Wczoraj
22:36

Azoty Puławy zaskoczyły mistrza Polski na początku meczu, ale Orlen Wisła Płock i tak wygrała

Autor: Zdjęcie autora (grom)
0 0 A A
(fot. KS Azoty Puławy/facebook)

W spotkaniu szóstej kolejki Azoty Puławy przegrały na wyjeździe przegrały z mistrzem Polski Orlen Wisłą Płock 31:40.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pierwsze trafienie w środowy wieczór zaliczył Michał Daszek, który wykorzystał rzut karny. W szóstej minucie, co było zaskoczeniem, 4:2 prowadzili puławianie. Minutę później, po celnym trafieniu Łukasza Gogoli, Azoty wygrywały 5:2.

Rozgrywający puławskiej siódemki po raz kolejny pokonał golkipera mistrzów kraju (6:3). Na środku obrony w ekipie gospodarzy zobaczyliśmy doskonale znanego w Puławach byłego rozgrywającego tego klubu Marko Panicia. Po kolejnej nieudanej akcji miejscowych w ataku i stracie kontrę na bramkę dla Azotów zamieniał Marek Marciniak (9:5).

Reakcja szkoleniowca obrońców mistrzowskiej korony Xaviego Sabate była natychmiastowa - Hiszpan poprosił o przerwę w grze. Po kwadransie wynik nadal był zaskoczeniem – 10:7 wygrywali puławianie. Nafciarze nie bardzo mogli poradzić sobie z wysoką obroną Azotów – 3-3.

W 23 min po trafieniu Marcela Sroczyka miejscowi wyszli na 13:12. Po stronie przyjezdnym zaczęły zdarzać się straty, faule i błędy. Bardzo szybo wykorzystali to miejscowi: 15:13, 16:14 dla Wisły. Pierwsza odsłona zakończyła się wygraną płocczan 18:16.

– Gramy jak równy z równym z mistrzem Polski. Ten mecz jest dla nas sprawdzianem przed kolejnym spotkaniem, z zespołem z Kalisza – mówił w przerwie obrotowy Azotów Kelian Janikowski.

W drugiej połowie Nafciarze podkręcili tempo i szybko powiększyli przewagę: 21:17. W 36 minucie prowadzili z Azotami 24:19, chwilę później 25:19. Ostatecznie gospodarze odjechali z końcowym wynikiem na 40:31.

– Mecz mógł się podobać, szczególnie w pierwszej połowie, kiedy graliśmy z mistrzem jak równy z równym. Pod koniec meczu zabrakło nam „tlenu” i Płock nam odjechał – mówił po końcowej syrenie rozgrywający Azotów Łukasz Gogola.

Orlen Wisła Płock - Azoty Puławy 40:31 (18:16)

e-Wydanie

Motor musiał w środę uznać wyższość trzecioligowca

Trzecioligowa Unia Skierniewice wyrzuciła Motor Lublin za burtę Pucharu Polski

W ostatnim meczu pierwszej rundy Pucharu Polski doszło do kolejnej niespodzianki. Motor Lublin pożegnał się z rozgrywkami po wyjazdowym meczu z trzecioligową Unią Skierniewice. Drużyna Mateusza Stolarskiego przegrywała do przerwy 0:1, ale w drugiej połowie wyrównała. Niestety, później nie potrafiła przechylić szali na swoją stronę, a w rzutach karnych 5:4 wygrali gospodarze.

W Lublinie funkcjonuje obecnie 13 boisk Orlik
SPORT

Orliki w Lublinie: będą nowe boiska

A istniejące doczekają się modernizacji. To plan na najbliższe dwa lata. Co jednak ważniejsze: Lublin dostanie na ten cel łącznie 5 mln dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Demolka w meczu o Pekao Superpuchar. Polski Cukier AZS UMCS Lublin z pierwszym trofeum

Polski Cukier AZS UMCS Lublin zdobył Pekao S.A. Superpuchar Polski. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka pokonały 94:74 KGHM BC Polkowice.

Miał być szybki zarobek, są duże straty. A oszuści zarobili ponad 90 tysięcy
UWAGA!

43-latek z powiatu lubaczowskiego reklamę szybkiego zarobienia pieniędzy znalazł w internecie i postanowił zainwestować. Efekt? Oszuści naciągnęli go na ponad 90 000 złotych.

