Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

25 lipca 2022 r.
19:25

Biała Podlaska: Pożar w szpitalu. Ewakuacja oddziału z chorymi na Covid-19

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
1 0 A A

Pacjenci dwóch szpitalnych oddziałów w Białej Podlaskiej przeżyli chwile grozy gdy wybuchł tu pożar. Zadymienie było tak mocne, że strażacy nie mogli początkowo zlokalizować zarzewia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Sytuacja była bardzo groźna, bo w pierwszej fazie nie mogliśmy zlokalizować źródła pożaru - mówił nam już po godz. 17 Adam Chodziński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

Akcja rozpoczęła się wcześniej. Dokładnie o godz. 15.30 dyżurny strażak z bialskiej komendy odebrał zgłoszenie. - Pierwsze zastępy były na miejscu o godz. 15.40. Panowało bardzo silne zadymienie w okolicach węzła kuchennego. Objęło ono 2 skrzydła budynku z oddziałami zakaźnym i ftyzjopulmonologicznym, które są połączone korytarzem technicznym – relacjonuje starszy brygadier Marek Chwalczuk, zastępca komendanta miejskiego PSP. – Początkowo strażacy mieli problemy ze zlokalizowaniem źródła ognia przez to zadymienie. Musieli pracować w ciężkich warunkach. Ale ostatecznie udało się stwierdzić, że zarzewie pochodzi z nieczynnego korytarza technicznego. Kamery termowizyjne to potwierdziły - zaznacza Chwalczuk.  

Dokładnie to miejsce pod szpitalną kuchnią. Na razie nie wiadomo co byłoprzyczyną pożaru.

Personel placówki natychmiast przystąpił do ewakuacji 30 pacjentów z pawilonu.  21 z nich wyszło o własnych siłach, a 9 trzeba był transportować na chustach. - Ci pacjenci są w różnym stanie. Jedni mogli przejść samodzielnie, inni są leżący i wymagają tlenoterapii i intensywnego nadzoru- przyznaje Paweł Chwaluk, zastępca dyrektora ds. medycznych.

Pacjenci z tych dwóch oddziałów trafili do nowego budynku Bialskiej Onkologii. - Żaden z nich nie ucierpiał podczas transportu. Każdego z nich już odwiedziłem i zapewniłem, że są bezpieczni – podkreśla dyrektor, który na własne oczy widział wydostające się kłęby dymu z oddziałów. – Wyglądało to groźnie. Ale dym nie objął budynku głównego szpitala- uspokoją szef placówki.

Strażacy są cały czas na miejscu. - Będą oddymiać budynek. Sprawdzą stężenie dymu na koniec. Ale na noc pacjenci na pewno nie wrócą jeszcze na swoje oddziały. Zabezpieczamy teraz do depozytu ich rzeczy – zaznacza Adam Chodziński.

Później szpital będzie jeszcze szacował straty. – Musimy znaleźć przyczynę.  Budynki są ubezpieczone i nawet te niewielkie straty będziemy chcieli zniwelować- dodaje dyrektor.  

W jego ocenie oddziały muszą jednak jak najszybciej wrócić do swojej funkcjonalności. - Na oddziale zakaźnym mamy 13 pacjentów z Covid-19. Na szczęście mieliśmy bufor ponad 30 łóżek i nie było problemu by tych chorych odizolować- nie ukrywa szef placówki.

W akcji bierze udział ponad 30 strażaków (cztery zastępy PSP oraz 3 OSP).

*Szpital uruchomił Biuro Informacji Kryzysowej o ewakuowanych pacjentach. Można dzwonić: 

533 348 313

513 060 453

e-Wydanie

Pozostałe informacje

 "Ja zabiłem pani tatę” – morderca po trzech dekadach stanął przed sądem
zbrodnia
galeria

"Ja zabiłem pani tatę” – morderca po trzech dekadach stanął przed sądem

W lubelskim Sądzie Okręgowym rozpoczął się proces Bogdana S., który niemal 30 lat temu dokonał morderstwa na ulicy Kossaka w Lublinie. Na jego trop trafili po latach śledczy z lubelskiego Archiwum X.

rurociąg wodny

Kształtki żeliwne — rodzaje i zastosowanie

Montaż sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wymaga zastosowania elementów wykonanych z materiałów o wyjątkowych właściwościach mechanicznych, takich jak bardzo duża wytrzymałość, sprężystość i odporność na wysokie ciśnienie, pęknięcia i deformacje. Są to cechy żeliwa sferoidalnego, czyli stopu żelaza z węglem, w którym grafit, na skutek dodania do stopu magnezu, przybiera kształt kulek.

Katastrofa budowlana na Bernardyńskiej: sąsiedzi zawaliska mogą wrócić do domów

Katastrofa budowlana na Bernardyńskiej: sąsiedzi zawaliska mogą wrócić do domów

Budynki będące w pobliżu zawalonej kamienicy są bezpieczne i mieszkańcy mogą do nich wrócić - poinformował dzisiaj Państwowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Lublinie. Wznowiony został także ruch na ulicy.

Jak inwestować w złoto? Przewodnik dla początkujących

Jak inwestować w złoto? Przewodnik dla początkujących

Złoto inwestycyjne jest jednym z bezpieczniejszych produktów umożliwiających równocześnie zabezpieczenie, jak i zwiększenie swojego kapitału. A dziś można kupować je nie tylko w formie fizycznych sztabek czy monet. Co zatem wybrać? Jak inwestować w złoto, by transakcja była bezpieczna i nie wiązała się z dużym ryzykiem straty?

