Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

3 grudnia 2024 r.
17:11

Ze wsi do miasta ścieżką rowerową. Sejmik rozpatrzył petycję mieszkańców

Autor: Zdjęcie autora eb
0 A A
(fot. archiwum)

Dzięki ścieżce rowerowej ma być bezpieczniej - przekonują marszałka w petycji mieszkańcy kilku podbialskich miejscowości. Na razie, radni sejmiku dali zielone światło na to, by przy trasie 811 wybudować ścieżkę rowerową.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

We wrześniu pod petycją do władz województwa podpisali się mieszkańcy Hruda, Roskoszy, Cicibora Małego i Dużego. Wnioskują o ścieżkę od granic Białej Podlaskiej do Hruda.

„Na drodze wojewódzkiej obserwuje się znaczne nasilenie ruchu, wynikające z codziennych dojazdów mieszkańców gminy oraz sąsiednich samorządów do pracy i szkół w Białej Podlaskiej. Dodatkowo, niespokojna sytuacja na granicy państwa, przyczynia się do przejazdów pojazdów wojskowych i ciężarowych” – piszą również radni z gminy Biała Podlaska. Przy okazji odnotowują, że w rejonie Cicibora powstaje autostrada A2 przy której planowana jest nitka rowerowa. Ale wciąż brakować będzie blisko 3 kilometrów tras rowerowych do połączenia z miejską siecią. Zdaniem autorów petycji, poprawi się nie tylko bezpieczeństwo dojazdów, ale też wzrośnie atrakcyjność turystyczna regionu.

Na ostatniej sesji sejmiku województwa lubelskiego, radni jednogłośnie poparli prośbę mieszkańców.  W projekcie uchwały urzędnicy marszałka przypominają, że w lipcu urząd podpisał porozumienie z bialskim ratuszem na wspólne opracowanie projektu dotyczącego rozbudowy dróg wojewódzkich nr 811 i nr 812 na odcinku od węzła autostrady A2 do ul. Jana III Sobieskiego w Białej Podlaskiej.

„Z opracowanej wstępnej koncepcji wynika, że dokumentacja obejmie rozbudowę drogi wojewódzkiej do jezdni dwujezdniowej i dwupasowej, wzdłuż której na całym odcinku zlokalizowana będzie dwukierunkowa droga dla rowerów” – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Projekt ma być gotowy w 2026 roku. Poza tym, marszałek może też liczyć na gminę Biała Podlaska. Samorząd potwierdził bowiem możliwość organizacyjnego i finansowego udziału w tej inwestycji. Jednocześnie, służby marszałka przypominają, ze gmina powinna teraz podjąć stosowną uchwałę o przystąpieniu do współfinansowania budowy ścieżki rowerowej.

Sesja budżetowa sejmiku odbędzie się 19 grudnia. Wtedy radni zdecydują o wydatkach w 2025 roku. Radny Wojciech Sosnowski z Białej Podlaskiej złożył wniosek o zmianach w budżecie, które zakładają m.in. zabezpieczenie środków właśnie na ścieżki rowerowe do Hruda i Wisznic.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Krew na wyczerpaniu. Poszukiwani honorowi dawcy

Krew na wyczerpaniu. Poszukiwani honorowi dawcy

Bank krwi powoli zaczyna świecić pustkami. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa jeździ w regionie w poszukiwaniu honorowych dawców.

W środę premiera książki pt. „550 ludzi futbolu na 550-lecie Województwa Lubelskiego”

W środę premiera książki pt. „550 ludzi futbolu na 550-lecie Województwa Lubelskiego”

Stowarzyszenie Manufaktura Futbolu w Świdniku, działając w porozumieniu z Zarządem Województwa Lubelskiego oraz Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, przygotowało tę prestiżową publikację, której autorem jest Jacek Kosierb. Dla świdniczanina będzie to już 10. pozycja monograficzna traktująca o futbolu na Lubelszczyźnie. Publikacja ukaże się z okazji przypadającego w tym roku jubileusz 550-lecia (1474-2024) Województwa Lubelskiego.

Witabo - nowoczesna chłodnia, sortownia i pakowalnia
Rolnik Roku 2024

Naszym flagowym produktem było jabłko. Teraz stawiamy na maliny

Witabo Sp. z o.o., którego prezesem jest Piotr Jakóbczyk, to grupa producentów owoców działająca na rynku od 2009 roku. Firma mieści się w gminie Józefów nad Wisłą, w powiecie opolskim. Firma posiada 45 ha jabłoni, 8 ha malin, 2 ha śliwy, 5 ha porzeczki oraz gruszki, borówki amerykańskie, jeżyny, agrest i czereśnie. Wraz z rozwojem firmy, wybudowano nowoczesną chłodnię, sortownię, pakownię oraz zaplecze socjalne i części biurowe o łącznej powierzchni około 8 tys. mkw. W naszym plebiscycie Rolnik Roku 2024 zajął I miejsce w kategorii Sadownik Roku.

