Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

Informacja dla sąsiadów widniejąca na klatce w bloku przy ul. Popiełuszki

Lublin: Pomagają zrobić zakupy czy wyprowadzić psa. Życzliwość w czasie epidemii

Zrobią zakupy w sklepie spożywczym, pójdą do apteki, pomogą w nauce i wyprowadzą psa. Wczoraj powstała facebookowa grupa „Widzialna ręka LUBLIN”. Jej członkowie chcą pomagać osobom, które obawiają się wyjść z domu w czasie epidemii koronawirusa. Lubelska akcja jest częścią ogólnopolskiej inicjatywy.

Zdjęcie ilustracyjne

Lek Arechin dopuszczony do leczenia wspomagającego w zakażeniach koronawirusami

Lek Arechin ma pomagać w "leczeniu wspomagającym w zakażeniach koronawirusami typu beta takimi jak SARS-CoV, MERS-CoV i SARS-CoV-2". Wczoraj pozytywną decyzję w tej sprawie wydał Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Zdjęcie ilustracyjne

Telefoniczna Informacja Pacjenta działa na wysokich obrotach. Kilka tys. połączeń dziennie dotyczących koronawirusa

Konsultanci Telefonicznej Informacji Pacjenta mają ręce pełne roboty. Jak poinformował wczoraj Narodowy Fundusz Zdrowia, odbierają oni kilka tysięcy połączeń dziennie z pytaniami dotyczącymi koronawirusa. Instytucja opublikowała na swojej stronie najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami na nie. Numer Telefonicznej Informacji Pacjenta to: 800-190-590.

Zdjęcie ilustracyjne

Czy koronawirus może przenosić się za pomocą żywności? Nie ma na to dowodów

- Nie ma dowodów na to, że żywność może być źródłem lub pośrednim ogniwem transmisji wirusa SARS COV-2 - pisze na swojej stronie internetowej Główny Inspektorat Sanitarny. Urząd opublikował Q&A, czyli pytania i odpowiedzi związane z pandemią koronawirusa w Polsce i na świecie.

Koronawirus: Wojewoda apeluje i uspokaja puławian. "Bardzo proszę o zrozumienie i empatyczne podejście do trudnej sytuacji"

Koronawirus: Wojewoda apeluje i uspokaja puławian. "Bardzo proszę o zrozumienie i empatyczne podejście do trudnej sytuacji"

Lech Sprawka wydał drugi już apel skierowany do mieszkańców Puław i powiatu puławskiego. Wojewoda prosi mieszkańców o empatię i przekazuje 12 informacji, które mają uspokoić lokalną społeczność. Jak zaznacza, puławski SP ZOZ został wyznaczony do roli zakaźnego "zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia".

Zdjęcie ilustracyjne

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce. To już 84 przypadki

Ministerstwo Zdrowia poinformowało na Twitterze, że kolejne 3 osoby są zakażone koronawirusem w kraju.

Ćwiczenia na wypadek wystąpienia koronawirusa w szpitalu Jana Bożego w Lublinie

Lubelskie: 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Mieli styczność z chorymi z powiatu janowskiego i lubelskiego

Jest pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie lubelskim. W sumie jest już 12 takich pacjentów.

Zdjęcie ilustracyjne

Jest 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. 5 osób z woj. lubelskiego

Jest 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce - przekazało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Sobota, 14 marca. Przejście graniczne w Dorohusku. Po godz. 15 kolejka miała 18 km
Aktualizacja
galeria

Koronawirus w Polsce i na świecie. Nowe informacje [relacja]

Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje na temat walki z pandemią wirusa.

Zdjęcie ilustracyjne

Druga ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce. To pacjent wrocławskiego szpitala

Zmarł zakażony koronawirusem mężczyzna, który przebywał w jednym z wrocławskich szpitali - przekazało Ministerstwo Zdrowia.

Zdjęcie ilustracyjne
film

Lublin: Jesteśmy gotowi na epidemię? "Łóżka respiratorowe potrzebne są nie tylko pacjentom z koronawirusem"

– Z nieoficjalnych informacji od służb medycznych wynika, że mamy w mieście 10 wolnych respiratorów – alarmowała na dzisiejszej konferencji prasowej Marta Wcisło, posłanka Koalicji Obywatelskiej. Pytała, czy w związku z tym Lublin jest gotowy na przewidywaną przez ministra zdrowia zwiększoną liczbę zakażonych koronawirusem, która w najbliższym czasie może przekroczyć nawet tysiąc.

Zdjęcie ilustracyjne

Lubelskie: Jedni przewożą pacjentów z podejrzeniem i tych już zakażonych. Drudzy pobierają próbki od osób objętych kwarantanną

Na terenie województwa lubelskiego działa obecnie pięć zespołów, które przewożą pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem i tych już chorych. Jest również siedem zespołów transportu sanitarnego zajmujących się poborem prób do badań laboratoryjnych na obecność koronawirusa u pacjentów poddanych kwarantannie domowej.

Polska zamyka granice dla cudzoziemców. Zostaje wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego
Pilne
galeria

Polska zamyka granice dla cudzoziemców. Zostaje wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego

- Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego. Podejmujemy bardzo konkretne działania. Będziemy wprowadzali kontrole na polskich granicach, podejmujemy decyzję o zamknięciu granic na 10 dni z możliwością przedłużenia - powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. To nie jedyne restrykcje, jakie zostają wprowadzone na terenie kraju.

