15:04

Wzmocniona nowymi zawodnikami Chełmianka lepsza w sparingu od Avii Świdnik

Autor: Zdjęcie autora bs
W sobotę dowodzona przez Grzegorza Bonina Chełmianka pokonała w sparingu Avię Świdnik (fot. Chełmianka Chełm/facebook)

Drugie mecze kontrolne mają za sobą piłkarze Avii Świdnik i Chełmianki. W ostatnim tygodniu ekipa trenera Grzegorza Bonina ogłosiła kilka transferów, a w sobotę na boisku w Trawnikach okazała się minimalnie lepsza od lokalnego rywala

W minionym tygodniu wiele działo się w obozie Chełmianki, która znacząco wzmocniła skład. Najpierw klub poinformował, że zespół wzmocnił Piotr Zmorzyński. 29-latek występujący na lewym „wahadle” w poprzednim sezonie był zawodnikiem Orląt Radzyń Podlaski. Łącznie zagrał w 19 meczach, zdobył jedną bramkę i dołożył dwie asysty, ale wraz z kolegami musiał przełknąć gorycz spadku do czwartej ligi.

Kolejnym wzmocnienie ekipy z Chełma to Jakub Romanowicz, który do tej pory był zawodnikiem trzecioligowej Olimpii Zambrów. I miał tam bardzo przyzwoite statystyki bo w 33 meczach strzelił dziewięć bramek. 23-latek może grać jako ofensywny pomocnik lub skrzydłowy.

Chełmianka sięgnęła też po wzmocnienie zza granicy. Chodzi o Michala Kleca ze Słowacji. 29-latek najlepiej czuje się na „dziesiątce” i jego piłkarskie CV jak na realia trzeciej ligi może robić wrażenie. W poprzednim sezonie Klec występował w Garbarnii Kraków i w 30 spotkaniach zanotował osiem trafień. W przeszłości był natomiast zawodnikiem Odry Opole i Puszczy Niepołomice i na poziomie pierwszej ligi zagrał 42 razy. Natomiast zanim trafił do Polski był zawodnikiem między innymi MKS Żylina, z którym ma na koncie mistrzostwo Słowacji. Z Chełmianką Klec podpisał roczną umowę z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Ostatnim jak dotąd ogłoszonym wzmocnieniem ekipy trenera Grzegorza Bonina jest Dawid Kasprzyk, który ma 24 lata i jest napastnikiem. W minionym sezonie był on zawodnikiem Motoru Lublin, ale zanotował tylko cztery mecze w jego barwach (trzy w lidze i jeden w krajowym pucharze). Zdecydowanie lepiej szło mu kiedy żółto-biało-niebiescy grali na poziomie drugiej ligi. W ciągu pół roku uzbierał 13 występów i strzelił nawet gola w meczu barażowym przeciwko Kotwicy Kołobrzeg.

Na koniec warto zaznaczyć, że na kolejne dwa sezonu z Chełmianką związał się jeden z jej najlepszych zawodników – Krystian Mroczek. 30-latek w poprzednim sezonie strzelił 14 goli w trzeciej lidze i w tym sezonie z pewnością postara się o równie dobre statystyki pod tym względem.

W obozie Avii działo się w tym tygodniu już zdecydowanie mniej. Klub poinformował, że nowym trenerem bramkarzy został Andrzej Sobieszczyk, który nadal będzie także czynnym zawodnikiem świdnickiej drużyny.

Sobotni sparing dwóch trzecioligowców z naszego regionu odbył się w Trawnikach, a ze względu na panujące upały zaczął się już od godzinie 10. Obie strony ustaliły, że spotkanie potrwa 4x30 minut by każdy z zawodników miał szansę popracować w odpowiednim wymiarze czasowym. Już w siódmej minucie prowadzenie ekipie trenera Bonina dał strzałem z rzutu wolnego Jakub Karbownik. W 60 minucie Adrian Paluchowski mógł doprowadzić do remisu, ale trafił w słupek. Natomiast w 86 minucie kolejny rzut wolny na gola zamienił Jakub Romanowicz. Cztery minuty później Avia zdobyła gola kontaktowego po strzale zawodnika testowanego i mecz zakończył się wygraną drużyny z Chełma.

Avia Świdnik – Chełmianka 1:2 (0:1)

Bramki: Zawodnik testowany (90) – Karbownik (7), Romanowicz (86).

Avia, I połowa: Zawodnik testowany – Letkiewicz, zaw. testowany, zaw. testowany, Assuncao, Tkaczyk, Zawadzki, Popiołek, Małecki, Galara, Paluchowski. II połowa: Zawodnik testowany – Dobrzyński, zaw. testowany, zaw. testowany, Uliczny, zaw. testowany, Zagórski, Kalinowski, Szczygieł, Wróblewski, Maj.

Chełmianka, I połowa: Jerke – Zmorzyński, Cichocki, Piekarski, Wiatrak, Boczuliński, Pek, Zawodnik testowany 1, Konojacki, Mroczek, Karbownik. II połowa: Jerke (90 Dadas) – Zawodnik testowany 2, Pendel, Sarnowski, Ofiara, Boczuliński/Konojacki, Stępień, Złomańczuk, Romanowicz, Klec, Kasprzyk.

Skażony wodociąg w zamojskiej gminie. Kranówka nie nadaje się do spożycia

Sieć jest utrzymywana w ruchu, ale tylko po to, by móc ją zdezynfekować. Po wykryciu skażenia w wodociągu Łaziska (powiat zamojski, gmina Skierbieszów) sanepid zakazał spożywania kranówki.

