Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Tylko trzej kolejarze przyłapani na popijawie w zakładzie z hukiem wylecieli z pracy. Dwóm włos z głowy nie spadł. O sprawie pisaliśmy miesiąc temu. Po wyborach do władz Związku Zawodowego Maszynistów Zakładu Taboru w Lublinie pięciu kolejarzy zostało przyłapanych na piciu wódki na terenie zakładu.
Łabędzie znalezione w Toruniu prawdopodobnie były zakażone groźną dla człowieka odmianą wirusa ptasiej grypy. To opinia Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach. Wyniki mają być znane dziś.
Twierdzą, że przyjechali do wsi Krynki dokarmiać dzikie zwierzęta. Tymczasem urządzili rzeź. Zastrzelili trzy psy biegające w pobliżu zabudowań. Dwa ranili. - Kiedy zobaczyli biegnących do nich ludzi, uciekli w popłochu - mówią właściciele zabitych zwierząt.
Zagazowane zostaną wszystkie ptaki w promieniu co najmniej trzech kilometrów od ogniska choroby. Właściciele likwidowanych stad na kilka dni zostaną zamknięci w swoich domach. A wjazdu do wsi dzień i noc będzie pilnować policja. Żeby uruchomić taki scenariusz wystarczy jeden telefon naukowców z Puław.
Nerki, wątroby i płuca martwych ptaków z terenu całego kraju zjeżdżają na Lubelszczyznę. Badają je naukowcy z Puław. Oni pierwsi będą wiedzieć, czy krakowskie i śląskie łabędzie były chore na ptasią grypę. I czy panika, jaka znów wybuchła, jest uzasadniona.
Do 20 tys. jednorazowej dotacji i 800 złotych miesięcznie przez pół roku – tyle na założenie własnego biznesu można dostać w ramach projektu „Promocja przedsiębiorczości”. Nabór do programu właśnie ogłosiła Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny.
Biochemicy z KUL szukają skutecznego leku na raka. Właśnie otrzymali ministerialne pieniądze na swoje badania. CK 2 – enzym decydujący o życiu lub śmierci komórki, zaprząta głowy naukowców z KUL już od kilku lat. Starają się zrozumieć jego działanie i szukają związków, które skutecznie by go hamowały. Dlaczego to takie ważne?
Medalik, zegarki, pierścionki, okulary i monety wydobyła na terenie b. obozu koncentracyjnego ekipa amerykańskich archeologów i filmowców. Prawdopodobnie ziemia kryje więcej takich skarbów. – Dlatego nikomu nie pokażę, gdzie je znaleźliśmy. Bo przyjdą poszukiwacze i przekopią cały obóz – zastrzega dyrektor Państwowego Muzeum na Majdanku.
W pniach drzew nawierca się dziury, potem do środka wstrzykuje się chemiczną substancję. Tak w Puławach walczy się ze szrotówkiem, pasożytem atakującym kasztanowce. – To zabija te drzewa – apelują naukowcy Ale według puławskich urzędników ta metoda jest najlepsza