Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

AGNIESZKA MAZUŚ

Lista artykułów:

Manifestacja KOD na pl. Litewskim w Lublinie (Fot. Wojciech Nieśpiałowski)
Nowe
galeria
film

Lublin: Kilkaset osób na manifestacji KOD. "Państwo prawa, a nie Jarosława!" (zdjęcia, wideo)

Kilkaset osób pojawiło się w sobotnie południe na organizowanej przez Komitet Obrony Demokracji demonstracji „Obywatele dla demokracji” na placu Litewskim w Lublinie. "Państwo prawa, a nie Jarosława!" „Konstytucja!”, „Demokracja!” – skandowano. W tym samym czasie nad ich głowami wieszano bilbord z wymownym hasłem "Zima wasza, wiosna nasza".

Zbigniew Drążkowski (fot. Maciej Kaczanowski)

Sprzedają używane rzeczy, a teraz otworzą pizzerię. Fenomen spółdzielni socjalnej Emaus

Rozmowa ze Zbigniewem Drążkowskim, prezesem spółdzielni socjalnej Emaus, Człowiekiem Roku Dziennika Wschodniego 2015.

Centrum Spotkania Kultur - symbol historycznych zmian w Lublinie
galeria

Centrum Spotkania Kultur - symbol historycznych zmian w Lublinie

Od gierkowskiej megalomanii, przez upadek PRL, brak pieniędzy na inwestycje w latach 90., po deszcz euro z Unii Europejskiej. Budynek stojący przy skrzyżowaniu ul. Grottgera i Al. Racławickich w Lublinie to symbol historycznych zmian.

„Mur lubelski”, który symbolicznie runie 22 listopada, to metalowe ogrodzenie, które do dziś służy na słup ogłoszeniowy. Aktualnie wiszą tam bijące po oczach banery Filharmonii Lubelskiej anonsujące koncerty Edyty Geppert, Piotra Selima, Hanny Banaszak
galeria
film

"Upadek muru lubelskiego". Na plac przed Centrum Spotkania Kultur wejdziemy w niedzielę

Na zamontowanie czekają obite czerwonym aksamitem fotele, panele akustyczne, ścianki z grubego szkła. Robotnicy są tak zajęci, że ciężko znaleźć kogokolwiek, kto powie parę słów do radiowego mikrofonu. To ostatnia wizyta dziennikarzy na placu budowy. Do końca roku Centrum Spotkania Kultur ma być gotowe

Beksińscy czyli Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik
Tylko u nas

Leszek Bodzak, producent filmu o Beksińskich: "To dramat, ale nie tak mroczny"

Sztuka nie jest centralnym elementem tego filmu, choć oczywiście jest w tle i silnie wpływa na życie rodziny. Roberta zafascynowało to, że wszyscy, z wyjątkiem Tomka, zmarli w jednym mieszkaniu. Rozmowa z Leszkiem Bodzakiem, producentem filmu „Ostatnia Rodzina”

Lubelskie uczelnie się obudziły. A biznes je zauważył

Lubelskie uczelnie się obudziły. A biznes je zauważył

Naukowcy będą współpracować z firmami z branży biotechnologii, biogospodarki czy farmacji. To główny cel powstania w Lublinie Klastra Biotechnologicznego, którego działalność wczoraj zainaugurowano. W klastrze znalazły się wszystkie lubelskie uniwersytety, Politechnika Lubelska i Instytut Agrofizytki PAN i kilkanaście różnych firm.

Społeczna Pracownia Mozaiki. Jak powstaje sztuka na ścianie na osiedlu Słowackiego?
Tylko u nas
galeria

Społeczna Pracownia Mozaiki. Jak powstaje sztuka na ścianie na osiedlu Słowackiego?

Szara ceglana ściana, bok ciągu garaży. Z pojemników naprzeciwko wysypuje się frakcja sucha. Gdyby nie ona, miejsce byłoby idealne. Ale i tak jest niezłe. To jedno z wejść na osiedle od strony ul. Wileńskiej. Kilka schodków pod górę i jesteśmy w przestrzeni sygnowanej nazwiskiem słynnego architekta-wizjonera. To tutaj - pod powitalną mozaiką - umawiam się z Rafałem Lisem i Pauliną Furtak ze Społecznej Pracowni Mozaiki. On: historyk sztuki, ona: architekt krajobrazu

Zachęta na zamku. Sztuka współczesna z wizytą w muzeum
23 października 2015, 0:00

Zachęta na zamku. Sztuka współczesna z wizytą w muzeum

Może bywalcy muzeów zaczną częściej zaglądać do galerii sztuki współczesnej? A muzeum przestanie się niektórym kojarzyć tylko z zakurzonymi gablotami? Wystawa „(A)Symetrie” Lubelskiego Towarzystwa Zachęty na Zamku Lubelskim chce łamać schematy i stereotypy. To eksperyment

 XX edycja Konfrontacji Teatralnych od 9 do 18 października 2015. Bilety od 5 do 30 zł do kupienia w kasie Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12). 
FOT. MACIEJ RUKASZ/ CENTRUM KULTURY
16 października 2015, 0:00

Idź do teatru, jeszcze zdążysz. XX Konfrontacje Teatralne na finiszu

Polska premiera "Dziady. Twierdza Brześć" Pawła Passiniego z aktorami Brzeskiego Akademickiego Teatru Dramy. Talk Show, podczas którego amerykańska performerka "zgrilluje" Jerzego Hausnera. Taneczny spektakl - nigdy nie pokazywany w Polsce - flamandzkiej grupy Needcompany. To wszystko w ostatni weekend XX Konfrontacji Teatralnych

W związku z jubileuszem uczniowie Zamoya przygotowali taneczny flash mob w CHR Plaza Lublin (7.11 godz. 16, parter galerii). Wcześniej, 19 października chór szkolny "Ergo cantemus" będzie śpiewał w autobusach (godz. 13-14.30 na trasie ul. 3 Maja-KUL) . Na zdjęciu I f – zdjęcie klasowe w pidżamach (Fot. Materiał własny klasy If)

Zamoy ma 100 lat. Absolwenci mile widziani

Najpierw msza w archikatedrze, potem wspólny przemarsz na ul. Ogrodową. Tam akademia na sali gimnastycznej i towarzyskie spotkania w klasach. Dokładnie za miesiąc (14 listopada) II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie będzie obchodzić swoje 100. urodziny.