7 listopada 2020 r.
12:27

Bruk-Bet Termalica - Górnik Łęczna 2:1 [zapis relacji na żywo]

(fot. Piotr Michalski)

W sobotę o godzinie 12.40 zespół trenera Kamila Kieresia będzie walczyć na wyjeździe o kolejne ligowe punkty. Tym razem "zielono-czarni" zmierzą się w meczu na szczycie z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza

Relacja na żywo

automatyczne odświeżanie strony co 60 sekund

90+3 min. KONIEC MECZU! Górnik Łęczna przegrywa 1:2 w Niecieczy i ponosi pierwszą w tym sezonie porażkę. Tym samym łęcznianie zakończyli świetną passę, w której w ośmiu kolejnych meczach nie opuszczali boiska jako przegrani

90+2 min. Wrzutka Kalinkowskiego w pole karne, ale w zamieszaniu piłkę dobrze wybili obrońcy Bruk-Betu

90 min. Sędzia dolicza trzy dodatko minuty. Wrzutka w pole karne i niecelna główka Śpiączki

88 min. Faul Kalinkowskiego na Grzybku i żółta kartka dla pomocnika Górnika

86 min. GOOOL DLA BRUK-BETU!!! Indywidualna akcja na skrzydle Zemana, który złamał do środka boiska i będąc w polu karnym huknął ile sił. Lecąca piłka odbiła sie jeszcze od głowy Pawła Baranowskiego i kompletnie zakoczyła Gostomskiego!

83 min. Zaostrzyło się to spotkanie w końcówce. Sędzia coraz częściej sięga po kartki - tym razem zobaczył ją Banaszak.

80 min. Faul Tymosiaka na Grzybku i żółta kartka dla pomocnika łęcznian

79 min. Szansa dla Bruk-Betu! Podanie do Gergrela na około 7 metr, ale Słowak naciskany przez Midzierskiego nie zdolał oddać strzału

78 min. Wlazło ostro potraktował Śpiączkę tuż przed własnym polem karnym. Wydawało się, że jest to ewidentny faul, ale sędzia nie użył gwizdka

77 min. Zmiana u gospodarzy. Za Adama Radwańskiego Martin Zeman

72 min. Kontra gości zakończona niedokładnym podaniem i piłkę złapał Loska

71 min.  Piotr Wlazło za dyskusję z sędzią ukarany żółtą kartką

70 min. GOOOOL DLA GÓRNIKA! Najpierw przytomnie do Śpiączki podał Tymosak, a potem ten drugi zagrał w tempo do Banaszaka, a ten będąc sam na sam z Loską skierował piłkę do siatki! Warto dodać, że był to pierwszy celny strzał Górników w tym spotkaniu

68 min. Zielono-czarni zaczynają nieco częściej gościć na połowie gospodarzy. Po rzucie rożnym w wykonaniu Kalinkowskiego piłkę głową wybili obrońcy.

66 min. Kolejna, ostatnia już zmiana w Górniku. Przemysław Banaszak zmienia Sergieja Krykuna.

62 min. Ładna, długo budowana akcja miejscowych kończy się przechwytem obrńców Górnika. Goście starali się wyjść z kontrą, ale została ona szybko powstrzymana

59 min. Górnik zaczyna odważniej atakować. Po dośrodkowaniu Kalinkowskietgo piłkę łapie jednak Loska

57 min. Kolejna zmiana w Górniku - Aron Stasiak zmienia Michała Golińskiego.

