Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

WALDEMAR Sulisz

Lista artykułów:

Krzysztof Cugowski oceniał nalewki na pierwszym turnieju w Kazimierzu razem z Robertem Makłowiczem i

W Kazimierzu będą debatować nad legalizacją nalewek

Czy pomysł Janusza Palikota na legalizację bimbru pozwoli właścicielom setek gospodarstw agroturystycznych na Lubelszczyźnie produkować i sprzedawać nalewki?

 (Karol Zienkiewicz)

Tak się robi żywe piwo

Święta Hildegarda z Bingen zalecała piwo na receptę. Piła go codziennie i... dożyła osiemdziesiątki, co w średniowieczu było rzadkością. – To było żywe, czyli niepasteryzowane piwo – mówi Lucjan Jagiełlo, który w rodzinnym browarze w Pokrówce warzy lipcowe

Krzysztof Gruszkowski z pasją zawodowego historyka bada dzieje Sławatycz i okolicy. (Bartek Żurawski

Stary Bug z miłością Kościuszki w tle

Stary Bug jest moją pasją intymną. Zachwyt wzbudza wszystko. Zapach swobody, błękit nieba, cienie starych wierzb dopełniają wrażeń – mówi Krzysztof Gruszkowski z Lublina. Właśnie pracuje nad monografią Sławatycz, w których się urodził. A swoją małą ojczyznę opisze w naszym przewodniku 100 cudów Lubelszczyzny.

Profesor Janusz Wrona z UMCS (archiwum)

Tajemnica Katynia - co się kryje w archiwach

Czy po tragedii w Smoleńsku Rosja otworzy tajne akta dotyczące mordu na polskich oficerach? Czy poznamy motywy decyzji podjętej przez NKWD? Czy Rosja przyzna się do zbrodni ludobójstwa i pokaże film instruktażowy, który miał zostać nakręcony podczas masowych egzekucji?

Stefan Pedrycz opowiada o katastrofie w Smoleńsku, podczas której zginął m.in. prezydent Lech Kaczyń

Chcesz rozśmieszyć Pana Boga? Powiedz mu o swoich planach

Nagle usłyszeliśmy silny huk. Była za 10 jedenasta. Pomyślałem, mgła, nic nie widać, pewnie samolot przekroczył barierę dźwięku. Nikt na to nie zwrócił uwagi. Akurat staliśmy przy mistrzu ceremonii. Osiem minut po tym \"bum” zadzwonił jego telefon komórkowy. Słyszymy jak powtarza z niedowierzaniem: Rozwalił się samolot prezydencki. Rzucił w naszą stronę, że są zabici.

Arcybiskup Bolesław Pylak o tragedii w Smoleńsku: My, Polacy umiemy umierać, nie umiemy żyć. To jest

Arcybiskup Bolesław Pylak: Pogodziła ich matka ziemia

Rozmowa z księdzem arcybiskupem Bolesławem Pylakiem.

W katastrofie w Smoleńsku zginęła m.in. Prezydencka para, kilkunastu parlamentarzystów, szefowie Ins

Tragedia w Smoleńsku: Czterdzieści minut żyliśmy nadzieją

Wierzyliśmy, że nie wszyscy zginęli. Aż wreszcie dowiedzieliśmy się najgorszego. Mężczyźni i kobiety tracili przytomność – mówi Stefan Pedrycz z Lublina, który na cmentarzu w Katyniu razem z innymi Polakami czekał na prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Stanisław Turski (Maciej Kaczanowski)

Kawałek Ukrainy w Poslce

Lubelszczyznę, to wciąż odkrywa w niej nowe magiczne miejsca. Fascynuje go pogranicze, wędruje przez uroczyska Polesia, ale najlepiej czuje się w nostalgicznym Pobużu. – To jest moje magiczne miejsce – mówi krótko Stanisław Turski.

Janusz Kopaczek: Królewski orszak zatrzymywał się na lubelskim Czwartku, skąd król podziwiał Lublin,

Cuda na królewskim szlaku

Orszaki królewskie wielokrotnie przemierzały gościniec Kraków – Lublin – Wilno. Choć od tamtego czasu minęło parę wieków, jagielloński szlak z królewskimi śladami pozostał.

Mateusz Pakuła, autor sztuki "Biały Dmuchawiec”. (Karol Zienkiewicz )

Mateusz Pakuła: Rekolekcje po góralsku

ROZMOWA z Mateuszem Pakułą, autorem sztuki \"Biały Dmuchawiec”, którą w Wielkim Tygodniu można było obejrzeć w Teatrze Osterwy.