Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Katarzyna prus

Lista artykułów:

Dzisiejsze spotkanie Amazonek i posłanki Marta Wcisło przed budynkiem Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

Wyrok śmierci? Pacjentki z rakiem piersi walczą o lek

– Nie mamy czasu, żeby czekać! – alarmują rozgoryczone pacjentki z rakiem piersi HER2 dodatnim. Walczą o utrzymanie refundacji leku, który ratuje im życie.

Do tej pory w województwie lubelskim w pełni zaszczepiono 294 761 osób
Alarm 24

Loteria ze szczepionkami. Nie zawsze dojadą

Rząd zachęca do szczepień przeciwko COVID-19 organizując wielką loterię z nagrodami. Tymczasem ci, którzy chcą się zaszczepić mają problem. – Jechałam 40 kilometrów do Lublina na darmo. Nikt mnie nie uprzedził, że szczepionki nie dojechały – irytuje się jedna z pacjentek.

Szpital tymczasowy w Targach Lublin do września ma utrzymać minimalną liczbę łóżek, a potem działać w trybie pasywnym

Jesteśmy na dobrej drodze, nie zepsujmy tego. "Zagrożenie w pełni nie minęło"

Ostatni pacjenci z COVID-19 wczoraj zostali wypisani ze szpitala w Parczewie. We wszystkich szpitalach w województwie lubelskim jest już ponad czterokrotnie mniej pacjentów z COVID-19 niż w szczycie trzeciej fali. Zmiany szykują się także w szpitalu tymczasowym w Targach Lublin, gdzie wczoraj leczono zaledwie 12 osób

Dyrektor Anna Felińska (w środku), Bożena Ćwiek dyrektor Departamentu Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie i wicemarszałek Województwa Lubelskiego Zbigniew Wojciechowski

Uczą, nie patrząc na maturę ani na wiek. Medyczne Studium Zawodowe w Lublinie ma 65 lat

Rozmowa z Anną Felińską, dyrektor Szkoły Policealnej-Medycznego Studium Zawodowego im. Stanisława Liebharta w Lublinie, które obchodzi 65-lecie.

Dostęp do szczepionek powinien być taki sam na całym świecie. Potrzeba uwolnienia patentów
Magazyn

Dostęp do szczepionek powinien być taki sam na całym świecie. Potrzeba uwolnienia patentów

Uwolnienie patentów to jedna z kluczowych kwestii, jeśli chcemy szybciej osiągnąć odporność populacyjną na poziomie globalnym i zapewnić faktyczną ochronę przed wirusem. Dostęp do szczepionek powinien być taki sam na całym świecie. Rozmowa z prof. Agnieszką Szuster-Ciesielską z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie.

Zdjęcie ilustracyjne

Okuliści ostrzegają, żeby nie bagatelizować objawów zaćmy. Można stracić wzrok

Zdarzają się pacjenci, którzy tak długo zwlekali z operacją zaćmy, że stracili wzrok - alarmują okuliści i apelują, żeby nie bagatelizować objawów choroby.

Szpital przy al. Kraśnickiej od czerwca wraca do leczenia niezakażonych pacjentów zgodnie z profilami oddziałów

Wreszcie można leczyć inne choroby. Te szpitale przyjmą więcej niezakażonych pacjentów

Szpitale wracają do leczenia niezakażonych pacjentów, którzy w trzeciej fali epidemii mieli do niego bardzo utrudniony dostęp, albo nie mieli go wcale. Do 7 czerwca w całym województwie ma być odmrożonych ponad 1080 łóżek covidowych.

Chciałam zaszczepić się nie tylko dla siebie, ale też żeby rodzina i znajomi mogli czuć się bezpiecznie – mówi 16-letnia Karolina, która szczepiła się wczoraj w szpitalu przy ul. Jaczewskiego w Lublinie
galeria

Nastolatki z Lublina dają dobry przykład i szczepią się przeciw COVID-19 [zdjęcia]

Zdecydowałem się na szczepienie, bo chcę wrócić do normalnego życia – mówi 17-letni Mikołaj, który zaszczepił się wczoraj przeciwko COVID-19. Tylko w poniedziałek w jednym z lubelskich szpitali zaszczepiło się blisko 200 niepełnoletnich pacjentów

Dr n. med. Grzegorz Pietras
Rozmowa

Lubelski ginekolog szczerze o dramatycznej sytuacji kobiet po orzeczeniu TK w sprawie aborcji

Sytuacja kobiet w Polsce po publikacji uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji jest dramatyczna. Rozmowa z dr n. med. Grzegorzem Pietrasem, ginekologiem i wiceprezesem Lubelskiej Izby Lekarskiej.

Ozdrowieńców zaszczepią szybciej i jest pytanie, czy to dobrze?

Ozdrowieńców zaszczepią szybciej i jest pytanie, czy to dobrze?

Czy to bezpieczne? – obawiają się ozdrowieńcy, którzy mogą znacznie szybciej skorzystać ze szczepień przeciwko COVID-19. Skierowanie dostaną już po 30 dniach od pozytywnego wyniku testu na koronawirusa. Wcześniej musieli czekać trzy razy dłużej.