56 min. Struski "przywitał się" z boiskiem żółtą kartką za faul w środku pola

55 min. Niecieczanie mimo prowadzenia nie cofnęli się do obrony i atakują nadal. Tymczasem Kamil Kiereś dokonuje potrójnej zmiany! Za Adriana Cierpkę desygnuje do gry Tomasza Tymosiaka, za Marcina Stromeckiego Bartłomieja Kalinkowskiego, a za Pawła Wojciechowskiego Karola Struskiego

51 min. GOOOOL dla Bruk-Betu! Nie kto inny jak najlepszy strzelec "Słoników" - Roman Gergel. Świetne prostopadle podanie miejsowcyh i zgranie do Słowaka. Ten uderzył bez zastanowienia. Maciej Gostomski jakimś cudem odbił jego strzał, ale przy dobitce nie miał już nic do powiedzenia!

50 min. Miejscowi tak jak przed przerwą w ataku pozycyjnym, a Górnik skupionny na uważnej grze w defensywie

46 min. Druga połowa rozpoczęta! W przerwie trener gospodarzy Mariusz Lewandowski dokonał jednej zmiany. Za Śpiewaka na boisku pojawił się Hubinek.

45 min. KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Przewagę optyczną mają gospodarze, ale od 30 minuty grają w osłabieniu. Czekamy na drugą połowę meczu i bramki w najciekawiej zapowiadającym się meczu tej kolejki Fortuna I Ligi

45 min. Bruk-Bet atakował do samego końca pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu Paweł Sasin wybił piłkę na rzut rożny. Po nim główkował Grabowski, ale bez efektu.

40 min. Gospodarze mimo gry w osłabieniu nadal grają atakiem pozycyjnym. Górnicy są jednak czujni w obronie

34 min. Fatalnie rozegranie rzutu wolnego w wykonaniu łęcznian w efektcie krórego Śpiączka mocno poturbował Gergela. Zawodnikowi "Słoników" udzielona została pomoc medyczna, a zawodnik zielono-czarnych ogląda "żółtko".

33 min. Faul taktyczny na Pawle Wojciechowski w wykonaniu De Amo, który tuż przed polem karnym łapał napastnika Górnika! Sędzia nie miał wątpliwości i pokazał obrońcy Bruk-Betu czerwoną kartkę!

26 min. Kolejna kartka dla zawodnika miejscowych. Tym razem obejrzał ją Kacper Śpiewak

24 min. Grabowski fauluje Golińskiego i otrzymuje żółtą kartkę

20 min. Niezłe uderzenie Bartosz Śpiączki, ale piłka minęła bramkę Bruk-Betu

18 min. Znakomita szansa miejscowych! W polu karnym uderzał Gergel, ale Gostomski znów na posterunku!

13 min. Z dystansu uderzał Adama Radwańskiego ląduje w rękach Gostomskiego

9 min. Gospodarze zaczęli sobotni mecz od mocnego ataku. I już w drugiej minucie mieli szansę na bramkę, ale w ostatniej chwili Paweł Baranowski. Potem spotkanie stało się bardziej wyrównane i żaden z zespołów nie stworzył dogodnej okazji.

1 min. Gramy!

Obie ekipy w jesienią mogą pochwalić się bardzo szczelną defensywą. "Słoniki" straciły ledwie trzy gole, a Maciej Gostomski do tej pory zaledwie tylko dwa razy wyciągał piłkę z siatki górniczej bramki.

Dzisiejsze spotkanie to starcie dwóch czołowych zespołów Fortuna I Ligi. Gospodarze znajdują siębowiem na pierwszym miejscu, a Leandro i spółka zajmują miejsce na najniższym stopniu podium.

Bruk-Bet Termalica - Górnik Łęczna 2:1 (0:0)

Bramki: Gergel (51), Zeman (86) - Banaszak (71).

Bruk-Bet: Loska – Grabowski, Gergel, Stefanik, Śpiewak (46 Hubinek), Radwański (77 Zeman), Grzybek, Żyra, Wlazło, Perez, Putiwcew.

Górnik: Gostomski – Midzierski, Leandro, Sasin, Stromecki (55 Tymosiak), Śpiączka, Krykun (66 Banaszak), Goliński (57 Stasiak), Baranowski, Cierpka (55 Kalinkowski), Wojciechowski (55 Struski)

Żółte kartki: Grabowski, Śpiewak, Wlazło - Śpiączka, Struski, Tymosiak, Banaszak, Kalinkowski.

Czerwona kartka: De Amo (33 min. za faul taktyczny).

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Srebro jednak nie dla Lublina? Karne rozstrzygnęły mecz MKS FunFloor z KPR Gminy Kobierzyce [zdjęcia]

MKS FunFloor Lublin przegrał z KPR Gminy Kobierzyce. Ten wynik oznacza, że srebrny medal mocno oddalił się od podopiecznych Edyty Majdzińskiej.

Noc Muzeów 2024: Zobacz, jakie miejsca możesz zwiedzić

Wieża Trynitarska albo albo Ogród Botaniczny. Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał albo Muzeum Czartoryskich. A może Muzeum Badań Polarnych? Przed nami Noc Muzeów 2024. Co i kiedy można zobaczyć?

O wyzwaniach biznesu. Konferencja Akademii WSEI w Kazimierzu
Patronat Dziennik Wschodniego

Sytuacja w Europie, po rozpoczęciu przez Rosjan pełnoskalowej wojny w Ukrainie, stawia przed biznesem wyzwania. O nich będą dyskutować naukowcy i praktycy podczas konferencji naukowej zorganizowanej przez Akademię WSEI w Kazimierzu. Początek obrad już w środę, 15 maja.

Studencka Wiosna Teatralna
22 maja 2024, 15:00

XII Ogólnopolski Festiwal Studencka Wiosna Teatralna powraca! Przygotujcie się na trzy dni pełne amatorskiego teatru studenckiego! W dniach 22-24 maja, w kolebce teatru alternatywnego – ACKiM UMCS Chatka Żaka w Lublinie wystąpią teatry studenckie z całego kraju.

Amerykańska legenda na świdnickim niebie

Takiej podniebnej maszyny jeszcze na Świdnik Air Festival nie widzieliśmy – Miejski Ośrodek Kultury odsłania kolejne karty i zdradza, co zobaczymy na IV edycji Świdnik Air Festival.

Cyfrowe bliźniaki i aplikacja pomogą pacjentom

Aplikacja do rehabilitacji mowy i wirtualni pacjenci chorzy na cukrzycę typu 1 – to rozwiązania stworzone przez naukowców Politechniki Lubelskiej. Będzie je można sprawdzić już jutro, 15 maja, w Lublinie.

Czy osoby z niepełnosprawnością mogą zagłosować w Lublinie?

Osoby z niepełnosprawnością na co dzień zmagają się z wieloma przeszkodami. Coraz więcej miejsc jest przystosowana tak, aby ułatwić im codzienne funkcjonowanie. Ale nie wszystkie i nie wszędzie.

Ekstraliga U24: Pogoń Motoru Lublin zakończona połowicznym sukcesem

Kolejny wyrównany mecz na torze przy Al. Zygmuntowskich w ramach Ekstraligi U24. We wtorek Motor po dwunastu biegach przegrywał z Enea Stalą Gorzów 33:39. Mimo to „Koziołki” wywalczyły jeden punkt. Po pościgu lubelskiej drużyny w końcówce zawody zakończyły się remisem 45:45.

Buenos Aires i Nowy Jork, czyli jazz w Lublinie
18 maja 2024, 20:00

Cykl Lublin Jazz prezentuje najciekawsze zjawiska we współczesnym jazzie i muzyce improwizowanej. Tym razem na scenie CK wystąpi trio z Ameryki Łacińskiej i Północnej.

Pociągiem z Łukowa do Radomia. Ciszej i bezpieczniej

Sprawniejsze i bezpieczniejsze podróże między Łukowem a Radomiem Głównym obiecuje PKP. Wszystko za sprawą prac na 6-kilometrowym odcinku między miejscowościami Łuków a Łuków Łapiguz.