Wilfredo Leon zdobył w środę 14 punktów

Bogdanka LUK Lublin rozbiła Skrę Bełchatów. Pierwszy tytuł MVP dla Wilfredo Leona

W meczu czwartej kolejki Bogdanka LUK Lublin pokonała PGE GiEK Skra Bełchatów 3:0. MVP wygrany został reprezentacyjny przyjmujący gospodarzy Wilfredo Leon. Swój dzień w hali Globus miał inny reprezentant Polski, rozgrywający gości Grzegorz Łomacz, który w Lublinie rozegrał 500-tny mecz w PlusLidze. Dodatkowo, 1 października siatkarz obchodził 37. urodziny

Radni Grzegorz Podgórski i Katarzyna Szargało-Szkałuba podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Screen z transmisji Zamosc.tv - telewizja internetowa. Naszej redakcji na konferencję nie zaproszono
POLITYKA

Przewrót w RM Zamość. Radni prezydenta: To wszystko wina KO

Nie milkną echa poniedziałkowej decyzji o odwołaniu Agnieszki Jaczyńskiej z funkcji przewodniczącej RM Zamość i powołaniu w jej miejsce Piotra Błażewicza. Dokonali tego wspólnie radni klubu prezydenta i klubu PiS. Były już oświadczenia w tej sprawie, jedna konferencja prasowa, a dzisiaj kolejna.

131 milionów na początek. Ile kasy dostanie Lublin?
NOWA USTAWA

We wtorek Sejm przyjął zmiany w ustawie o finansowaniu samorządów w Polsce. Poseł Michał Krawczyk (KO) zapowiada, że do kasy Lublina spłynie 131 mln zł. A to dopiero początek zmian, które mają pomóc odżyć samorządom w całej Polsce.

Mieszkańcy wieżowca położonego nad Wisłą w Puławach znów mogą oddychać świeżym powietrzem
PUŁAWY

Latami cierpieli przez sąsiada. Pomogła nasza interwencja

W sierpniu pisaliśmy o problemie mieszkańców wieżowca przy ul. Kołłątaja 41 w Puławach, którzy cierpieli z powodu jednego z lokatorów. W obawie o swoje zdrowie bezskutecznie prosili o pomoc. Sytuacja poprawiła się po naszym artykule.

Perkusista o ogromnym sercu
LUSTRO
film

Gościem w programie Lustro jest niebanalna postać lubelskiej sceny muzycznej. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 17 lat. Muzyk, perkusista, muzykoterapeuta. Człowiek o wielu talentach i ogromnym sercu. Przed laty postanowił zostać wybitnym perkusistą i osiągnął to w gruncie rzeczy sam. Dziś nadaje rytm znanym zespołom. Jest dobrym instruktorem od zespołów rockowych. Nie sposób wymienić wszystkich projektów, w których brał udział grał m.in. w "Teksasach”. Sukcesy odnosił również ze świdnicką grupą punk-rockową o mocno niecenzuralnej nazwie . Na stałe natomiast współpracuje z Lubelską Federacją Bardów. Jak zaczęła się przygoda Tomasza Deutryka z perkusją? Kto go uspokaja? Jakie ma marzenia? o tym opowiedział Katarzynie Nastaj.

Niecała Niecała zamknięta na całą noc
REMONTY I OBJAZDY

Na kilka godzin całkowicie zostanie zamknięta ulica w centrum miasta.

To oni będą nas kiedyś leczyć. Przyszli medycy rozpoczęli naukę
FOTO

1739 nowych studentów na 16 kierunkach. Uniwersytet Medyczny oficjalnie zainaugurował rok akademicki 2024-2025.

Motocyklista-rekordzista. Jednego dnia zarobił 38 punktów karnych
NA DRODZE

Mandaty na łączną kwotę 8,5 tys. zł oraz 38 punktów karnych zarobił 39-letni motocyklista. Jego drogowe popisy zarejestrował policyjny wideorejestrator.

Księżna Izabela przyczyniła się do rozbudowy pałacu, parku oraz powstania obiektów, które do dzisiaj stanowią najcenniejsze elementy zabytkowej architektury Puław
Make Puławy great again

Impreza na urodziny księżnej? Pomysłów i chętnych nie brakuje

W przyszłym roku minie 280 lat od urodzin księżnej Izabeli Czartoryskiej oraz 190 lat od jej śmierci. Z tej okazji w Puławach pojawiła się propozycja zorganizowania dużego wydarzenia w Parku Czartoryskich

Dragon Age: Straż Zasłony