Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

ŻUŻEL

27 lipca 2016 r.
12:35

Wielki żużel wraca do Lublina

Autor: Zdjęcie autora (grom)
Fot. Maciej Kaczanowski<br />
<br />
Pod koniec czerwca w Lublinie odbyły się turnieje zaplecza kadry juniorów
Fot. Maciej Kaczanowski

Pod koniec czerwca w Lublinie odbyły się turnieje zaplecza kadry juniorów

W najbliższym czasie na Miejskim Stadionie przy Al. Zygmuntowskich odbędą się trzy turnieje żużlowe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Firmy Nice Polska oraz One Sport podjęły współpracę z Urzędem Miasta Lublina i dzięki temu kibice speedway’a spragnieni sportowych emocji będą mieli okazję zobaczyć ponownie w akcji jednych z najlepszych zawodników na świecie.

Już w najbliższą sobotę na torze przy Alejach Zygmuntowskich odbędzie się II runda cyklu Nice Cup 2016. Jest to impreza skierowana do najmłodszych zawodników, którzy dopiero rozpoczynają swoje kariery. W turnieju wezmą udział także młodzi zawodnicy pochodzący z Lublina, którzy regularnie trenują w szkółce KM Cross.

Będzie to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności na tle rówieśników z innych miast. Cykl Nice Cup organizowany jest we współpracy z Polskim Związkiem Motorowym, a poszczególne turnieje odbywają się głównie w miastach, z których pochodzą kluby startujące w Nice Polskiej Lidze Żużlowej.

Pierwsza runda odbyła się na początku lipca w Rawiczu i triumfował w niej Hubert Czerniawski, reprezentant Stali Gorzów Wielkopolski.

– II runda Nice Cup będzie przetarciem przed dwoma kolejnymi, wielkimi wydarzeniami, które odbędą się w Lublinie w sierpniu i na początku września. Cykl Nice Cup ma charakter szkoleniowy. W zawodach biorą udział głównie zawodnicy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na żużlowych owalach. Na starcie nie zabraknie zawodników klubu z Lublina – mówi Wojciech Jankowski, Marketing Manager w Nice Polska, organizator cyklu. Start do I biegu o 16. Wstęp na zawody będzie bezpłatny.

Z kolei w połowie sierpnia – w niedzielę 14 sierpnia do Lublina zawita najlepszych szesnastu zawodników Nice PLŻ, którzy wezmą udział w turnieju o Puchar Nice Polskiej Ligi Żużlowej.

Turniej odbędzie się w międzynarodowej obsadzie. Na starcie zobaczymy m.in. Hansa Andersena, lubianego w Lublinie Magnusa Zetterstroema czy niezwykle utalentowanego Łotysza, Andzejsa Lebedevsa. Na liście startowej nie brakuje nazwisk znakomitych polskich żużlowców. Emocje z pewnością zagwarantuje start Sebastiana Ułamka, Grzegorza Walaska czy Roberta Miśkowiaka.

Organizatorzy dodatkowo powołają jednego zawodnika z dziką kartą. Losowanie numerów startowych odbędzie się podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Lublina. Start do pierwszego biegu o 16.30. Organizatorzy zachęcają wszystkich kibiców do przybycia na stadion, oferując atrakcyjne ceny biletów. Bilet normalny kosztować będzie 25 zł, a ulgowy 15 zł. Do zakupu ulgowego biletu uprawnieni są: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich, a także studenci do 26-ego roku życia oraz kobiety i emeryci. Już wkrótce uruchomiona zostanie internetowa przedsprzedaż biletów.

Na wspomnianej konferencji prasowej zaprezentowane zostaną także szczegóły dotyczące trzeciej imprezy, która odbędzie się na początku września i będzie transmitowana na żywo przez Telewizję Polską.

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Fryderyk Janaszek zapewnia, że jego zespół do końca sezonu będzie walczyć o miejsce w barażach

Górnik Łęczna spróbuje podtrzymać dobrą passę w Opolu

Górnik Łęczna w niedzielę powalczy o szóstą wygraną z rzędu. Tym razem zielono-czarni zagrają na wyjeździe z Odrą Opole, która w tym tygodniu „odczarowała” swój nowy stadion. Zawody rozpoczną się o godz. 12.

Przymrozki wracają na Lubelszczyznę

Przymrozki wracają na Lubelszczyznę

Po słonecznym dniu czeka nas chłodna noc. Nie jest to dobra informacja dla rolników i ogrodników.

Multimedialne widowisko o polskich bohaterach
Zapowiedź

Multimedialne widowisko o polskich bohaterach

Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza w Warszawie serdecznie zapraszają mieszkańców na niezwykłe widowisko "Iskry Niepodległej", które odbędzie się w dniach 6–8 maja 2025 roku na Placu Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie wpisuje się w tegoroczne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja.

Zdjęcie ilustracyjne

Wyszedł drzwiami, wrócił oknem, a pieniądze zniknęły

Bialscy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej, podejrzanego o włamanie do mieszkania swojego znajomego. Mężczyzna, który początkowo uczestniczył w spotkaniu towarzyskim, po kłótni z gospodarzem opuścił mieszkanie, by chwilę później powrócić – tym razem wchodząc przez okno.