Sytuacja jest nadzwyczajna. Władze powiatu oraz kierownictwo SP ZOZ zapewniają jednak, że postarają się wywiązać się z postawionych przed nimi zadań dla dobra wszystkich mieszkańców regionu i województwa lubelskiego

Koronawirus: Szpital w Puławach przygotowuje się na przyjęcie zakażonych. "Nie było żadnych możliwości negocjacji"

Szpital w Puławach przygotowuje się na przyjęcie zakażonych. W nadchodzących tygodniach opiekę ambulatoryjną puławianom zapewnią przychodnie, zwłaszcza ta z ul. Centralnej. Osoby wymagające hospitalizacji będą transportowane do szpitali w Lublinie, Dęblinie, Opolu Lubelskim i Rykach.

Zdjęcie ilustracyjne

Coraz więcej osób z podejrzeniem koronawirusa w woj. lubelskim

Do 30 wzrosła liczba pacjentów z podejrzeniem koronawirusa przebywających w szpitalach w województwie lubelskim.

Laboratorium sanepidu w Lublinie

Lubelskie: Starostowie mają pomagać, a policja współpracować z pomocą społeczną

Starostowie mają wspierać i pomagać stacjom sanepidu działającym na ich terenie. Zobowiązał ich do tego wojewoda lubelski. – Sprawne działanie powiatowych stacji jest obecnie kluczowym elementem przeciwdziałania zagrożeniom związanym z zapobieżeniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 – czytamy w piśmie wojewody.

Zdjęcie ilustracyjne

Koronawirus: Zmierzą temperaturę pasażerom pociągów międzynarodowych wjeżdżających na teren woj. lubelskiego

Obowiązkowego mierzenia temperatury ciała muszą się spodziewać wszyscy pasażerowie pociągów międzynarodowych wjeżdżających na teren województwa lubelskiego. Takie polecenie wydał wojewoda Lech Sprawka, powołując się na specustawę dotyczącą walki z koronawirusem.

Zdjęcie ilustracyjne

Lubelskie: Autobusy nie wyjadą w trasę. PKS zawieszają kursy

Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej z naszego regionu zawieszają swoje kursy. Odwołane zostaną trasy zarówno komunikacji lokalnej, jak i dalekobieżnej.

Unia Europejska przekaże 37 miliardów euro na walkę ze skutkami koronawirusa
film

Unia Europejska przekaże 37 miliardów euro na walkę ze skutkami koronawirusa

Bruksela, Belgia. Unia Europejska przeznaczy 37 miliardów euro na walkę ze skutkami koronawirusa. Poinformowała o tym szefowa Komisji Europejskiej - Ursula von der Leyen. Przewodnicząca zaznaczyła, że nacisk zostanie położony na spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa, bo całkowite zatrzymanie epidemii jest niemożliwe.

Koronawirus: Będą mierzyć temperaturę osobom jadącym pociągami do woj. lubelskiego. Zalecenia wojewody

Koronawirus: Będą mierzyć temperaturę osobom jadącym pociągami do woj. lubelskiego. Zalecenia wojewody

Wojewoda lubelski Lech Sprawka wydał dzisiaj zalecenia służbom oraz samorządowcom w związku z pandemią koronawirusa w Polsce.

Cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Wszystkie są z Mazowsza

Cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Wszystkie są z Mazowsza

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło na Twitterze, że w Polsce odnotowano 4 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. W sumie choruje już 68 osób, a 1 zmarła.

Zdjęcie ilustracyjne

W weekend pijemy w domu. Coraz więcej barów i restauracji zamyka się przez koronawirusa

– Podjęliśmy trudną, ale według nas konieczną decyzję. Zamykamy – informuje na Facebooku coraz więcej lubelskich barów i restauracji. Ze względu na zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa na najbliższy weekend zamknęły się m.in. staromiejskie bary U Fotografa, Św. Michał, Tinto, Ambaras. Nieczynne będą też: Bombardino, Enzo Muratore, Sexy Duck, Wielokran. Ta lista ciągle się wydłuża.

Na zdjęciu: Wydział Komunikacji

Lublin: Nowe zasady pracy Urzędu Miasta wprowadzane w związku z koronawirusem

Urząd Miasta będzie pracował nieco krócej niż do tej pory. Spore zmiany będą też dotyczyć załatwiania spraw w Wydziale Komunikacji. Niektóre formalności będzie można załatwić pocztą.

Koronawirus: Linie lotnicze odwołują loty. Sprawdź, czy twój lot jest na liście

Koronawirus: Linie lotnicze odwołują loty. Sprawdź, czy twój lot jest na liście

Z Lublina nie polecimy w najbliższym czasie do Oslo. Znacznie mniej samolotów ląduje też na płycie warszawskiego lotniska.

Koronawirus w Lubelskiem. Konferencja dyrekcji puławskiego szpitala. Transmisja na żywo

Koronawirus w Lubelskiem. Konferencja dyrekcji puławskiego szpitala. Transmisja na żywo

Rozpoczęła się konferencja prasowa dyrekcji SPZOZ w Puławach. W sprawie przekształcenia tej placówki w szpital przeznaczony do leczenia tylko pacjentów z koronawirusem. Oglądaj naszą transmisję.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium