Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Kilkudziesięciu kontrolerów z MON, MSWiA i Kancelarii Premiera sprawdza, jak przygotowana jest Lubelszczyzna do sytuacji kryzysowych. A przygotowana jest nie najlepiej. Szef Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego od ponad roku nie ma uprawnień do wglądu w tajne dokumenty – zabroniła mu tego ABW. Wojewodzie to jednak nie przeszkadza.
Przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Dolną 3 Maja jest jednym z najnie-bezpieczniejszych w Lublinie. Piesi muszą tam uciekać przed pędzącymi samochodami, którym widok zasłaniają autobusy. Jest gotowy projekt postawienia tam świateł, jednak na razie nie ma na to pieniędzy.
Cztery psy rasy amstaff warte w sumie aż 14 tysięcy złotych ukradli złodzieje w Żabiej Woli pod Bychawą. To pierwszy taki przypadek w naszym województwie. Rabusiów szuka policja.
To był pogrom wśród komputerowych piratów. Aż 18 osób straciło komputery, dyski twarde i konsole do gier po policyjnym nalocie na ich domy. Wszystkie wpadły na kupowaniu nielegalnych programów od mieszkańca Lublina. Policja mówi, że to dopiero początek zakrojonej na szeroką skalę walki z piratami.
Dziś w sejmiku dojdzie do pierwszego w tym roku poważnego starcia rządzącej koalicji, w której pierwsze skrzypce gra SLD, z opozycją (LPR, PSL). Radni będą głosować nad udzieleniem absolutorium Zarządowi Województwa.
To nie prezydent Lublina, marszałek ani wojewoda zarabiają najwięcej na publicznych posadach. Najlepiej powodzi się dyrektorowi lubelskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych. Co miesiąc bierze 13 tysięcy złotych.
Lubelski urząd skarbowy ma się zająć sprzedażą 82 młodych pająków - zdecydował sąd. Egzotyczne zwierzęta od lipca ubiegłego roku mieszkają w lubelskim sklepie zoologicznym w charakterze żywych dowodów rzeczowych. Sędzia uznał, że ich dalsze utrzymanie jest zbyt drogie.
Czternastoletnia Agnieszka ma zapalenie mózgu. Szansą na jej wyzdrowienie byłby pobyt w specjalnym ośrodku dla przewlekle chorych dzieci. Z pomysłem jego budowy w naszym regionie wyszedł prof. Jerzy Osemlak, szef Kliniki Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej DSK w Lublinie.
Prokuratura ma nowe dowody w sprawie zabójstwa lubelskiego studenta. Być może będzie to przełom w prowadzonym od czerwca ubiegłego roku śledztwie.