Depilacja laserowa staje się coraz popularniejsza, ale wciąż budzi wiele pytań. Metoda ta bywa demonizowana przez osoby, które oceniają ją jako bolesną lub kosztowną, tymczasem skorzystanie z umiejętności doświadczonego specjalisty i ze sprzętu, który jest skuteczny i nowoczesny, może skutkować uzyskaniem gładkiej skóry na wiele lat. Depilowanie nie zajmie niewiele czasu i nie będzie kojarzyło się z żadnymi dolegliwościami.
Dla kogo depilacja laserowa?
Przede wszystkim powstała z myślą o osobach, które mają problem z podrażnieniami po innych metodach depilacji, także z zapaleniem mieszków włosów. O osobach, których włoski są twarde, grube, wyjątkowo nieestetyczne i szybko odrastają. A także o tych klientach gabinetów kosmetycznych, którzy wstydzą się włosków w miejscach bardzo eksponowanych, na przykład nad górną wargą, na brodzie, pomiędzy brwiami, na przedramionach, plecach, brzuchu. To także świetna metoda dla osób zabieganych, które chcą raz na zawsze pozbyć się zbędnego owłosienia, bo nie mają czasu na regularne woskowanie, golenie, depilowanie.
Największe zalety depilacji laserowej
Depilacja laserowa jest wybawieniem dla osób, które mają tendencję do wrastania włosków pod skórę. W takim przypadku tworzą się grudki, stany zapalne, ranki. Ponadto ceniona jest za niezwykle wysoką skuteczność: kilka zabiegów w odstępach 6-8 tygodni wystarczy, by pozbyć się niechcianych włosków na wiele lat.
Kto nie może skorzystać z depilacji laserowej?
Cieszący się dobrą opinią salon depilacji laserowej http://www.lasercs.pl/kontakt/lublin zatrudnia tylko specjalistów, ale ci nie zdecydują się na zrobienie zabiegu osobie, która skorzystać z niego nie może. Przeciwwskazaniami są: opalona skóra, przyjmowanie niektórych leków światłouczulających, ciąża, nowotwory, infekcje wirusowe, bakteryjne, a także grzybicze w miejscu poddawanym depilacji. Zabieg nie będzie skuteczny w przypadku osób z włosami jasnymi, także rudymi i siwymi.
Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej
Zanim jeszcze umówimy się na zabieg depilacji laserowej, warto odczekać miesiąc i przygotować się do niego. Trzeba w tym czasie zrezygnować z usuwania owłosienia za pomocą depilatora, zaprzestać stosowania kremów i maści z retinoidami, odstawić leki i zioła, które uwrażliwiają na światło. Trzeba też zrezygnować z opalania, także w solarium i smarowania się samoopalaczami. Tuż przed zabiegiem miejsce przeznaczone do depilacji należy ogolić tradycyjną maszynką.
Jak działa depilator laserowy?
Depilator laserowy, przykładem może być LightSheer Duet, wysyła wiązkę światła, którą pochłania melanina znajdująca się w mieszku włosowym. W ten sposób mieszek ulega zniszczeniu i włos nie odrasta. Zabieg depilacji trzeba powtórzyć ok. 4-6 razy, ponieważ włoski odrastają w różnym tempie i nie można ich wszystkich zlikwidować podczas pierwszej wizyty. Wiele osób zadaje sobie też pytanie, czy depilacja laserowa boli. Wszystko jednak zależy od naturalnych predyspozycji klienta gabinetu kosmetycznego. Niektórzy twierdzą, że zabieg jest nieprzyjemny, inni, że trochę szczypie albo że przypomina ugryzienie komara. Im jaśniejszy odcień skóry, a włoski ciemniejsze, tym zabieg będzie mniej bolesny, dlatego też nie zaleca się opalania skóry przed zabiegiem. Po zabiegu na skórę nakładane są środki, które zmniejszają dyskomfort i sprawiają, że depilacja laserowa kojarzy się już tylko z idealnie gładką skórą.