Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Agnieszka Antoń

Lista artykułów:

200 mieszkań na wynajem powstanie w Kraśniku. A to dopiero początek

200 mieszkań na wynajem powstanie w Kraśniku. A to dopiero początek

Jest zielone światło do budowy czynszówek w Kraśniku. W ubiegłym tygodniu radni zgodzili się na utworzenie spółki SIM Lubelskie. Dali też zgodę burmistrzowi by wystąpił z wnioskiem do ministra o dofinansowanie inwestycji. Plan jest taki, by na początek w mieście powstało 200 mieszkań.

Co się dzieje w spółdzielni mieszkaniowej? Znamy wyniki kontroli inspekcji pracy
Magazyn

Co się dzieje w spółdzielni mieszkaniowej? Znamy wyniki kontroli inspekcji pracy

Nie można „bezspornie” stwierdzić, że w Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdniku doszło do mobbingu, ale też nie można „bezspornie” tego zjawiska wykluczyć. Takie wnioski płyną z kontroli przeprowadzonej przez inspekcję pracy. Dlaczego? Bo do tego uprawniony jest jedynie sąd pracy.

FŁT-Kraśnik otworzyła Centrum Badawczo Rozwojowe. "Jest to laboratorium unikatowe" [zdjęcia]
galeria

FŁT-Kraśnik otworzyła Centrum Badawczo Rozwojowe. "Jest to laboratorium unikatowe" [zdjęcia]

Centrum Badawczo Rozwojowe Fabryki Łożysk Tocznych w Kraśniku oficjalnie otwarte. – Śmiem twierdzić, że jest to laboratorium unikatowe. Prawdopodobnie niewiele jest firm światowych, posiadających takie laboratoria, w których możemy precyzyjnie badać łożyska – podkreślił prof. dr hab. inż. Stanisław Adamczak, związany z Politechniką Świętokrzyską, z którą kraśnicka fabryka realizowała projekt.

W zaznaczonym miejscu ma powstać zalew

Daleko do nowego zalewu. Informacje napływające z Warszawy nie napawają optymizmem

Pomysł jest, koncepcja także. To czego brakuje to przede wszystkim pieniądze, bo wyłącznie z środków z budżetu gminy zalewu w Piaskach (powiat świdnicki) nie uda się wybudować.

Pan Adam z Kalinówki. Beczkowóz postawiono koło szkoły

Tutaj dzieci nie poszły do szkoły. Skażona woda pod Lublinem powoduje więcej kłopotów

Dłuższe wakacje mają dzieci ze Szkoły Podstawowej w podlubelskiej Kalinówce, bo zajęcia zaczną się dopiero w poniedziałek. – U nas niczego odwołać się nie da, musimy sobie radzić w warunkach, które są – mówi Katarzyna Luty-Mazur, dyrektorka Domu Opieki Patronus w Kalinówce, którego też dotyczy problem związany z zanieczyszczoną wodą z wodociągu.

Helsińska fundacja obserwuje proces w Kraśniku. Przed sądem syn marszałka województwa

Helsińska fundacja obserwuje proces w Kraśniku. Przed sądem syn marszałka województwa

Helsińska Fundacja Praw Człowieka jest obserwatorem w procesie o zniesławienie, który właśnie ruszył przed Sądem Rejonowym w Kraśniku. Mieszkanka miasta Jadwiga Kmieć sądzi się z Michałem S. synem marszałka, szefem biura poselskiego Kazimierza Chomy (PiS).

Sołtyska przezwyciężyła swoją niepełnosprawność i jest bardzo aktywna w lokalnej społeczności. Słowa wypowiedziane przez urzędników jednak bardzo ją zabolały
pierwsza strona dziennika

Lubelskie. "Jednoręki bandyta" czyli hejt na sołtyskę. Trop wiedzie do gminy

„Jednoręki bandyta” – tak określić miały radną, sołtyskę Szczuczek dwie urzędniczki z gminy Wojciechów. Bogusława Anna Grzelak jest osobą niepełnosprawną, nie ma prawej dłoni. – Nikomu nic złego nie zrobiłam. Nikogo nie okradłam ani nie zabiłam – mówi rozżalona. Wójt już ją przeprosił. Winnych jednak brak, bo nikt do tych słów się nie przyznaje.

Przywitanie Waldemara Kota w Bychawie z udziałem m.in. burmistrza Janusza Urbana.
zdjęcia
galeria

Z Bychawy do Galii. Nauczyciel i jego jacht przeszli chrzest bojowy

Waldemar Kot, nauczyciel z Bychawy, który sam zbudował jacht i właśnie wrócił „Tybysiem” z rejsu do Francji już planuje kolejną wyprawę. – I dla mnie, i dla „Tybysia” ta wyprawa to był taki chrzest bojowy. To był pierwszy tak długi rejs po zbudowaniu jachtu – przyznaje żeglarz.

Duchowny odpowiada, że osób słuchających nabożeństwa w ogrodach jest sporo, a kapłani wychodzą do nich z komunią i tacą
Pierwsza strona Dziennika

Lublin. Kiedy ranne wstają zorze, sąsiad obok spać nie może

Niektórzy mieszkańcy jeszcze śpią, gdy z kościelnych głośników zaczyna rozbrzmiewać msza. Niedzielne pobudki o siódmej rano drażnią część sąsiadów, którzy żądają przyciszenia urządzeń. – Jak ściszam, to ktoś przychodzi, żeby pogłośnić – odpowiada proboszcz.

Porodówka w Kraśniku mogła zniknąć, ale teraz rusza budowa nowej
zdjęcia
galeria

Porodówka w Kraśniku mogła zniknąć, ale teraz rusza budowa nowej

Dziesięć sal dla matek z noworodkami, dwie sale do porodów rodzinnych a także sala do porodów w wodzie – to tylko część nowej kraśnickiej porodówki. Jesienią mają rozpocząć się roboty budowlane związane z rozbudową szpitala. Pierwsze pacjentki, oddział przeniesiony do starej części Kraśnika ma przyjąć wiosną 2023 r.