Osobówka zderzyła się z tirem. Jedna osoba nie żyje

To było tragiczne popołudnie na drodze krajowej w kierunku Chełma. W wypadku zginęła kobieta, a podróżujące z nią dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem do szpitala.

Michał Zuber zdobył w sobotę jednego, ale bardzo ważnego gola dla Świdniczanki

Świdniczanka przegrywała z Wisłą II Kraków 0:3, ale uratowała punkt w ostatniej akcji meczu

Wielkie emocje w Świdniku. Po 30 minutach wydawało się, że Wisła II Kraków z łatwością pokona Świdniczankę. W tym momencie goście prowadzili już 3:0. Drużyna Łukasza Gieresza grała jednak do końca. I to dosłownie, bo w ostatniej akcji meczu Dawid Brzozowski trafił na 3:3.

Młode bociany po dwóch tygodniach od pierwszego wylotu z gniazda odlatują na zimowiska
MAGAZYN

Sprawdzamy, co słychać w bocianich rodzinach

Pierwsze rozstania, odloty, a dla rodziców… chwila dla siebie. Cykl życia ptaków nieodmiennie budzi w ludziach nostalgię o przemianie, o zmienności losu.

Mężczyzna przewoził w swoim samochodzie duże ilości papierosów

Udaremniono kolejny przemyt przez granicę

Łączna wartość przewożonych towarów jest szacowana na kwotę 81 tysięcy złotych

Reprezentacja Polski siatkarzy zdobyła w Paryżu srebrny medal igrzysk olimpijskich

Paryż 2024: Francja rozbiła Polskę w finale, Biało-Czerwoni mają medal po 48 latach przerwy

W fiale igrzysk olimpijskich reprezentacja Polski siatkarzy przegrała 0:3 z obrońcami trofeum i wywalczyła srebrny medal. To największy sukces polskich siatkarzy w XXI wieku, drugi w historii występów w IO.

Oczyszczalnia ścieków w Zamościu

Smród przy oczyszczalni ścieków. To może potrwać jeszcze kilka tygodni

To, że przy oczyszczalni ścieków nie ma szczególnie atrakcyjnych zapachów, nie jest niczym nadzwyczajnym. Ale w rejonie zamojskiej w ostatnim czasie można mówić raczej o intensywnym odorze. Wiemy, co jest tego przyczyną.

Orlęta Łuków typowane są do grona ekip walczących o awans do IV ligi

Startuje bialska klasa okręgowa. Będzie powtórka z wiosny?

Az-Bud Komarówka Podlaska, Lutnia Piszczac i Orlęta Łuków powinny nadawać ton rywalizacji w rozpoczynającym się w weekend nowym sezonie.

Jesteśmy nad zalewem w Janowie Lubelskim. Są gry, zabawy i nagrody. Przybywajcie!
NASZA AKCJA

Punktualnie o godz. 13 w Zoomie Natury nad zalewem w Janowie Lubelskim ruszyła nasza wakacyjna akcja „Spotkajmy się nad wodą”. Zaplanowaliśmy dla Was gry i zabawy oraz konkursy z nagrodami. Będziemy także w strefie kibice wspólnie dopingować polskich siatkarzy w finale igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Po zakończeniu inwestycji kibice piłkarscy ze Zwierzyńca będą mieli nowe trybuny, a zawodnicy porządne zaplecze z szatniami

Stadion będzie jak nowy. Przebudowa potrwa dwa lata. Co z treningami i meczami?

Murawa jest w znakomitym stanie, więc nikt jej ruszać nie będzie, ale poza tym na stadionie w Zwierzyńcu do zrobienia jest bardzo dużo. Wykonawca, który wygrał przetarg na inwestycję wartą blisko 9 mln złotych ma na jej realizację ponad dwa lata.

"Spragnieni" złodzieje są już w rękach policji

Po cztery sześciopaki "na głowę". Każdemu z włamywaczy grozi do 10 lat więzienia

Przecięli kłódkę i z pomieszczenia gospodarczego wynieśli osiem zgrzewek piwa. A że to było włamanie, to sprawcom grozi teoretycznie nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Ulica Spacerowa na osiedlu Bojary w Biłgoraju

Kostka z odzysku, więc ulica nie była droga

Niespełna 200 tys. zł kosztował remont ulicy Spacerowej na osiedlu Bojary w Biłgoraju. Wyszło tanio, bo fragment długości 175 metrów wyłożono kostką z odzysku.

Strategiczna inwestycja. Most ma kosztować dziesiątki milionów

Będzie długi na ponad 100 metrów, a szeroki na przeszło 18. Całość ma kosztować ok. 54 mln zł. Zadanie wykona Balzola Polska. W piątek w Krasnymstawie podpisano umowę na budowę mostu nad Wieprzem.

"Najważniejsze mecze przed nami i musimy wziąć się w garść". Opinie po meczu Orlen Oil Motoru Lublin we Wrocławiu

W piątek na otwarcie 14. kolejki PGE Ekstraligi Orlen Oil Motor Lublin po bardzo zaciętym meczu musiał uznać we Wrocławiu wyższość tamtejszej Betard Sparty. Gospodarze wygrali różnicą ośmiu punktów i dopisali na swoje konta dwa "oczka". Z kolei lubelskim "Koziołkom" na pocieszenie został punkt bonusowy. Jak mecz we Wrocławiu podsumowali żużlowcy Orlen Oil Motoru?