Padwa zmierzy się z niewygodnym rywalem

Padwa Zamość w niedzielę podejmie Nielbę Wągrowiec

W spotkaniu 23. kolejki KPR Padwa Zamość zagra z Nielbą Wągrowiec. Początek niedzielnego meczu o godzinie 17.

Zdjęcie ilustracyjne
ZDJĘCIA

66-latka z gminy Jabłoń padła ofiarą internetowych oszustów. Napisała do niej "znajoma"

Kobieta, działając pod wpływem emocji i uśpionej czujności, uwierzyła w fałszywą wiadomość o rzekomej wygranej w konkursie znanej sieci handlowej. Poniżej publikujemy zapis jej rozmowy z oszustami.

Zdjęcie ilustracyjne

Rosyjski śmigłowiec nad polskim Bałtykiem

Do incydentu doszło wczoraj wieczorem. Zdaniem DORSZ Rosja testuje w ten sposób gotowość naszych systemów obrony powietrznej.

Prypeć, miasto położone nieopodal elektrowni, zostało ewakuowane dzień po wybuchu. Miasto opuściło około 50 000 mieszkańców

39 lat od katastrofy w Czarnobylu

Mija 39 lat od katastrofy w Czarnobylu; dziś Ukraina oddaje hołd bohaterom, przypominając, że rosyjska agresja i ataki na obiekty jądrowe nadal zagrażają światu, a walka o bezpieczeństwo trwa - przekazał w sobotę szef Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS) Ukrainy Andrij Danyk.

Szalone życie w El Cubano
Foto
galeria

Szalone życie w El Cubano

"Livin la vida loca" (Żyjąc szalonym życiem) to nie tylko tytuł popularnej piosenki Ricky'ego Martina, ale także nazwa popularnego cyklu imprez, odbywających się co tydzień w lubelskim klubie El Cubano, w trakcie których Lublin szaleje na całego. Jeśli chcecie wiedzieć, co się działo na ostatniej imprezie w El Cubano, to obejrzyjcie naszą fotogalerię.

Trener Motoru Lublin: Naszą rolą jest utrzymać czołowych piłkarzy

Trener Motoru Lublin: Naszą rolą jest utrzymać czołowych piłkarzy

Motor Lublin cały czas prowadzi rozmowy z zawodnikami na temat pozostania w klubie. Ostatnio portal weszlo.com informował za to, że Widzew Łódź jest zainteresowany sprowadzeniem Samuela Mraza.

zdjęcie ilustracyjne

Miasto uspokaja. Podatek od psa nie wróci, ale właściciele muszą pamiętać o swoich obowiązkach

W Lublinie nie wróci opłata od posiadania psów – zapewnia Ratusz. Urzędnicy przypominają jednak, że właściciele czworonogów mają obowiązki, z których wielu nie zdaje sobie sprawy.

Ponad 3 lata znęcał się nad rodziną. Teraz posiedzi w areszcie

Ponad 3 lata znęcał się nad rodziną. Teraz posiedzi w areszcie

Na pewno najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 28-letni mężczyzna, który od lat gotował horror w swojej rodzinie. Grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Górnik Łęczna myśli już o kolejnym sezonie. Kapitan i trzech jego kolegów z nowymi kontraktami

Górnik Łęczna myśli już o kolejnym sezonie. Kapitan i trzech jego kolegów z nowymi kontraktami

Dobre wieści dla kibiców Górnika Łęczna. W piątek zielono-czarni poinformowali o tym, że przedłużyli umowy z czterema swoimi zawodnikami w tym z kapitanem – Adamem Deją

Pogrzeb papieża Franciszka. Tłumy wiernych na placu Świętego Piotra
AKTUALIZACJA

Pogrzeb papieża Franciszka. Tłumy wiernych na placu Świętego Piotra

W szybkim tempie zapełnił się plac Świętego Piotra, gdzie o godzinie 10.00 rozpoczęła się msza pogrzebowa papieża Franciszka. Plac został otwarty około godziny 5.30 i już wtedy miejsca zajęli pierwsi wierni. W uroczystościach uczestniczy m.in. prezydent Andrzej Duda z małżonką.

Densy w Berecie
Foto
galeria

Densy w Berecie

Zobaczcie, jak Lublin szalał przy najlepszych rytmach w popularnym Berecie, tworząc niezatarte wspomnienia o gorącej nocy. Przeżyjcie jeszcze raz tą magiczną atmosferę, którą udało się uchwycić w obiektywie. A ci co nie byli, niech żałują. Ekstrawaganckie stylizacje, fantastyczna zabawa, świetni ludzie i niezapomniane chwile – wszystko to znajdziecie w naszej fotogalerii.

PGE EKSTRALIGA
2. KOLEJKA

Wyniki:

Orlen Oil Motor Lublin - Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 49:41
Bayersystem GKM Grudziądz - Innpro ROW Rybnik 51:39
Gezet Stal Gorzów - PRES Grupa Deweloperska Toruń 45:45
Betard Sparta Wrocław - Stelmet Falubaz Zielona Góra 60:30

Tabela:

1. Motor Lublin 2 4 +36
2. GKM Grudziądz 2 4 +24
3. Toruń 2 3 +8
4. Betard Sparta 2 2 +22
5. Rybnik 2 2 -4
6. Stal Gorzów 2 1 -8
7. Włókniarz 2 0 -20
8. Zielona Góra 2 0 -58

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!