![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
![](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/news/2020/2020-03/e217c831616a09eb0c7011cff90580af_std_crd_830.jpg)
Państwowe Muzeum na Majdanku zachęca osoby starsze do telefonicznych rozmów o przeszłości (i nie tylko) z pracownikami instytucji. Właśnie wystartował „Telefon pamięci”.
![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
Pod numerem telefonu 81-710-28-69 codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 15, będzie można podzielić się z pracownikami muzeum swoimi wspomnieniami wojennymi lub doświadczeniami z innego okresu, albo po prostu porozmawiać, by wzajemnie dodać sobie sił.
Przy słuchawkach będą czekać głównie przewodnicy, którzy postarają się także, by w jak najciekawszy sposób opowiedzieć o historii Państwowego Muzeum na Majdanku, jego zbiorach i działalności czy odpowiedzieć na nurtujące rozmówców pytania.
- Seniorzy są teraz w ciężkiej sytuacji, ponieważ muszą zostać w domach, nie mogą wychodzić. Często są to osoby samotne. Dlatego pomyśleliśmy, że chcemy, aby mogli do nas zadzwonić i porozmawiać o różnych sprawach, aby miło spędzili czas. Profilem naszego muzeum jest głównie historia II Wojny Światowej, ale to nie jest jedyny temat, jaki mogą podejmować. Mile widziane są także rozmowy o teraźniejszości czy swoich planach na przyszłość - mówi Katarzyna Boraca z Państwowego Muzeum na Majdanku.
W tej instytucji, wszyscy pracownicy wykonują swoją pracę zdalnie.
- Chcemy wypełnić ten czas tak, aby móc ze sobą rozmawiać, ponieważ rozmowa jest także bardzo ważna dla nas, jako osób, które dbają o pamięć - dodaje Boraca.
![e-Wydanie](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/public/dziennikwschodni.pl/e-wydanie-artykul.png)