Tam najlepiej leczą raka. Szpital z regionu w pierwszej dziesiątce

Tam najlepiej leczą raka. Szpital z regionu w pierwszej dziesiątce

Dobra atmosfera, komfort, organizacja leczenia i opieka personelu. Zamojski szpital najlepszy z regionu i na wysokim miejscu w kraju zdaniem pacjentów onkologicznych.

Leszek Możdżer solo w CSK
jazz
11 lutego 2025, 19:00

Leszek Możdżer solo w CSK

Leszek Możdżer to niewątpliwie jeden z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich muzyków jazzowych. Należy do najciekawszych zjawisk polskiego jazzu ostatnich dekad. To pianista światowej klasy, który nie boi się eksperymentować, wyróżniający się przy tym oryginalnym brzmieniem i własnym językiem muzycznym. Artysta wystąpi z koncertem solo 11 lutego (wtorek) w Centrum Spotkania Kultur.

Jak tanio zdobyć sprzęt, dorównujący nowoczesnym konfiguracjom? Poznaj komputery poleasingowe!

Jak tanio zdobyć sprzęt, dorównujący nowoczesnym konfiguracjom? Poznaj komputery poleasingowe!

Poszukujesz komputera, który sprosta wymaganiom dzisiejszych technologii, ale nie chcesz wydawać fortuny? Rozwiązaniem mogą być komputery poleasingowe. Są to urządzenia, które wracają na rynek po okresie leasingu, często w doskonałym stanie i za dużo niższą cenę niż nowe. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto zainteresować się używanymi komputerami i jak mogą one zaspokoić Twoje potrzeby.

Elementy infrastruktury magazynowej i możliwości automatyki oraz automatyzacji

Elementy infrastruktury magazynowej i możliwości automatyki oraz automatyzacji

Efektywne zarządzanie magazynem stało się kluczowym elementem sukcesu wielu przedsiębiorstw. W miarę rozwoju technologii, infrastruktura magazynowa znacząco się zmienia, wprowadzając innowacyjne rozwiązania automatyzacji, które poprawiają efektywność i redukują koszty operacyjne. W artykule przyjrzymy się, jakie elementy infrastruktury magazynowej są kluczowe oraz jakie możliwości automatyzacji i automatyki mogą być zastosowane, aby zoptymalizować działanie magazynów.

Ostatnie posiedzenie komisji statutowych

Radni nie chcą już transmisji komisji. A nawet Rzecznik Praw Obywatelskich je popiera

Komisja już poparła, teraz sprawą zajmą się radni na sesji. Wszystko wskazuje na to, że po niespełna roku mieszkańcy Białej Podlaskiej stracą możliwość oglądania transmisji komisji w internecie. A nawet Rzecznik Praw Obywatelskich popiera takie rozwiązanie.

Do końca świata i jeden dzień dłużej. Czas na 33. finał WOŚP
WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

Do końca świata i jeden dzień dłużej. Czas na 33. finał WOŚP

W niedzielę na ulicach całej Polski wszędzie będzie widać czerwone serduszka. Wszystkim może się wydawać, że to tylko jeden dzień, jednak przygotowania trwają już od zeszłego roku. Co czeka nas podczas wielkiego finału WOŚP?

Maszeruje WOT już od roku

Maszeruje WOT już od roku

Ośrodek Reprezentacyjny Wojsk Obrony Terytorialnej z centralną siedzibą w Radomiu działa już od roku. Godziny spędzone na próbach orkiestry czy treningach musztry w przypadku kompanii, procentują efektownymi występami. Żołnierze tej formacji często prezentują się w Lubelskiem.

Będzie słonecznie! - Weekendowa prognoza pogody
POGODA
film

Będzie słonecznie! - Weekendowa prognoza pogody

Posłuchaj jakie temperatury czekają nas w ten weekend. Prognozę pogody przedstawia Gabriela Szewczyk.

W ostatniej kolejce Bogdanka LUK Lublin wygrała na wyjeździe ze Ślepskiem Malow Suwałki

Bogdanka LUK Lublin gra z GKS Katowice, powtórka mile widziana

GKS Katowice będzie przeciwnikiem Bogdanki LUK Lublin w spotkaniu 22. kolejki. Pierwszy gwizdek w hali Globus, w sobotę, o godzinie 20.30.

Wścieklizna nie odpuszcza. Drugi przypadek choroby od początku roku

Wścieklizna nie odpuszcza. Drugi przypadek choroby od początku roku

Wykryto drugie ognisko wścieklizny w województwie lubelskim. Bezpański kot zaatakował inne zwierzęta oraz właściciela gospodarstwa.

Imprezy klubowe w weekend (24 –25 stycznia)
impreza
24 stycznia 2025, 19:00

Imprezy klubowe w weekend (24 –25 stycznia)

Lublin nie zwalnia tempa i nie zasypia. Czy czas dobry, czy czas zły, imprezuje przez cały czas. Tym bardziej teraz, gdy mamy karnawał. Specjalnie dla was przygotowaliśmy krótki informator o tym, gdzie są najlepsze imprezy w Lublinie.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium