III liga gr. IV

12 października 2019 r.
14:53

Siarka Tarnobrzeg - Motor Lublin 1:2 (zapis relacji na żywo)

Motor pokonał w sobotę na wyjeździe Siarkę Tarnobrzeg 2:1. W efekcie, obie drużyny mają po 20 punktów.

Relacja na żywo

automatyczne odświeżanie strony co 60 sekund

90+7' Przepychanki na murawie, kartka dla Darmochwała. A po chwili ostatni gwizdek. W pełni zasłużona wygrana Motoru z Siarką 2:1.

90+5' Motor utrzymuje się przy piłce na połowie rywali i spokojnie czeka na końcowy gwizdek.

90+4' Kargulewicz także ukarany kartką, a rozpaczliwe ataki gospodarzy nie przynoszą zupełnie żadnych korzyści.

90+3' Kargulewicz w samotnej szarży na bramkę Motoru, ale to nie mogło się udać. Kartka dla Olszewskiego za granie na czas.

90+2' Teraz kartka dla kogoś z ławki Siarki.

90+1' I od razu Nowak do spółki ze Swędrowskim mogli zakończyć zawody. Zepsuli jednak dobrą akcję w polu karnym rywali.

90' Adam Nowak zmienia Dominika Kuncę.

89' Faulowany Lenartowski pod polem karnym i znowu szansa na wrzutkę w pole karne. Siarka tak naprawdę tylko w taki sposób stwarza zagrożenie pod bramką Motoru. Nic z tego.

87' Michał Paluch schodzi, a wchodzi Piotr Darmochwał.

86' Gospodarze domagają się rzutu karnego, ale zmiast tego kartki oglądają: Kasperkiewicz i Sebastian Duda. A że ten drugi już wcześniej miał na koncie "żółtko", to musi opuścić boisko.

85' Ufffff dużo szczęścia ekipy z Lublina. Olszewski wychodzi do centry, ale nie przejmuje piłki po główvce jednego z gospodarzy piłka trafia w słupek.

85' Faulowany Janeczko i będzie wrzutka w pole karne Motoru.

83' Znowu szansa na kontrę dla gości, ale Siarka ponownie wychodzi z opresji.

82' Bartosz Rymek zmienia Kamila Kumocha.

81' Siarka naciska, a Motor czeka na okcję do kontr. I właśnie taka się nadarzyła. Strzał Swędrowskiego był jednak niecelny i zbyt lekki.

79' Rezerwowy Mróz naciskany przez obrońców strzela z kilkunastu metrów, ale prosto w ręce Olszewskiego. Jedna z nielicznych, udanych akcji ofensywnych gospodarzy w tym spotkaniu.

72' Siarka niewiele potrafi zdziałać pod bramką Motoru. Kargulewicz dostał jednak teraz dobrą piłkę, ale dośrodkował z prawego skrzydła do "nikogo".

71' Bonin za mocno do Kuncy.

69' 1:2! Piłkę na skrzydło dostaje Kunca i zagrywa w pole karne. A tam idealnie znalazł się Paluch i z kilku metrów uderza pod poprzeczkę!

68' Kartka dla Sulkowskiego. A przy okazji pierwsza zmiana w ekipie Motoru: Grzegorz Bonin za Piotra Ceglarza.

64' Paluch zgrywa piłkę głową do Swędrowskiego, ten już szykował się do strzału, ale w ostatniej chwili sytuację ratuje Sebastian Duda.

62' Niestety, fatalny strzał zawodnika Motoru.

61' Teraz Wiktor fauluje Swędrowskiego tuż przed polem karnym. I możemy być pewni, że zara z wolnego będzie strzelał Brzyski. Może najwyższy czas na pierwszą w tym sezonie bramkę "Brzytwy".

59' Janeczko decyduje się na strzał, ale trafił w mur i będzie tylko korner dla miejscowych.

58' Gruszkowski niepotrzebnie fauluje tuż przy linii pola karnego. Będzie groźnie pod bramką Olszewskiego.

57' Centruje oczywiście Brzyski, w polu karnym pada Grodzicki, ale sędzia nakazuje grać dalej.

56' Po akcji Gruszkowskiego rzut rożny dla Motoru.

55' Łukasik źle do Ceglarza, a po chwili Grodzicki głową przecina podanie do Ropskiego.

54' Pressing Motoru, faulowany Kasperkiewicz.

49' Sławomir Duda ukarany żółtą kartką.

46' Gramy!

45+3' Krótkie rozegranie, Brzyski centruje, ale piąstkuje bramkarz rywali i sędzia kończy pierwszą część zawodów. Początek był mizerny w wykonaniu żółto-biało-niebieskich, ale z biegiem czasu goście czuli się na boisku coraz lepiej. W końcówce zdominowali rywali i ich ataki były coraz groźniejsze. A to zapowiada ciekawą, drugą połowę.

45+2' Jeszcze będzie rzut rożny dla Motoru.

