Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W tegorocznych wyborach prezydenckich umożliwiono Polakom za granicą głosowanie w ponad 260 komisjach. Muszą się jednak wcześniej zarejestrować na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych i wypełnić ankietę. I z tym jest problem.
Rozmowa z prof.dr. Januszem K. Zawodnym, historykiem, wykładowcą uniwersytetów Oxford, Princeton, Stanford, autorem światowego bestselleru \"Death in the Forest\" (\"Katyń. Śmierć w lesie\") oraz kustoszem pamięci narodowej IPN.
W poniedziałek rozpoczęło się ośmiodniowe żydowskie święto Paschy zwane też m.in. Pesach i Passover, zaś po polsku Świętem Wyjścia czy Świętem Przaśników.
Rozmowa z prof. dr. Michaelem Szporerem, wykładowcą dziennikarstwa i politologii w University of Maryland
Znany jest już nowy ambasador Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Zostanie nim 50-letni Lee Feinstein, który ma zastąpić bardzo popularnego i lubianego Victora Asha.
Kika milionów prezerwatyw z wizerunkiem Benedykta XVI na opakowaniu ma trafić do Watykanu. Akcję ich wysyłania zainicjował znany portal Facebook. Ma to być sprzeciw wobec papieskiej krytykie używania kondomów.
Rozmowa z prof. dr. Michaelem Szporerem, wykładowcą dziennikarstwa i amerykanistyki University of Maryland
Rozmowa z prof. Michaelem Szporerem, wykładowcą dziennikarstwa University of Maryland
Za 200 tysięcy dolarów prezydent Pruszkowski chce nam zafundować pomnik króla Władysława Jagiełły. Taki sam jaki stoi w Nowym Jorku. Swój zamiar prezydent Pruszkowski wyjawił dziennikarzom i Polonii podczas marcowej wizyty w Ameryce. - Chcę tu załatwić pewną istotną dla Lublina rzecz - powiedział Pruszkowski w Polskim Radiu Chicago. A rzecz dotyczyła konnego pomnika króla Władysława Jagiełły, który cieszy spacerowiczów w nowojorskim Central Parku.
Dzień 6 kwietnia br. wejdzie bez wątpienia do historii. W siedzibie National Geographic Society w centrum Waszyngtonu odbyła się promocja tłumaczenia na język angielski religijnego dokumentu, który od 180 roku budził wielkie emocje, a jego istnieniu albo zaprzeczano w ogóle, albo treści w nim zawarte uznawano za herezję i ścigano. U progu niedzieli palmowej światło dzienne ujrzała i trafia do masowego odbiorcy Ewangelia według Judasza.