Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
We wtorek, 15 stycznia, w dziesiątkach miast na całym świecie rozpocznie się „Strajk dla Ziemi. Dla klimatu, planety i regionu”. To obywatelskie akcje na rzecz realnych działań chroniących klimat: odejścia od węgla i ochrony ostatnich dzikich miejsc.
– Dzik niewinny! Krew na waszych rękach! – takie okrzyki wznosili demonstranci, którzy zebrali się dziś popołudniu pod budynkiem lubelskiego Ratusza.
Naukowcy, ekolodzy, a nawet sami myśliwi coraz głośniej krytykują rozpoczynające się jutro masowe polowania na dziki. Jedni podpisują internetowe petycje, inni zamierzają przeszkadzać w polowaniach. Dziś, 11 stycznia, o godz. 15 demonstracja Lubelskiego Ruchu Antyłowieckiego.
Zainspirowana książką w ciągu roku wspięła się na 365 różnych drzew. A potem namówiła setki mieszkańców Krakowa, by przebrali się za niebieskie motyle.
Ani jedna oferta nie wpłynęła w konkursie ogłoszonym przez Centrum Kultury na prowadzenie sezonowego punktu gastronomicznego na Moście Kultury. – Chętny jest, ale nie zdążył złożyć dokumentów – zapewnia opiekun mostu
Rozmowa z Grzegorzem Kondrasiukiem i Jarosławem Cymermanem, autorami książki „Scena Lublin”.
Chętnych na stypendia było 107, pieniądze dostało 38. Miasto rozdzieliło fundusze na indywidualne projekty kulturalne: teatralne, literackie, muzyczne, filmowe, fotograficzne
Produkują tlen, likwidują smog, oczyszczają glebę z metali ciężkich i gromadzą wodę. A my je wycinamy.
Nasze ministerstwo stwierdziło, że nie stać nas na to, by postawić maszyny na butelki PET i płacić za nie 10 eurocentów jak to ma miejsce np. we Włoszech czy Skandynawii. Pytanie czy nas stać na to, by tego nie robić? Rozmowa z Witoldem Chemperkiem, wiceprezesem Polskiej Korporacji Recyklingu w Lublinie.
Na scenie przygasa światło, z jednego z kubików wyrasta wieża, a pod płaszczem Rumburaka coś się kotłuje. Za chwilę pan Majer trafi do krainy bajek. A razem z nim publiczność Teatru Andersena. W sobotę premiera „Arabeli”.