Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

EWA STĘPIEŃ

Lista artykułów:

Badają nas starociami

Badają nas starociami

Badanie pacjentów przestarzałym rentgenem lub mammografem grozi nieprawidłową diagnozą i niewłaściwym leczeniem. A większe, niż w przypadku nowego sprzętu, promieniowanie może doprowadzić do raka. Takie urządzenia wciąż pracują w szpitalach Lubelszczyzny.

Sezon na kleszcza

Sezon na kleszcza

Wraz z nadejściem ciepłej aury w lubelskich lasach pojawiły się kleszcze. Ludzi jeszcze nie atakują. Za to już dają się we znaki psom. Coraz więcej osób zgłasza się z pogryzionymi czworonogami do weterynarzy.

Urzędnicy przejadają nasze zdrowie

Urzędnicy przejadają nasze zdrowie

Jedenaście osób z dyrektorskimi pensjami zatrudnia w tej chwili oddział Narodowego Funduszu Zdrowia w Lublinie, choć dyrektorskie posady zajmują tylko cztery z nich. W sumie inkasują co miesiąc 72 tys. zł.

Fundusz leczy nas ze złudzeń

Fundusz leczy nas ze złudzeń

W lubelskim oddziale NFZ na razie nie zaoszczędzono ani złotówki. Nie ubyło żadnego pracownika. Wręcz przeciwnie, przybyło 25 nowych. Nikomu nie zmniejszono pensji. Zmieniono tylko szyldy i wizytówki.

Prokurator lekiem na kolejki

Prokurator lekiem na kolejki

Endoproteza biodra w grudniu, wizyta w poradni chorób sutka w lipcu. Zabieg na rehabilitacji za pięć miesięcy, porada u kardiologa za cztery. Czekanie może pogorszyć stan zdrowia. Samorząd województwa odpowiedzialny za zabezpieczenie opieki medycznej, radzi pacjentom pójść z tym problemem do prokuratora.

Kolejki do lekarzy nie znikną

Kolejki do lekarzy nie znikną

Jak chorować – to w najbliższym czasie. Za kilka miesięcy ośrodki medyczne mogą wstrzymać leczenie z uwagi na brak pieniędzy. I nie będą przyjmować więcej pacjentów niż przewidują kontrakty, gdyż NFZ nie zapłaci za nadwyżki, tak jak robiła to kasa chorych.

Przygotowani na wirusa

Przygotowani na wirusa

Lubelski sanepid dotarł już do trzech osób, które wróciły ostatnio z krajów azjatyckich. U żadnej nie stwierdził objawów wirusowego zapalenia płuc. A na przejścia graniczne i do placówek służby zdrowia wysłał ulotki informujące, co zrobić w razie wystąpienia objawów choroby.

Siostry idą do prokuratora

Siostry idą do prokuratora

Doniesieniem w sprawie wymuszenia przez dyrektora szpitala im. Jana Bożego w Lublinie na pracownikach zgody na rezygnację z podwyżki zajmie się prokurator. Ma zamiar złożyć je jutro Zarząd Regionu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Lublinie.

Teraz fundusz będzie nas leczył

Teraz fundusz będzie nas leczył

Ubezpieczeni w regionalnej i branżowej kasie chorych staną się automatycznie ubezpieczeni w Narodowym Funduszu Zdrowia. Nie muszą dopełniać żadnych formalności.

Kasa chorym nie pomoże

Kasa chorym nie pomoże

Ciężko chorych pozbawiono cewników i pieluchomajtek. Firmy zaopatrzenia ortopedycznego wstrzymały ich wydawanie. Skończyły im się pieniądze z kasy chorych, która refunduje taki sprzęt.