18:49

Górnik – Garbarnia 1:0. Powtórka z lipca

0 1 A A
(fot. GORNIK.LECZNA.PL/FACEBOOK)

Skromna wygrana lidera. Zespół prowadzony przez trenera Kamila Kieresia pokonał u siebie Garbarnię Kraków 1:0, a gola na wagę wygranej, tak jak podczas pierwszego starcia obu ekip w tym sezonie, zdobył Paweł Wojciechowski

Sobotni mecz przeciwko Garbarni był pierwszym spotkaniem rundy rewanżowej. W pierwszej kolejce łęcznianie pokonali zespół z Krakowa na jego terenie 1:0 po golu Pawła Wojciechowskiego. Najskuteczniejszy strzelec „zielono-czarnych” w poprzedniej kolejce pauzował ze względu na uraz, ale tym razem wybiegł na murawę w wyjściowej jedenastce, ale w specjalnej masce chroniącej twarz. W podstawowej jedenastce zabrakło natomiast pauzującego za kartki kapitana zespołu Leandro, a także Arona Stasiaka, który został powołany na zgrupowanie i mecze reprezentacji Polski do lat 21.

Zespół trenera Kamila Kieresia od początku ruszył do ataku zamykając zespół z Krakowa na własnej połowie. I już w 4 minucie mógł prowadzić. Wówczas z rzutu wolnego mocno przymierzył Krystian Wójcik, ale broniący bramki gości Dorian Frątczak zdołał odbić strzał. Kilka minut później Wójcik próbował szczęścia po strzale głową jednak tym razem piłka przeleciała obok bramki przyjezdnych.

Kolejne minuty spotkania mijały w dość sennym tempie. Dopiero w 35 minucie Wójcik popisał się świetnym, długim podaniem w kierunku Wojciechowskiego. Napastnik Górnika dobrze przyjął piłkę, minął Frątczaka i skierował piłkę do siatki strzelając 10 bramkę w rozgrywkach. Chwilę później mogło być 2:0. Maciej Orłowski przedarł się w pole karne i huknął mocno z jego narożnika, a futbolówka odbiła się od słupka. Goście w odpowiedzi dwa razy próbowali zaskoczyć Adriana Kostrzewskiego, ale za każdym razem bramkarz Górnika nie miał problemów ze złapaniem piłki i wynik do przerwy się nie zmienił.

Początkowe minuty drugiej odsłony nie były zbyt emocjonujące. Jednak w 53 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne na bramkę Kostrzewskiego uderzał Krystian Kujawa, ale fatalnie spudłował. Kilka minut później kolejny raz zaskoczyć Frątczaka próbował Wójcik, ale jego strzał z dystansu poszybował daleko obok bramki. Później łęcznianie nieco spuścili z tonu i do głosu zaczęli dochodzić goście. Garbarnia stwarzała zagrożenie głównie za sprawą stałych fragmentów gry, ale na szczęście dla zespołu trenera Kieresia nic z tego nie wynikało. W 85 minucie w dobrej sytuacji znalazł się Grzegorz Marszalik uderzajęc zbyt lekko by pokonać Kostrzewskiego. Goście atakowali do ostatniego gwizdka, ale łęcznianom udało się obronić skromne prowadzenie, a co za tym idzie zachować miejsce w fotelu lidera.

Górnik Łęczna – Garbarnia Kraków 1:0 (1:0)

Bramka: Wojciechowski (35).

Górnik: Kostrzewski – Orłowski, Baranowski, Midzierski, Sasin (74 Turek), Tymosiak, Goliński, Stromecki, Wójcik (90 Szczerba), Lewandowski (76 Dzięgielewski), Wojciechowski (83 Banaszak).

Garbarnia: Frątczak – Kujawa (79 Kołbon), Klimek (64 Marszalik), Włodyka, Masiuda, Kuczak, Duda, Kostrubała, Słoma (64 Szewczyk), Kowalski, Feliks.

Żółte kartki: Klimek, Włodyka – Sasin, Baranowski.

Sędziował: Marcin Kochanek (Opole).

Punkt wymiany poezji
MAGAZYN

Są grupą miłośników poezji, a ich znakiem rozpoznawczym są rameczki z wierszami wiszące w zaskakujących miejscach w całej Polsce. W tej chwili jest ich 25. Jedna z nich wisi również w Lublinie przy ulicy Ku Farze. Promują młodych poetów, wieszając ich wiersze na rameczkach, publikując w internecie oraz dając im przestrzeń podczas internetowych wieczorków poetyckich. O tym rozmawiamy z Kubą Kozłowskim.

Pobiegli na 400 metrów. Za nami Dziecięca Liga
Foto

Mali Mistrzowie wzięli udział w zawodach biegowych. W niedzielę stadion lekkoatletyczny w Lublinie wypełnił się małymi zawodnikami.

Stal Kraśnik lepsza od Lewartu, Janowianka ma tylko punkt straty do lidera

Szykuje nam się emocjonujący finisz sezonu 23/24. Lewart niespodziewanie przegrał w niedzielę wieczorem ze Stalą Kraśnik 0:2. A to oznacza, że nad drugą w tabeli Janowianką ma już tylko punkt przewagi.

Chełmianka wygrała derby z Avią. "Zawiedliśmy kibiców"

Derby dla Chełmianki. Drużyna Grzegorza Bonina w niedzielny wieczór wygrała w Świdniku z Avią 2:0. A duża w tym zasługa Bartłomieja Korbeckiego

Budowlani Lublin kończą obecny sezon bez medalu

W ostatnim meczu sezonu Edach Budowlani Lublin pokonali Juvenię Kraków 20:14. Mimo to nie zagrają o medal. Stało się tak za sprawą wygranej Awenta Pogoni Siedlce w Sopocie z Ogniwem 22:16

Padwa Zamość wygrała ostatni mecz fazy zasadniczej i zagra w barażach o Orlen Superligę

W ostatniej kolejce I Ligi Centralnej KPR Padwa Zamość pokonała Budimex Stal Gorzów Wielkopolski 27:26, a AZS AWF Biała Podlaska przegrał z SMS ZPRP I Kielce 31:33

Polesie Kock wygrało w Stróży z tamtejszym LKS. Komplet wyników lubelskiej klasy okręgowej

Konia z rzędem temu, kto obstawiał po pierwszych 5 kolejkach tego sezonu, że Polesie Kock w samej końcówce rozgrywek będzie wciąż w grze o miejsce w barażach o IV ligę

Tarasola Cisy Nałęczów nie rezygnuje z walki o baraże do Hummel IV Ligi

Tarasola Cisy Nałęczów bez najmniejszych problemów rozbiła Trawenę Trawniki i wciąż liczy się w walce o miejsce premiowane grą w barażach o IV ligę

GKS Katowice wygrał na Arenie Lublin Puchar Polski Piłkarek Nożnych

GKS Katowice wywalczył trofeum oraz 400 tys. złotych. Finał na Arenie Lublin był popisem zachowawczego futbolu

Poznaj Lublin z Przewodnikiem – wraca cykl spacerów

1 czerwca powróci program „Poznaj Lublin z Przewodnikiem”, cykl spacerów z przewodnikami miejskimi, a 6 lipca na lubelskie ulice powróci linia „Poznaj Lublin”, w ramach której chętne osoby będą mogły wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem zabytkowym autobusem lub trolejbusem.

Modlitwa posłanki Wcisło zgorszyła proboszcza

– Podczas niedzielnej mszy w miejscowości Potok Wielki ksiądz proboszcz wygłosił polityczne przemówienie, które miało na celu mnie zdyskredytować i wyśmiać mój udział w mszy św. – mówi Marta Wcisło, posłanka Koalicji Obywatelskiej i nie ukrywa oburzenia słowami, które 12 maja padły z ust ks. Artura Dyjaka, proboszcza parafii pw. św. Mikołaja Biskupa.