Maciej Tokarczyk wierzy, że solidnie przepracowana zima w Puławach pomoże Wiśle osiągać jeszcze lepsze wyniki niż dotychczas

Maciej Tokarczyk (Wisła Puławy): Jesteśmy zadowoleni, ale stać nas na jeszcze więcej

Rozmowa z Maciejem Tokarczykiem, trenerem Wisły Puławy

Zrobił 18 wypłat z kradzionej karty. Recydywista z Chełma zatrzymany

Zrobił 18 wypłat z kradzionej karty. Recydywista z Chełma zatrzymany

Starsza mieszkanka Chełma zgubiła portfel z kartą bankomatową i PIN-em. Zanim zdążyła zareagować, sprawca wypłacił blisko 15 tysięcy złotych.

Cztery sprawy w jednym miejscu. Akcja w NFZ

Cztery sprawy w jednym miejscu. Akcja w NFZ

PFRON, ZUS, KRUS i NFZ. Eksperci z tych instytucji bezpłatnie doradzą i odpowiedzą na pytania podczas akcji „NFZ bez barier”.

Julia Szeremeta i Andrzej Stachura to zgrany duet, który sprawił, że Paco Lublin ponownie wymieniany jest jako najlepszy bokserski klub w Polsce

Andrzej Stachura (Paco Lublin): To boks tworzy igrzyska

Rozmowa z Andrzejem Stachurą, prezesem Paco Lublin

Powrót legendy. Corruption w Zgrzycie
metal
13 grudnia 2024, 19:00

Powrót legendy. Corruption w Zgrzycie

Po dłuższej przerwie Corruption wraca do koncertowania! W najbliższy piątek (13 grudnia) zobaczymy ich w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt.

Osiedle Słowackiego: na alkohol i chuligaństwo przydałoby się więcej patroli
Czy tu jest bezpiecznie

Osiedle Słowackiego: na alkohol i chuligaństwo przydałoby się więcej patroli

Dzielnicowy na pewno jest, ale aż 95 proc. mieszkańców osiedla Słowackiego go nie zna. A ponad połowa uważa, że największym problemem jest spożywanie alkoholu w miejscach publicznych. Takie dane otrzymał Lubelski Lider Bezpieczeństwa, Arkadiusz Szczepański.

Ślubowali i wytrwali. Aż 47 par świętowało złote gody
PÓŁ WIEKU RAZEM
galeria

Ślubowali i wytrwali. Aż 47 par świętowało złote gody

Ponad pół wieku temu ślubowali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Nie zawsze ich życie było idealne, ale zdołali ze sobą wytrwać. I dostali za to medale. W sobotę 47 par z Krasnegostawu świętowało złote gody.

Strefa buforowa na granicy z Białorusią: To działa, więc będzie dłużej
WOJNA HYBRYDOWA

Strefa buforowa na granicy z Białorusią: To działa, więc będzie dłużej

Czasowy zakaz przebywania w strefie przyległej do granicy polsko-białoruskiej zdaje egzamin – tłumaczy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. I dlatego został przedłużony o kolejne 90 dni; od 10 grudnia.

Refleksje na temat Tomasza Stańki. Koncert EABS w Teatrze Starym
koncert
22 stycznia 2025, 19:00

Refleksje na temat Tomasza Stańki. Koncert EABS w Teatrze Starym

EABS w styczniu wraca do Lublina na jedyny koncert z nowym materiałem reinterpretującym legendarną płytę „Purple Sun” Tomasza Stańki. Koncert odbędzie się 22 stycznia w lubelskim Teatrze Starym.

Dużo zdrowia, dużo wiedzy. Bezpłatne prelekcje
MEDYCYNA

Dużo zdrowia, dużo wiedzy. Bezpłatne prelekcje

Profilaktyka zagrożeń zdrowia w wieku senioralnym, nowoczesne metody leczenia w kardiologii inwazyjnej czy rozwój zdro-wych nawyków – to część prelekcji z cyklu „Nowiny ze świata medycyny”. Są one bezpłatne i przeznaczone dla seniorów.

Aleksandra Rosiak: Mam nadzieję, że pokażemy nasze silne strony
WIDEO
film

Aleksandra Rosiak: Mam nadzieję, że pokażemy nasze silne strony

We wtorek o godz. 15.30 Polska rozegra ostatni mecz na mistrzostwach Europy piłkarek ręcznych. Biało-Czerwone zmierzą się z Rumunią. O to, jakie nastroje panują w naszej kadrze pytamy Aleksandrę Rosiak.

Jabłka małżeństwa Ilczuków chętnie jadą do tłoczni
Rolnik Roku 2024

Do naszych soków nie dodajemy nic oprócz jabłek

Bartosz Ilczuk przejął po rodzicach 7 hektarów sadu jabłoniowego. Od 2000 roku wraz z żoną Beatą Katarzyną prowadzą gospodarstwo w Milanowie. W naszym plebiscycie Rolnik Roku 2024 zajęli III miejsce w kategorii Sadownik Roku.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium