20:21

Eliminacje Euro 2024. Polska - Czechy. Bezpośredniego awansu nie będzie [zapis relacji na żywo]

Autor: Zdjęcie autora bs
(fot. X-NEWS/PRESS FOCUS)

W piątkowy wieczór na PGE Stadionie Narodowym reprezentacja Polski na zakończenie eliminacji do Euro 2024 zmierzy się z Czechami. Biało-Czerwoni chcąc zachować nadzieję na awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy muszą to spotkanie wygrać. Czy podołają wyzwaniu?

KONIEC MECZU. REMISUJEMY Z CZECHAMI I NIE MAMY BEZPOŚREDNIEGO AWANSU NA EURO 2024. Ostatnia nadzieja w meczach barażowych, które rozegrane zostaną już w 2024 roku. Kibice Biało-Czerwonych o tych eliminacjach będą chcieli jak najszybciej zapomnieć

90+6 Rzut rożny dla Polski. Szczęsny w polu karnym Czechów. Wrzutka i główka Bednarka nad poprzeczką!

90+5 Kolejny strzał Czechów po dalekim wrzucie z autu. Lingr uderzył mocno, ale Szczęsny sparował piłkę

90+3 Kapitalną okazję marnuje Cvancara!

90+2' Strzał Krala zblokowany i piłka przelatuje nad poprzeczką bramki Szczęsnego

90+1' Zmiana u Czechów. Kral za Sadilka

90' Sędzia dolicza dodatkowych sześć minut

89' Zablokowany strzał Szymańskiego

85' Zmiana w naszej drużynie. Sebastian Szymański za Pedę, który na murawie pojawił się w 58 minucie

84' Mocny strzał z dystansu Doudery mija naszą bramkę

83' Piotrowski miękko w kierunku Lewandowskiego, ale jego strzał głową zblokowany i tylko rzut rożny

80' Soucek znów opatrywany za linią boczną. Gramy przez chwilę w przewadze

78' Strzał Lewandowskiego łapie z problemami Stanek

77' Buksa faulowany tuż przed linią pola karnego

75' Czesi też dokonują zmian. Lingr zastępuje Provoda

74' Grosicki zmienia Szymańskiego

72' Niezła akcja Polaków, którzy przedostali się w pole karne rywali. W porę przerwali ją jednak czescy obrońcy

68' Gramy dalej

66' W walce o piłkę mocno ucierpiał Soucek. Czeski pomocnik jest opatrywany na murawie co spowodowało przerwę w grze

65' Znów niebezpiecznie pod naszą bramką, ale piłka wybita przez naszych obrońców

61' Mogło być 1:2. Ogromne zamieszanie pod bramką Szczęsnego po rzucie rożnym. W efekcie piłkę na nodze miał Soucek i z około 6 metrów strzelił niecelnie. Wielkie szczęście Polaków!

58' Zmiana w reprezentacji Polski. Peda za Bochniewicza

55' Błąd czeskich defensorów. Lewandowski przejął piłkę i chciał lobować bramkarza rywali. Niestety piłka przeleciała nad poprzeczką

48' Goooool dla Czechów. Fatalne rozpoczęcie drugiej połowy. Po dośrodkowaniu z prawej strony piłka odbiła się rykoszetem i trafiła do Soucka. Ten uderzył z pierwszej piłki nie do obrony. Mamy remis i gramy dalej

46' Druga połowa rozpoczęta

Za chwilę zacznie się druga połowa. Czesi dokonują dwóch zmian. Cvancara wszedł za Chytila, a Hlozek za Kuchtę. Z kolei u Biało-Czerwonych Świderskiego zmienił Buksa

W pierwszych 45 minutach gra Biało-Czerwonych nie rzucała na kolana. Najważniejszy jest jednak wynik, a ten póki co jest korzystny dla piłkarzy Michała Probierza. Czekamy na drugą połowę!

45' KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY

44' Świderski do Lewandowskiego. Ten pada w polu karnym bez oddania strzału. Jednak sędzia przerywa grę ze względu na spalonego "Świdera"

42' Zdobyty gol napędził Biało-Czerwonych. Groźnie w "szesnastce" Czechów zrobiło się po dośrodkowaniu z prawej strony. Czesi wybili jednak piłkę po sporym zamieszaniu

38' GOOOOOOOL DLA POLSKI!!! Zalewski pognał lewą stroną i zagrał piłkę w pole karne. Tam bramkarza Czechów pokonał Jakub Piotrowski!

37' Rzut wolny dla Czechów z około 25 metrów od bramki Szczęsnego. Sadilek wysoko nad bramkę

32' Pół godziny gry za nami - sytuacji z obydwu stron jak na lekarstwo

27' Strzał Doudery z narożnika pola karnego. Szczęsny pewnie łapie piłkę

24' Czesi także postawili jak dotąd na grę skrzydłami. Kiedy piłka znajduje się bowiem w środku pola mecz jest bardzo "szarpany"

19' Duże zamieszanie w polu karnym Czechów po rzucie rożnym. Jednak bez efektu bramkowego

18' Tym razem dośrodkowanie Zalewskiego do "Świdra". Piłkę sprzed nóg naszemu snajperowi w ostatniej chwili wybił Holes

16' Wrzutka Frankowskiego do Świderskiego. Nasz napastnik zdołał opanować "przeciągniętą" wrzutę, ale nie udało mu się już oddać strzału

15' Polacy starają się grać skrzydłami, ale nie wynika z tego zbyt wiele

10' Na razie na boisku sporo chaosu - żadna z drużyn nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce

6' Lewandowski szukał strzału będac na 17 metrze, ale stracił piłkę. Chwilę później celnie z dystansu uderzał Zalewski

4' Prawą flanką przedzierał się Slisz, ale piłka opuściła boisko i nie będziemy mieć nawet rzutu rożnego

2' Już było groźnie pod naszą bramką. Po akcji prawą stroną strzelał będący w naszym polu karnym Doudera. Na szczęście niecelnie

1' Gramy! Przy piłce Czesi

Obie drużyny już na murawie PGE Narodowego. Pora na hymny i zaczynamy!

PRZED MECZEM

Na starcie z naszymi południowymu sąsiadami Biało-Czerwoni zagrają w dość ofenwysnym ustawieniu. Duet napastników utworzą Robert Lewandowski i Karol Świderski. W linii pomocy od pierwszych minut zagra za to pochodządzy z Kraśnika Damian Szymański.

O godzinie 18 w meczu "polskiej grupy" Mołdawia mierzyła się z Albanią. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Co ten wynik oznacza dla Polski? By uzyskać bezpośredni awans, Biało-Czerwoni muszą pokonać w Warszawie Czechów i liczyć na to, że za kilka dni Czesi u siebie zremisują z Mołdawią

Dla ekipy trenera Michała Probierza jest to ostatni mecz eliminacji do Euro 2024. Dlatego zalezy od niego bardzo wiele.

Polska - Czechy 1:1 (1;0)

Bramki: Piotrowski (38) - Soucek (48)

Polska: Szczęsny - Kiwior, Bochniewicz (58 Peda, 85 S. Szymański), Bednarek - Zalewski, Slisz, Piotrowski, D. Szymański (74 Grosicki), Frankowski - Świderski (46 Buksa), Lewandowski.

Czechy: Stanek - Zima, Brabec, Holes - Coufal, Sadilek (90 Kral), Soucek, Doudera - Provod - Chytil (46 Cvancara), Kuchta (46 Hlozek).

Politechnika polepsza komfort jazdy windą

Naukowcy z Politechniki Lubelskiej opatentowali urządzenie, które ma posłużyć producentom i użytkownikom wind. Dzięki niemu, jazda ma być bezpieczna i komfortowa.

Jak zostać samodzielnym pilotem paralotni?

Historia paralotniarstwa jako sportu jest stosunkowo młoda, ale paralotnia szybko zyskała na popularności wśród entuzjastów lotów na całym świecie. W tym artykule znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć swoją przygodę z lataniem na paralotni.

