Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Rozmowa z Danielem Parolem, redaktorem naczelnym czasopisma „Kraina Bugu”, organizatorem akcji Operacja Czysta Rzeka.
Trwa zbiórka podpisów pod petycją do Perła Browary Lubelskie. Grupa osób, która z własnej inicjatywy sprząta najbardziej zaśmiecone części miasta, chce m.in., by lubelski producent piwa zrezygnował z butelek bezzwrotnych. – To prośba, nie atak. Nikogo do niczego nie zmuszamy – tłumaczy autor petycji. – Ale nas do sprzątania po kimś też nikt odgórnie nie zmuszał
Rozmowa z prof. Matthiasem Korellem z Kliniki w Neuss w Niemczech, specjalistą w laparoskopii ginekologicznej, profesorem wizytującym w I Klinice Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii SPSK1.
– 70 proc. śmieci jakie zbieramy, to bezzwrotne butelki po Perle – wyliczyli mieszkańcy Lublina, którzy w weekendy z własnej inicjatywy sprzątają najbardziej zaniedbane zakątki miasta. Czy ich argumenty przekonają browar z Lublina?
– Pomysł świetny. Tylko ludzie muszą się do tego przyzwyczaić – komentują zgodnie ci, którzy zdecydowali się wystawić swoje rzeczy za pierwszej edycji wyprzedaży garażowej zorganizowanej w niedzielę przez zarządcę Targu pod Zamkiem.
Rozmowa z dr hab. inż. arch. Bolesławem Stelmachem, projektantem osiedla i parku na górkach czechowskich dla TBV Investment.
Na kilka godzin na lubelskim deptaku wyrosło blokowisko. Tekturowe makiety budynków ustawili aktywiści protestujący przeciwko zabudowie górek czechowskich. – Jest ich około 30. To znacznie mniej niż może zostać wybudowanych na górkach czechowskich jeśli rada miasta zmieni plan zagospodarowania tego terenu pod dyktando dewelopera – podkreślają organizatorzy „happeningu budowlanego”.
5 lat – tyle czasu daje sobie TBV na zbudowanie parku naturalistycznego na 75 ha i oddanie go miastu. Warunek jest ciągle ten sam: Rada Miasta zgodzi się na taką zmianę przeznaczenia tego terenu, by na 30 ha deweloper mógł zbudować bloki i lokale usługowe.
Nie będzie tak jak zawsze. Ani staroświecko jak zwykle. – Chcielibyśmy pokazać coś nowego, coś świeżego, jednocześnie zaspokajając apetyt publiczności na klasyczną operetkę. – To rzecz o marzeniach, które okazują się złudzeniami. O uczuciu, które okazuje się rozgoryczeniem. O gniewie i braku zrozumienia – zapowiadają artyści. Dziś w lubelskim Teatrze Muzycznym premiera „Krainy Uśmiechu”
Parasolkę przystrojoną sztucznymi kwiatami z okazji pierwszego dnia wiosny dostało każde drzewko rosnące na deptaku. – Ludzie robili zdjęcia, mówili, że w Lublinie jest tak parysko. Zdecydowałyśmy więc zostawić instalacje na dłużej – tłumaczą animatorki z Karuzeli Sztuki.