Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Państwowe Muzeum na Majdanku zachęca osoby starsze do telefonicznych rozmów o przeszłości (i nie tylko) z pracownikami instytucji. Właśnie wystartował „Telefon pamięci”.
W czasie, kiedy nie funkcjonują szkoły i przedszkola, dwie lublinianki zabawiają, jednocześnie edukując najmłodszych – prowadzą transmisje na żywo, podczas których uczą dzieci śpiewu czy rysunku.
W domu w czasie pandemii wcale nie trzeba się nudzić. Mimo że miejsca kultury są pozamykane, dzięki zdalnym warsztatom można twórczo, kreatywnie i rozwojowo spędzać wolny czas. W Lublinie właśnie wystartowała bezpłatna „Domowa akademia rysunku i komiksu”.
Chcą wesprzeć lekarzy, pielęgniarki oraz inne osoby związane ze środowiskiem medycznym w czasie walki z epidemią koronawirusa poprzez dostarczanie im ciepłych posiłków. Dotychczas zaangażowało się w nią kilkadziesiąt lubelskich restauracji, lokali czy firm cateringowych. Liczba ta stale rośnie.
Zrobią zakupy w sklepie spożywczym, pójdą do apteki, pomogą w nauce i wyprowadzą psa. Wczoraj powstała facebookowa grupa „Widzialna ręka LUBLIN”. Jej członkowie chcą pomagać osobom, które obawiają się wyjść z domu w czasie epidemii koronawirusa. Lubelska akcja jest częścią ogólnopolskiej inicjatywy.
Podczas spotkania mieszkańców Lubartowa z kandydatką Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta Polski – Małgorzatą Kidawą-Błońską, młody aktywista na rzecz klimatu Bartosz Marzec wystąpił z transparentem „Polska bez węgla 2030”. Wszystko po to, by zwrócić uwagę na problem kryzysu klimatycznego w naszym kraju.
Niezależna, dobrze wykształcona, zabiegana. O pozycji współczesnej kobiety opowiada socjolog - a prywatnie mężatka i mama - dr Małgorzata Szyszka z KUL.
Szycie to nie tylko tworzenie pięknych ubrań, a także sposób na wyciszenie się, który niesie za sobą wartość terapeutyczną. W Dzielnicowym Domu Kultury „Czuby Południowe” założycielka własnej marki „Marszka” Marta Sienkiewicz wprowadza lublinianki w tajniki szycia bez stresu.
W Polsce 96 proc. posiłków przygotowywanych jest w domu, a średni dzienny budżet na ich przyrządzenie wynosi 14 zł. W Lublinie właśnie powstała aplikacja, która pozwala na współdzielenie domowych posiłków, po to, aby jeść smacznie i zdrowo, a do tego szybko i tanio.
Spędzili aktywnie wolny od szkoły weekend. Zamiast grać w gry komputerowe, śledzić portale społecznościowe czy spędzać czas ze znajomymi, postanowili posprzątać okoliczny las. Przyświecała im myśl: „Nie moje śmieci, ale moje miasto i planeta”.