Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Spółka Targi Lublin przekazały w piątek wieczorem wojewodzie "zaadaptowaną nieruchomość do prowadzenia szpitala tymczasowego w Lublinie" – poinformowała dzisiaj Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowa wojewody lubelskiego. Będą w nim leczeni pacjenci z Covid-19.
11 267 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce – poinformowało w sobotę rano Ministerstwo Zdrowia. Zmarły 483 osoby z infekcja COVID-19, spośród których 375 miała choroby współistniejące.
Łukasz Reszka, starosta świdnicki jest zakażony koronawirusem. W sobotę rano za pośrednictwem mediów społecznościowych samorządowiec poinformował, że wykonany przez niego test jest pozytywny.
Poznań. Przebyte zakażenie koronawirusem może pozostawić po sobie przykrą "pamiątkę" w postaci problemów kardiologicznych. Ozdrowieńcy - również ci, którzy przeszli COVID stosunkowo łagodnie - skarżą się na osłabienie i ograniczoną wydolność fizyczną, które nie ustępują nawet po wielu tygodniach.
Przesyłka z koronawirusem, który kosztował dwa tysiące złotych, przyleciała we wtorek z USA, czekaliśmy na nią trzy miesiące – ROZMOWA z prof. Agnieszką Szuster-Ciesielską z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie
Placówki medyczne zakwalifikowane do programu szczepień przeciwko Covid-19 mają być gotowe do ich wykonywania 28 grudnia. Do wtorku NFZ czeka na zgłoszenia w dodatkowym naborze.
Neurolodzy będą się łączyć przez internet ze specjalistami z innych ośrodków i na żywo konsultować pacjentów. Ma to pomóc szczególnie w przypadku najciężej chorych, których stan nie pozwala na transport. Taki pilotaż e-konsyliów rozpocznie się w styczniu w szpitalu przy ul. Jaczewskiego.
Szczepienia przeciwko Covid-19 mają zacząć się od medyków. Zainteresowanie nie jest jednak tak duże, jak można się było spodziewać. Wielu pracowników już chorowało i na razie rezygnuje ze szczepionki.
Rozmowa z psychologiem dr. Grzegorzem Katą z Zespołu Poradni nr 2 i Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie.
Uczelnia zakupiła testy antygenowe na obecność wirusa SARS-CoV-2. Mogą z nich skorzystać pracownicy, studenci i doktoranci.
Aż o ponad 113 proc. więcej osób niż rok temu zmarło w listopadzie w naszym regionie. Gorzej było tylko w województwach podkarpackim i opolskim
466 zespołów w województwie lubelskim zgłosiło się do szczepień przeciwko Covid-19. Chętnych zabrakło jednak w ponad 40 gminach.
Liczba zachorowań na grypę spadła o ponad połowę – wynika z danych sanepidu. W pierwszym tygodniu grudnia w województwie lubelskim było tylko 1633 przypadków, podczas gdy w tym samym czasie w zeszłym roku - 3943.
Dlaczego warto pić herbatę? Czy zdajemy sobie sprawę z jej doskonałych właściwości?
Podczas wtorkowych obrad rząd ma przyjąć uchwałę dotyczącą Narodowego Programu Szczepień; celem strategicznym Programu jest zapanowanie nad epidemią w 2021 roku – podkreślał szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.
Przed Targami Lublin stanęły właśnie wojskowe kontenery. To jeden z ostatnich etapów przed uruchomieniem szpitala tymczasowego.
32 szpitale w województwie lubelskim będą szczepić medyków przeciwko Covid-19. Na liście są szpitale wojewódzkie i kliniczne, ale też powiatowe.
Kontrola NFZ nie potwierdziła zarzutów wobec szpitala we Włodawie. Według relacji ratowników, lecznica miała nie przyjąć ciężko rannego motocyklisty z wypadku. Sprawę nadal bada prokuratura.
Helsińska Fundacja Praw Człowieka zapytała 130 szpitali, czy stosują się do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. „Tak” odpowiedziały placówki w Olsztynie, Łodzi i Świdniku.
Sytuacja epidemiczna w Polsce się poprawiła, gdyż obecnie nie ma problemów z hospitalizacją chorych na COVID-19 - mówi dr n. med. Paweł Rajewski, specjalista chorób zakaźnych. Jego zdaniem, wysoka liczba zgonów związana jest m.in. ze zbyt późnym zgłaszaniem się pacjentów do lekarzy.
Ponad 1000 przedsiębiorców związanych z branżą turystyczną i rozrywkową protestowało w sobotę na czterech stokach narciarskich w Aragonii, w północno-wschodniej Hiszpanii. Manifestanci domagali się uchylenia restrykcji sanitarnych, ograniczających korzystanie z hoteli i placówek gastronomicznych, działających na terenie tych obiektów rekreacyjnych oraz szybkiej pomocy finansowej.
W piątek (11.12) amerykańska Agencja do spraw Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła awaryjne użycie szczepionki firmy Pfizer. O dopuszczeniu do użycia preparatu tej firmy poinformowały także meksykańskie władze sanitarne. To czwarty i piąty kraj na świecie, który zatwierdził szczepionkę Pfizera. Donald Trump ogłosił, że pierwsza dawka szczepionki zostanie podana w ciągu najbliższych 24 godzin.
Do końca roku powinien być zdefiniowany cały proces szczepienia personelu medycznego - zapowiedział w sobotę minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że będzie to pierwszy krok w realizacji Narodowego Programu Szczepień.
- Nasze oczekiwanie było takie, żeby podmioty w konsultacjach sformułowały minimalną wydolność, więc 3,4 mln szczepień miesięcznie to minimalna wydolność systemu - podkreślił podczas konferencji szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.
– Nie wszystkie testy antygenowe, których się dziś używa, powstały w ostatnich miesiącach. To, że niektóre z tych testów ciągle są w użyciu, to efekt czyszczenia półek - mówi prof. Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. – Poza tym wykonywanie testów antygenowych ma sens, kiedy występują objawy COVID-19.