Zmienił się dyrektor lubelskiego oddziału TVP3

Nowym dyrektorem i redaktorem naczelnym lubelskiego oddziału Telewizji Polskiej został Piotr Adamczuk.

Nowe ogrodzenie parku pułapką na sarny
Nałęczów

Trzeciego maja złapała się pierwsza, a szóstego maja druga. Sarny próbowały przejść pomiędzy stalowymi prętami nowego ogrodzenia Parku Zdrojowego. Dzikie zwierzęta zginęły. Problem zaskoczył urzędników. Samorządowcy szukają rozwiązania.

Zmarł Waldemar Kowalski

W wieku 84 lat odszedł „bombardier ze Świdnika”. Waldemar Kowalski był bokserem, z którym Avia Świdnik odnosiła największe sukcesy.

Ulica Stary Gaj zyska nawierzchnię asfaltową. Koniec utrudnień jeszcze dzisiaj
LUBLIN

Trwają pracę nad położeniem nawierzchni asfaltowej na ulicy Stary Gaj w Lublinie. W związku z tym występują tam utrudnienia w ruchu. Ulica zamknięta jest dla kierowców na remontowanym odcinku.

Ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács odwiedziła Lublin

W czwartek Lublin odwiedziła Ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács. Dyplomatka po siedmiu latach kończy "swoją misję", stolica Lubelszczyzny była pierwszym miastem jakie odwiedziła na swojej pożegnalnej trasie. Ambasador złożyła wieniec przed pomnikiem Solidarności polsko-węgierskiej.

Kamerzyści rozbili Urzędników w czwartej kolejce Piłkarskiej Amatorskiej Branżowej Ligi Orlikowej

Znamy rozstrzygnięcia 4. kolejki Piłkarskiej Amatorskiej Branżowej Ligi Orlikowej w grupie „35+”.

Ortopedia jak nowa. Wszystko „ładne, pachnące, świeże”

Bez żadnej dotacji, wyłącznie z własnych środków Zamojski Szpital Niepubliczny przeprowadził remonty na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej. Pacjenci będą teraz mieć dużo lepsze warynki pobytu i leczenia.

IV Turniej Lubelskiego Cebularza w rugby zostanie rozegrany już w sobotę

Edach Budowlani Lublin po raz czwarty zapraszają na Turniej Lubelskiego Cebularza – Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby. Zawody odbędą się w najbliższą sobotę, na boiskach przy ul. Krasińskiego i ul. Magnoliowej. Początek o godz. 10.

Kolejna noc z przymrozkami

Szykuje się kolejna noc z przymrozkami w województwie lubelskim.

"Jeden z łatwiejszych egzaminów". Pytamy o wrażenia po maturze z angielskiego
wideo

Jakie wrażenia po egzaminie maturalnym z języka angielskiego? Zapytaliśmy o to uczniów z Lublina.

Antoni Muryj z Lubelskie Perła Polski Cycling Team najlepszy w Suchowoli

To był weekend pełen emocji. Na pierwszy plan wysuwa się rywalizacja w Pucharze Polski „Po ziemi zamojskiej”. Zmagania toczyły w okolicach Suchowoli, a rywalizowano w dwóch konkurencjach – jeździe indywidualnej na czas oraz wyścigu ze startu wspólnego.

Aquapark już otwarty. Mnóstwo wodnych atrakcji

W środę przed południem było oficjalne otwarcie, a od godz. 16 do nowej, rekreacyjnej części krytej pływalni w Biłgoraju mogli już wejść pierwsi użytkownicy.

SP 16 w Lublinie prowadzi nabór do klasy IV mistrzostwa sportowego w piłce nożnej

Szkoła Podstawowa nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcą rozwijać swoje pasje sportowe i łączyć naukę z grą w piłkę nożną. W roku szkolnym 2024/2025 przy SP 16 zostanie utworzony oddział mistrzostwa sportowego w piłce nożnej na poziomie klasy IV.