Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ekstraklasa

29 stycznia 2025 r.
7:03

Motor Lublin ogłosił szósty transfer. „Spore doświadczenie i znajomość ekstraklasy”

Autor: Zdjęcie autora lukisz
Jakub Łabojko od wtorku jest piłkarzem Motoru Lublin
Jakub Łabojko od wtorku jest piłkarzem Motoru Lublin (fot. Łukasz Wójcik/Motor Lublin)

Kilka dni temu trener Motoru Lublin Mateusz Stolarski przyznał, że Jakub Łabojko, który przebywał w klubie na testach wypadł pozytywnie i obie strony rozmawiają o kontrakcie dla zawodnika. We wtorkowy wieczór żółto-biało-niebiescy ogłosili, że 27-latek podpisał umowę z beniaminkiem PKO BP Ekstraklasy do 30 czerwca 2026 roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Łabojko ma 27 lat, jest środkowym pomocnikiem i trenował z Motorem od początku przygotowań do rundy wiosennej. Poleciał z zespołem na zgrupowanie do Turcji i z dobrej strony pokazał się w sparingach.

Ostatnie lata spędził we włoskiej Serie B. W CV ma Brescię i Ternanę, a w sumie 90 występów na tym poziomie. Na polskich boiskach rozegrał 57 spotkań (wszystkie dla Śląska Wrocław). Zakładał również koszulkę: Piasta Gliwice i Rakowa Częstochowa.

– Kuba trenował z nami prawie od początku okresu przygotowawczego. Wypadł pozytywnie i przepracował solidnie zgrupowanie w Turcji. Ma spore doświadczenie i dobrą znajomość ekstraklasy. Wierzymy, że w Motorze dobrze się zaaklimatyzuje i będzie wartością dodaną dla drużyny – mówi Paweł Golański, dyrektor sportowy ekipy z Lublina.

Transfer Łabojki oznacza, że Motor w zimie pozyskał już sześciu piłkarzy. Oprócz młodych: Franciszka Lewandowskiego (Champion Warszawa) i Brighta Ede (Zagłębie II Lublin) do drużyny trenera Stolarskiego dołączyli także bardziej doświadczeni: Herve Matthys (Beerschot VA), Antonio Sefer (Hapoel Beer Szewa) oraz Gasper Tratnik (ND Primorje).

Nowe kluby mają za to: Sebastian Rudol (ŁKS Łódź), Rafał Król (Stal Kraśnik), Krzysztof Kubica (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Patryk Romanowski (Znicz Pruszków) imKacper Śpiewak (Polonia Warszawa).

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Lubelscy leśnicy przygotowują się do walki z ogniem. W tym roku wspomoże ich śmigłowiec

Lubelscy leśnicy przygotowują się do walki z ogniem. W tym roku wspomoże ich śmigłowiec

Od dzisiaj (15.03) w lubelskich nadleśnictwach rozpoczyna się akcja ochrony przeciwpożarowej, która potrwa do końca września. Paradoksalnie, najwięcej pożarów w lasach ma miejsce właśnie wczesną wiosną.

Tam się jest zawsze na fali!
film

Tam się jest zawsze na fali!

Po wyczerpującym spacerze nad zalewem warto wybrać się na coś dobrego do jedzenia i posilić się. Jest tam restauracja, która oferuje przyjemny klimat i pyszne jedzenie.

Dzień Kobiet w "trzydziestce"
foto
galeria

Dzień Kobiet w "trzydziestce"

Popularny lubelski Klub 30 jak zwykle z przytupem świętował Dzień Kobiet. Impreza przyciągnęła wiele pań. Tej nocy na parkiecie był ogień. Jeśli jesteście ciekawi tego, co się działo w "trzydziestce" to oglądajcie naszą fotogalerię z tej gorącej imprezy, z której dowiecie się jak się bawił Lublin.

Poranne dachowanie na drodze wojewódzkiej. Policja apeluje

Poranne dachowanie na drodze wojewódzkiej. Policja apeluje

Kierowca nie dostosował prędkości do warunków na drodze i wypadek gotowy. Na szczęście nie odniósł obrażeń.

Universum Wojciecha Siudmaka w CSK
ZDJĘCIA
galeria

Universum Wojciecha Siudmaka w CSK

Tłum przybyłych na wernisaż w piątkowy wieczór widzów zachwyciła wystawa pełna kosmicznych wizji i artystycznych odkryć. Wojciech Siudmak nie przestaje inspirować.

Akademia i Port Lotniczy łączą siły

Akademia i Port Lotniczy łączą siły

W planach są wspólne projekty badawcze, seminaria i konferencje. Skorzystają m.in. studenci, którzy wiążą swoją przyszłość z lotnictwem i transportem.

PZL Leonardo Avia liczy na przełamanie, ChKS Chełm wraca do formy?

PZL Leonardo Avia liczy na przełamanie, ChKS Chełm wraca do formy?

W ramach 27. kolejki PZL Leonardo Avia Świdnik i ChKS Chełm wystąpią na boiskach rywali

Po obradach jury wyłoniło zwyciężczynię, której koronę przekazała ustępująca Miss, Maja Klajda.

Już wszystko jasne! Znamy Miss Polonię Lubelszczyzny 2025

Najpiękniejsza kobieta z Lubelszczyzny ma 24 lata i pochodzi z okolic Nałęczowa. To właśnie ona będzie reprezentować nasz region w wyborach Miss Polonia 2025.

W pierwszym meczu Bogdanka LUK Lublin uległa u siebie Jastrzębskiemu Węglowi 0:3

Bogdanka LUK Lublin gra z mistrzem Polski

Kibice z Lublina nie mają za wiele czasu na świętowanie wygranej w pierwszym meczu finałowym Challenge Cup z Cucine Lube Civitanova. Już w sobotę ich pupili czeka równie duże wyzwanie. O godz. 14.45 Bogdanka LUK zagra na wyjeździe z mistrzem Polski JSW Jastrzębskim Węglem.

122. rocznica urodzin Józefa Czechowicza - dzisiaj wstęp do muzeum bezpłatny

122. rocznica urodzin Józefa Czechowicza - dzisiaj wstęp do muzeum bezpłatny

Już dzisiaj, 15 marca, Muzeum Józefa Czechowicza w Lublinie zaprasza do świętowania urodzin Józefa Czechowicza. Wstęp do muzeum będzie bezpłatny, a na gości mają czekać niespodzianki.

Chełm inwestuje w najmłodszych - dwa nowe place zabaw już wkrótce

Chełm inwestuje w najmłodszych - dwa nowe place zabaw już wkrótce

Dobra wiadomość dla najmłodszych mieszkańców Chełma i ich rodziców - dwa miejskie żłobki otrzymały pokaźne dofinansowanie na modernizację placów zabaw. Dzięki rządowemu programowi "Aktywne Place Zabaw 2025" do Chełma trafi 600 tysięcy złotych, które pozwolą stworzyć nowoczesne, bezpieczne oraz uczące kreatywności miejsca do zabawy.

Daria Szynkaruk zdobyła 6 bramek
ZDJĘCIA
galeria

PGE MKS FunFloor Lublin rozpoczął rundę finałową od pewnego zwycięstwa

Faworyt piątkowego starcia w hali Globus był bardzo wyraźny. PGE MKS FunFloor to aktualny wicelider rozgrywek. Start wprawdzie był tuż za podium, to jednak strata do czołowej trójki była bardzo wyraźna.

Budowa drogi ekspresowej S19
wideo
galeria
film

Postępy na budowie drogi ekspresowej Lublin-Lubartów [zdjęcia,wideo]

Wraz z nadchodzącą wiosną rośnie zakres prac na budowie długo oczekiwanego odcinka drogi ekspresowej S19 pomiędzy Lublinem i Lubartowem. Obecnie trwają roboty ziemne, a stara jezdnia pomiędzy Leonowem i Ciecierzynem zaczęła znikać.

Chełmianka była o włos od wygranej w Białej Podlaskiej

Gol w ostatniej akcji meczu, Podlasie uratowało punkt w derbach z Chełmianką

Słaba pierwsza połowa i nieco lepsza druga. Tak w dużym skrócie można opisać derby pomiędzy Podlasiem, a Chełmianką. Goście prowadzili 1:0 aż do… 96 minuty. W ostatniej akcji meczu drużyna Artura Renkowskiego doprowadziła jednak do remisu.

Mariusz Marek to doświadczony nauczyciel klas mundurowych w Zespole Szkół nr 3 im. M. Dąbrowskiej w Puławach oraz instruktor strzelectwa sportowego
rozmowa

Kamasze dla chętnych, czyli czego uczyć przyszłych rezerwistów

Jakie powinny być najważniejsze elementy szkolenia wojskowego obywateli, o współczesnych zagrożeniach bezpieczeństwa i wyzwaniach, jakie mogą stanąć przed naszym społeczeństwem w przyszłości – o tym rozmawiamy z nauczycielem klas mundurowych oraz instruktorem strzelectwa z Puław, Mariuszem Markiem.

PKO BP EKSTRAKLASA
24. KOLEJKA

Wyniki:

Cracovia - Radomiak Radom 1-2
GKS Katowice - Zagłębie Lubin 1-0
Korona Kielce - Puszcza Niepołomice 2-1
Lech Poznań - Stal Mielec 3-1
Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 1-2
Piast Gliwice - Raków Częstochowa 0-3
Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 1-1
Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok 0-1
Motor Lublin - Legia Warszawa 3-3

Tabela:

1. Lech 24 50 46-19
2. Raków 24 49 34-14
3. Jagiellonia 24 48 45-29
4. Legia 24 40 46-32
5. Pogoń 24 40 36-26
6. Cracovia 24 38 42-34
7. Górnik 24 37 32-29
8. Motor 24 36 35-40
9. Katowice 23 30 33-30
10. Piast 24 33 25-24
11. Korona 24 32 23-30
12. Radomiak 24 28 32-38
13. Widzew 24 27 27-39
14. Stal 24 23 25-34
15. Zagłębie 24 22 20-37
16. Puszcza 24 22 22-34
17. Lechia 24 21 25-42
18. Śląsk 24 15 21-38

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!