Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Od kilkuset do paru tysięcy złotych brutto otrzymali pracownicy niektórych jednostek samorządowych na Lubelszczyźnie w ramach nagród rocznych. Lubelski Urząd Wojewódzki wydał na premie dla swoich urzędników ponad milion złotych.
Najpierw odcięli nam ciepło przed samymi świętami Bożego Narodzenia. W taki sam sposób postąpiono z nami we wtorek. Kaloryfery znowu były zimne - skarżą się mieszkańcy osiedla popegeerowskiego w Przewodowie (gm. Dołhobyczów).
Szpitale na Zamojszczyźnie liczyły na to, że tegoroczne kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia będą przynajmniej na ubiegłorocznym poziomie. Okazało się jednak, że pieniędzy na leczenie będzie mniej.
W szpitalach naszego regionu można kupić sok dla chorego, zagrać w totolotka, zrobić zakupy, wyczyścić dywan, a nawet zamówić ciasto na święta. Niebawem będzie to zakazane. Posłowie chcą zmienić przepisy.
Na nic się zdały wysiłki prezydenta Zamościa Marcina Zamoyskiego. Chciał mniej zarabiać, a właśnie dostał przymusową podwyżkę. Dlaczego? Regionalna Izba Obrachunkowa twierdzi, że prezydent musi pobierać dodatek specjalny
Przewodniczący Rady Gminy w Jarczowie zwrócił się z oficjalnym pismem do wójta żądając wyjaśnienia, dlaczego nie złożył u wojewody oświadczenia majątkowego.
Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Zamościu chce ratować szpital \"miejski”, dlatego zaproponowała władzom miasta nieodpłatne opracowanie koncepcji wspólnej restrukturyzacji obydwu placówek.
W tej chwili sześcioro wychowanków zamojskiego domu dziecka mogłoby opuścić tę placówkę i dorastać w rodzinach zastępczych. Jest tylko jeden problem. Do tej pory nie znalazł się nikt, kto chciałby zająć się wychowywaniem tych dzieci.
Szefowa zamojskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym \"Krok za Krokiem” nie wyklucza, że pozwie przed sąd te samorządy, które nie chcą dofinansowywać dowożenia niepełnosprawnych dzieci na zajęcia rehabilitacyjne i edukacyjne.
Spośród 277 przebadanych pierwszaków z zamojskich i podzamojskich podstawówek, tylko 11 dzieci – czyli zaledwie 4 proc. – ma prawidłową sylwetkę. U pozostałych dzieci lekarze stwierdzili wady postawy lub skrzywienie kręgosłupa. Lekarstwem ma być obowiązkowa nauka pływania.