego konkursu, czy to w Polsce, czy za granicą podchodzę tak samo. W niedzielę zawody zaczęły się dla mnie dość nieciekawie. W trzeciej kolejce poszłam na całość. Im bliżej mistrzostw Europy, tym forma jest lepsza i to też bardzo mnie cieszy – powiedziała na antenie TVP Sport.

To był też udany dzień dla zawodników z województwa lubelskiego. Tego dnia zdobyliśmy aż pięć krążków, w tym dwa z najcenniejszego kruszcu. Przypadły one w udziale Dominikowi Kopciowi (bieg na 200 m) i Paulinie Gubie (pchnięcie kulą).

Pozostałe informacje

U zbiegu ulicy Nałęczowskiej i alei Kraśnickiej może stanąć 70-metrowy wieżowiec

Ma być najwyższym wieżowcem w Lublinie. Będą negocjacje z inwestorem

U zbiegu Nałęczowskiej i Kraśnickiej może stanąć 70-metrowa wieża - najwyższy budynek mieszkalny na Lubelszczyźnie. Żeby go postawić konieczne będą zmiany planistyczne, bo tak wysokie obiekty w tym miejscu Lublina nie były przewidziane. Co miasto chce uzyskać za ewentualną zgodę? Lista życzeń jest długa.

Torby, na które czekają organizatorzy akcji nie muszą być nowe, ale powinny być w dobrym stanie. Najmilej widziane są te duże, ale tak naprawdę także mniejsze również się przydadzą
Zamość

Wędrujące, używane torby na prezenty. Masz na zbyciu? Oddaj

Z ciekawą inicjatywą wyszła Zamojska Akademia Kultury. Zachęca mieszkańców do przekazywania używanych, ale jeszcze w dobrym stanie toreb na prezenty. Będą w nie pakowane upominki dla potrzebujących.

Powiat puławski ma już projekt budżetu na przyszły rok. Na inwestycje tym razem przeznaczy 37 mln zł, z czego lwia część trafi na drogi oraz dokończenie siedziby puławskiej PSP
Puławy
galeria

Nowy budżet mniejszy od starego. Połowa wydatków trafi na oświatę

Radni powiatu puławskiego otrzymali już projekt budżetu na 2025 rok. Przyszłoroczne dochody mają spaść z ponad 250 do niecałych 240 mln zł. Cięcie czekają również wydatki, zwłaszcza te na inwestycje. Najwięcej pieniędzy pochłonie oświata i wychowanie.

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”
galeria

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”

Dzisiaj obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. To okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych oraz podjęcia dyskusji o zmianach, których potrzebują osoby wykonujące ten zawód.

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne
zdrowie

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne

Kilka tysięcy mieszkańców prawobrzeżnej części gminy wiejskiej Puławy obecnie pozbawiona jest wody pitnej z wodociągu. Sanepid potwierdza skażenie na ujęciu w Gołębiu, które zaopatruje sześć miejscowości. Samorząd udostępnia mieszkańcom wodę w butelkach.

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina
Lublin
galeria

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina

Na ścianie budynku przy ul. Targowej w Lublinie powstała mozaika „Warunek cudu”. Dzieło autorstwa Ingi Levi nawiązuje do żydowskiego dziedzictwa tej części miasta, przypominając o historycznym znaczeniu ulicy dla społeczności żydowskiej.

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec
wypadek

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec

Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w Trzebieszowie Pierwsyzm w powiecie łukowskim. 37-letni rolnik obsługiwał rozdrabniacz słomy. W pewnym momencie znalazł się zbyt blisko podajnika. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Edyta Majdzińska najprawdopodobniej będzie dalej prowadzić MKS FunFloor Lubin

Edyta Majdzińska (MKS FunFloor Lublin): Wierzę w kierunek mojej pracy i wierzę w ten zespół

Przedwczesne odpadnięcie z europejskich pucharów najprawdopodobniej nie wywoła burzy w MKS FunFloor. Wydaje się, że Edyta Majdzińska przetrwa ten okres niepokoju.

Kilka lat temu kino Bajka było popularnym miejscem spotkań studentów. Jak jest teraz - zapytaliśmy jego właściciela
magazyn
galeria

Jak radzi sobie lubelskie kino Bajka? "Nie wiem czy przetrwamy"

Po zakończeniu pandemii koronawirusa właściciele kin zauważają zmiany w preferencjach widzów dotyczących sposobu oglądania filmów. Czy mieszkańcy Lublina chętnie odwiedzają lokalne kina? Jak właściciele radzą sobie w nowej rzeczywistości? O sytuacji kina „Bajka” w Lublinie opowiedział nam Waldemar Niedźwiedź.

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Zadaszenie tarasu to praktyczne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się przestrzenią na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Odpowiednio dobrane chroni przed słońcem, deszczem oraz zapewnia prywatność. W tym artykule przyjrzymy się inspiracjom, jakie można wykorzystać przy wyborze zadaszenia tarasu.

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Nowotwór piersi jest najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci wśród polskich kobiet. Kluczem do zdrowia jest m.in. regularna mammografia. Będzie ją można zrobić w mobilnym gabinecie, który właśnie przejeżdża przez nasz region.

Czym są kampery i jak działają?

Czym są kampery i jak działają?

Kampery to specjalnie zaprojektowane pojazdy, umożliwiające komfortowe podróżowanie i nocowanie w różnych miejscach. Ich unikalna konstrukcja łączy funkcje samochodu z przestrzenią mieszkalną.

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku
koncert
22 listopada 2024, 18:00
film

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku

Smolik//Kev Fox to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa brytyjskiego songwrittera, który w najbliższy piątek zagra w Świdniku.

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko na drogach. Oblodzenie pojawi się w całym regionie.

Spalarnia przy Metalurgicznej. Jest decyzja środowiskowa i protest mieszkańców

Spalarnia przy Metalurgicznej. Jest decyzja środowiskowa i protest mieszkańców

Czwartkowe obrady Rady Miasta w Lublinie rozpoczęła gorąca, nieprzewidziana w programie dyskusja o budowie spalarni śmieci przy ulicy Metalurgicznej na terenie po dawnym zakładzie Ursus. Miasto decyzję środowiskową wydało, ale mieszkańcom ten pomysł się nie podoba. Co dalej z planami KOM-EKO?

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!