Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Siedmiu pracowników Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie jest już zaszczepionych przeciwko Covid-19. Szczepienia zaczęły się także w pięciu innych szpitalach w województwie lubelskim.
Pierwszą osobą zaszczepioną na Covid-19 w Polsce będzie Naczelna Pielęgniarka CSK MSWiA Alicja Jakubowska. Zaszczepi ją dr Artur Zaczyński. Następnie szczepionkę przyjmie czterech innych pracowników CSK MSWiA w Warszawie - poinformował w sobotę PAP dr Zaczyński.
Rakieta Igi Świątek, trening na torze żużlowym w Rybniku, koszulka klubu Borussia Dortmund z autografami czy płyta Budki Suflera z 1999 r. – takie i inne rzeczy można wylicytować podczas internetowych aukcji dla Niny Słupskiej z Lublina.
8 osób nie żyje z czego 7 miało choroby współistniejące. To najnowsze dane dotyczące pandemii w województwie lubelskim.
Ministerstwo Zdrowia informuje o zaledwie 5 408 nowych przypadkach Covid-19.
Szczepienia pracowników służby zdrowia zaczynają się w weekend. – Mam do czynienia z chorobami zakaźnymi od kilkudziesięciu lat. Wiem czym mogą skutkować, jak poważne mogą być powikłania. Właśnie dzięki szczepieniom udało się opanować np. Heinego-Medina czy tężca – tłumaczy dr n. med. Grażyna Semczuk, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych.
Rada powiatu skierowała apel do przychodni zdrowia, aby lepiej obsługiwały pacjentów. Lekarze rodzinni czują się tym dotknięci i wystosowali własny apel.
Boże Narodzenie nie zniknie, jeśli raz spędzimy święta inaczej – mówi dr hab. Piotr Rzymski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. "To od nas, od naszego zachowania w tym czasie zależy, czy po świętach nastąpi kolejny wzrost zakażeń”.
45-letni strażak z Małopolski, któremu COVID-19 zniszczył płuca, pomyślnie przeszedł transplantację w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Był to drugi taki zabieg w Polsce, po przeprowadzonym w lipcu w tym samym ośrodku.
Pierwsze partie szczepionki na Covid-19 wyprodukowane przez Pfizera-BioNTech, przeznaczone dla krajów UE opuściły w środę zakłady Pfizera w belgijskiej miejscowości Puurs. Pojazdom transportującym szczepionki towarzyszyła obstawa policji.
Kolejki i dziesiątki osób robiących zakupy na ostatnią chwilę - tak w wigilię przed południem wyglądały lubelskie galerie handlowe. Na kolejne duże zakupy możemy liczyć dopiero po 17 stycznia.
Dane z regionów pokazują, że w kraju są wolne łóżka szpitalne i respiratory dla pacjentów covidowych. W placówkach jest kilkanaście tysięcy wolnych miejsc i ponad 1,4 tys. respiratorów.
W województwie lubelskim potwierdzono 598 nowych zakażeń kornawirusem. Najwięcej w Lublinie (109) i powiecie świdnickim (50).
W Wigilię o godz. 10.30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13115 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Zmarło 497 chorych. 365 z nich miało choroby współistniejące.
Przeciw Covid-19 zaszczepiono już milion Amerykanów - poinformował dyrektor federalnej agencji zdrowia publicznego Robert Redfield. Akcja szczepień preparatem firm Pfizer i BioNTech rozpoczęła się w USA 14 grudnia, a szczepionką Moderny w poniedziałek.
Tak, nie, nie wiem – odpowiadają znane osoby z województwa lubelskiego, gdy pytamy: Czy zaszczepi się Pani/Pan na Covid-19. Poprosiliśmy o odpowiedzi duchownych, polityków, samorządowców, sportowców. Większość z nich jest entuzjastami szczepionki. Są jednak i takie osoby, które się wahają. Mówią, że jeszcze nie zastanawiały się nad tematem szczepionki. Zdarzają się też ci, którzy zdecydowanie deklarują, że szczepionki nie przyjmą.
Zapowiedział to prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski. Szczepionki z centralnego magazynu trafią do sześciu hurtowni.
Dzisiaj o godz. 11.15 na świat przyszła Lilianna. To tysięczne dziecko urodzone w tym roku na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym szpitala w Lubartowie
Szpital tymczasowy w Lublinie już działa. Ma 66 łóżek i 114 pracowników. Ale nie każdy pacjent z Covid-19 zostanie tu przyjęty.
Europejska Agencja Leków zweryfikowała bezpieczeństwo i skuteczność szczepionki przeciw Covid-19, stworzonej przez firmy Pfizer i BioNTec. Pozytywna rekomendacja, o której poinformowano w poniedziałek, opiera się, jak zaznaczono, na sile dowodów naukowych. Tymczasem najnowsze badania wskazują, że Polacy szczepionki boją się bardziej niż Chovid-19.
Już dziewięcioro dzieci z rdzeniowym zanikiem mięśni dostało w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie najdroższy lek na świecie. Na terapię genową, która daje szansę na samodzielność, czekają kolejni pacjenci.
Dane z weekendu na temat koronawirusa są lepsze niż cztery, sześć tygodni temu, ale w dalszym ciągu są niepokojące - powiedział w niedzielę PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Ocenił, że jeżeli właściwa liczba osób się nie zaszczepi, to przez kilka lat możemy być w stanie endemii.
Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie obostrzeń w związku z epidemią przewiduje m.in. zniesienie pewnych ograniczeń dla zaszczepionych i ozdrowieńców, kwarantannę po przekroczeniu granicy, zakazy działalności, w tym obsługi stoków narciarskich.
299 nowych zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 osób w Lubelskiem. Z niedzielnego raportu Ministerstwa Zdrowa wynika, że w trzech powiatach nie odnotowano ani jednego nowego przypadku zakażenia tym wirusem. W ciągu ostatniej doby zmarło 20 mieszkańców naszego regionu z infekcją COVID-19.
Mamy 8 594 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce – podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Zmarły 143 osoby z infekcją COVID-19, większość miały choroby współistniejące.