Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Lubelscy aptekarze protestują przeciw wprowadzonemu 1 października nowemu Prawu Farmaceutycznemu, zakładającemu, że właścicielem apteki może być każdy, a nie tylko farmaceuta.
Siedemnastolatek z Chełma, który zjadł grzybki halucynogenne, trafił w miniony weekend na Oddział Toksykologii Wojewódzkiego Szpitala im. Jana Bożego w Lublinie.
Jeszcze kilka dni temu chorowało sześciu pracowników, teraz jedenastu. Przyjęcia pacjentów do kliniki ograniczono do przypadków nagłych. Wstrzymano też zajęcia ze studentami Akademii Medycznej.
Zarząd Województwa Lubelskiego zadecydował wczoraj o połączeniu Obwodu Lecznictwa Kolejowego w Lublinie z Wojewódzkim Ośrodkiem Medycyny Pracy. Łucja Tokarska, dyrektor OLK, złożyła rezygnację ze stanowiska.
Dziś minister zdrowia powoła czterech członków nowej Rady Lubelskiej Regionalnej Kasy Chorych. Nominacja odbędzie się na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady LRKCh w Lublinie.
Krzysztof Górak, były prezes firmy Radom Media z Radomia, zaprzecza, że dofinansowaniem (233 tys. zł), które dostał z lubelskiego PFRON w ramach programu „Papirus”, rządziły koleżeńskie układy z Andrzejem Mańką, ówczesnym dyrektorem PFRON w Lublinie, posłem Ligi Polskich Rodzin.
Piętnastoletni chłopak ugryziony przez żmiję leży w Klinice Chorób Zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jana Bożego w Lublinie. Podano mu surowicę przeciwjadową. Pacjent czuje się dobrze.
Aż 10 proc. środków przeznaczonych na leki pochłaniają refundacje recept wystawianych na inwalidów wojennych. A tych jest zaledwie 6 tysięcy na 2 miliony ubezpieczonych. Kasa chorych zapowiada kontrole w aptekach i u lekarzy.
Komisja Zdrowia i Rodziny Sejmiku Województwa Lubelskiego zobowiązała wczoraj (podjętą uchwałą) LRKCh do zajęcia oficjalnego stanowiska w sprawie wyjazdu do RPA Adama Borowicza, dyr. LRKCh oraz Bożenny Zasady, jego zastępcy. A także poprosiła, w kolejnej przyjętej uchwale, wojewodę lubelskiego o uwzględnienie tej sprawy przy wyborze władz Funduszu Ochrony Zdrowia, który w przyszłym roku zastąpi kasy chorych.
Chociaż rażących uchybień, skutkujących efektami finansowymi, Najwyższa Izba Kontroli nie stwierdziła, to dopatrzyła się wielu niedociągnięć w działaniach Akademii Medycznej w Lublinie.