45' Gębalski psuje akcję Siarki, a po chwili osamotniony Paluch traci piłkę pod bramką ekipy z Tarnobrzega.

44' Brzyski decyduje się na strzał z dystansu, ale znowu za lekko.

43' Wielka szkoda! Kumoch w pojedynkę atakuje bramkę Siarki i po błędzie rywali ma doskonałą szansę na drugiego gola dla Motoru. Niestety, jego uderzenie z kilkunastu metrów okazało się zbyt lekkie, żeby zaskoczyć Zocha.

39' 1:1! Akcję rozpoczął Brzyski, który zagrał na wolne pole, piłkę przejął Ceglarz, a całą akcję zakończył Tomasz Swędrowski, który upadając już na murawę uderza do siatki.

38' Bardzo dobre akcję Siarki zaczyna Zoch, który wybija piłkę na środek boiska wprost do kolegi. Dwa podania i gospodarze mają rzut rożny. Dośrodkowanie tym razem jednak zbyt krótki i wybijają przyjezdni.

36' Wreszcie dobra szansa Motoru. Goście ładnie wymieniali podania, aż piłka trafiła do Swędrowskiego. Ten decyduje się na strzał zza pola karnego i piłka nieznacznie mija słupek bramki Siarki.

35' W ostatnich minutach mnóstwo chaosu na boisku. Niecelne podania, faule i minimalne zagrożenie pod obiema bramkami.

34' Kumoch w dobrej sytuacji podaje pod nogi rywali. A za chwilę z dystansu strzela Sławomir Duda, ale zbyt lekko, żeby zaskoczyć Zocha.

32' Janeczko fauluje Brzyskiego i kolejna kartka dla gospodarzy.

30' Kasperkiewicz przechwycił piłkę w środku boiska i od razu ją stracił. Gra przerwana, bo na murawie leży Swędrowski.

29' Kumoch dobrze w środku pola, ale za chwilę podaje w aut i żółto-biało-niebiescy łatwo tracą piłkę.

27' Swędrowski wygrywa walkę bark w bark na skrzydle, ale jego centra w pole karne odrobinę za mocna i nikt nie dochodzi do piłki.

25' Dośrodkowanie w pole karne, ale goście przechwytują piłkę. Kontrę wyprowadza Kamil Kumoch, akcja zapowiada się dobrze, ale Siarka fauluje. Konkretnie Jakub Głaz, który ogląda też kartonik.

24' Grodzicki fauluje Ropskiego, będzie groźnie pod bramką Motoru.

23' Dobre podanie z linii obrony na skrzydło do Piotra Ceglarza. Ten zagrywa w pole karne, ale czujmy Patryk Kapuściński wybija piłkę na rzut rożny.

21' Brzyski przechwytuje piłkę w środku pola i decyduje się na strzał, ale znowu obok bramki.

20' Wysoki pressing Siarki, o mały włos Motor nie stracił piłki tuż przed swoją bramką.

19' Ropski dobrze zagrał tyłem do bramki, odegrał piłkę na skrzydło do Jakuba Głaza. Ten dośrodkował w szesnastkę gości, ale piłka ląduje w rękach bramkarza.

18' Ze stojącej piłki uderza Brzyski, ale obok słupka.

16' A teraz upomnienie dla Sebastiana Dudy i szansa na stały fragment dla Motoru.

15' Żółta kartka dla Tomasza Brzyskiego.

14' 1:0 dla gospodarzy. Pierwsza centra z rzutu rożnego nie przyniosła bramki, ale Mateusz Janeczko miał okazję do drugiego zagrania wzdłuż pola karnego. Piłka trafiła do Patryka Kapuścińskiego, ten zagrał do Krzysztofa Ropskiego. Najlepszy snajper miejscowych zgrał piłkę głową, a tam Bartłomiej Wiktor wyprzedził obrońcę Motoru i huknął pod poprzeczkę.

14' Będzie korner dla Siarki.

13' Gruszkowski dobrze blokuje rywala przy linii końcowej, piłka dla Motoru, zaczyna od bramki Olszewski.

12' Ostry faul. Rafał Grodzicki "wycina" rywala, ale na razie tylko upomnienie ze strony arbitra.

11' Znowu próba wyjścia z kontrą przez miejscowych jednak złe podanie z "pierwszej" kończy akcję spadkowicza z II ligi.

10' Próba rozegrania akcji przez gospodarzy przed bramką Motoru, ale złe podanie i piłka ląduje na aucie.

9' Groźnie pod bramką Siarki. Bramkarz gospodarzy naciskany przez Michała Palucha. Obaj padają na murawę, a sędzia dopatrzył się faulu napastnika Motoru.

8' Swędrowski wpada w pole karne, ale zagrywa do "nikogo". Dobrze zapowiadała się ta akcja jednak zabrakło lepszego, ostatrniego podania.

4' Teraz rzut wolny dla Siarki. Ponownie niewiele korzyści dla drużyny Grzegorza Opalińskiego.

2' Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy, ale nic z tego wynika.

---------------

Siarka Tarnobrzeg – Motor Lublin 1:2 (1:0)

Bramki: Wiktor (14) - Swędrowski (39), Paluch (69).

Siarka: Zoch – Głaz, Sebastian Duda, Kapuściński, Sulkowski, Fornek (66 Kargulewicz), Kasperkiewicz, Wiktor (73 Mróz), Janeczko, Gębalski (69 Lenartowski), Ropski.

Motor: Olszewski – Gruszkowski, Grodzicki, Łukasik, Brzyski, Kunca (90 Nowak), Sławomir Duda, Kumoch (82 Rymek), Swędrowski, Ceglarz (68 Bonin), Paluch (87 Darmochwał).

Żółte kartki: Duda, Głaz, Janeczko, Wiktor, Sulkowski, Kasperkiewicz, Kargulewicz - Brzyski, Paluch, Duda, Olszewski, Darmochwał.

Czerwona kartka: Sebastian Duda (Siarka, 86 min, za drugą żółtą).

Sędziował: Jakub Pieron (Kielce).

26-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Rzucił się z tłuczkiem na przechodnia. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Zarzut usiłowania zabójstwa i uszkodzenia usłyszał 26-latek, który tłuczkiem zaatakował w Dubience 30-letniego mężczyznę.

Wieniawa łączy pokolenia. Wielki festyn dla każdego w Lublinie
28 maja 2024, 9:00

We wtorek 28 maja o godzinie 9.00 na Wieniawie w Lublinie odbędzie się festyn dla mieszkańców stolicy regionu. W planie wydarzenia między innymi zawody sportowe, pokazy talentów, kącik rozrywkowy i grill.

Termomodernizacji doczeka się m.in. budynek IV LO w Lublinie
Lublin

Ogólniaki przejdą lifting. Miasto ma pieniądze z Polskiego Ładu

Będzie ładniej, cieplej i bardziej ekonomicznie. Dwa licea ogólnokształcące w Lublinie doczekają się gruntownej termomodernizacji. Znaczna część pieniędzy na te inwestycje pochodzi z ósmej edycji Polskiego Ładu.

Waldemar Lewandowski opuścił kilka dni temu szpital. Nie wiadomo, co się z nim od tamtej pory dzieje

Wyszedł ze szpitala i przepadł. Policja szuka 52-latka

W poniedziałek został wypisany ze szpitala, ale do domu nie wrócił. Rodzina zgłosiła zaginięcie 52-letniego Waldemara Lewandowskiego.

Do zdarzenia doszło w piątek około południa

Wypadek w Lubartowie. Kobieta weszła prosto pod samochód

Chwila nieuwagi i mogło dojść do tragedii. 70-letnia kobieta weszła na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód.

Diety radnych mocno w górę. Dostaną cztery razy więcej

Już nie 400 zł, a 1600 zł będą otrzymywali radni gminy Końskowola. Jeszcze więcej na swoje konta dostanie przewodnicząca, jej zastępca oraz szefowie poszczególnych komisji. Decyzja o podwyżkach rzędu 400 procent zapadła jednomyślnie.

Mają stajla. Impreza w Plenerze
foto

Lublinianie kochają imprezować pod chmurką. Jednym z takich lubianych miejsc jest klub PLENER, gdzie panuje luzacka atmosfera. Było głośno, było tłumnie. Zobaczcie, jak się bawiono podczas ostatniej imprezy w Plenerze.

IMiGW ostrzega: Popołudnie będzie burzowe. Może padać grad

Kolejny dzień i kolejne ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydane dla województwa lubelskiego.

Przysięga w Lublinie. Dowódca dziękował matkom żołnierzy

Najpierw przeszli szkolenie, a w piątek stanęli w szeregu i złożyli przysięgę. 63 nowych żołnierek i żołnierzy dołączyło w piątek do grona wojskowych 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Skwer ma patronkę. To znana artystka z Lublina

Nowy skwer przy ul. Nowogródzkiej w lubelskiej dzielnicy Rury nosi imię Marii Urban-Mieszkowskiej. W piątek podczas oficjalnego otwarcia odsłonięto tablicę z nazwą i pamiątkową poświęconą wybitnej lubelskiej malarce.

Żarciowozy na początek. Co jeszcze w ramach Dni Tomaszowa Lubelskiego?
24 maja 2024, 12:00

Zlotem food trucków rozpoczęły się w piątek tegoroczne Dni Tomaszowa Lubelskiego. Będą koncerty, wystawy, imprezy sportowe i wiele trakcji dla najmłodszych.

Inspektor Wojciech Czapla kierował policją w Białej Podlaskiej od 4 lat
Biała Podlaska

Pożegnanie z mundurem. Komendant na emeryturze. Jest nowy

Inspektor Wojciech Czapla nie jest już komendantem miejskim policji w Białej Podlaskiej. Przeszedł na emeryturę, a w piątek jego miejsce zajął insp. Andrzej Antoniewski.